Skocz do zawartości

biale kolumny, ktore... z podanych?


blackorek

Recommended Posts

Witam , musze dosc szybko kupic kolumny, wybor mam dosc ograniczony z uwagi na ten piorunski bialy kolor, ale musze byc biale, inaczej bede spal na balkonie:-)

Powierzchnia to prawie kwadrat 6x5m, otwarta kuchnia na salon

Zarty na bok, budzet to max ok. 10 tys zl za pare kolumn, jak bedzie 12 tez przezyje, nie mailem mozliwosci odsluchac te co wybralem, dlatego licze na osoby, kotre maja doswiadczenie w tym temacie i pomoga mi wybrac jakis wariant, cos co nie zrujnuje mnie finansowo , bo do kolumn musze miec obowiazkowo cd no i wzmaczniacz. Pytanie jaki, chcialbym dac za wzm i cd razem do 5 -6 tys zl. Widzi mi sie jakis marantz albo rotel, bo kolor to tez wazna sprawa, inaczej rowniez moge spac na balkonie:-) Srebrny najlepszy.

Kolumny nie wiem dlaczego ale wpadly mi w oko Vienna Acoustic , model bach albo grand bach, ten drugi ma dodatkowy glosnik srednio-nisko tonowy, co wydaje mi sie byc na plus i bas bedzie lepszy , myslalem rowniez o bethoven baby grand, te maja 2 niskotonowe , sredni i wysoko tonowy. Moba byc zatem duzo lepsze...
Pisze o tym , poniewaz dla mnie miekki , obfity bas to podstawa, nie lubie energicznego, dosc suchego basu, a wlasnie taki dosc miekki.
Bas jest dosc ciezki do uzyskania wiec dlatego zwracam na to uwage...
W gre wchodzi rowniez BW CM8, ale mam wrazenie, ze sa za male, co innego CM9, ale te z kolei nie maja bialego lakieru i nie mozna zamowic....
Rozwazam tez Triangle , model KUMA w nowym bialym lakierze, generalnie sam nie wiem co , ale tez nie pójdę do sklepu i nie powiem prosze mi wlaczyc po kolei te, te, , te i te, bo mnie ze sklepu wyrzuca, dlatego chcialbym, aby ktos z Was podsunal mi propozycje od czego zaczac....? Sa jeszcze monitor audio RX6, tez w bialym lakierze, generalnie nie mam zamiaru kupowac na podstawie wygladu czy testow w necie..... Odsluch przy takim zakupie to podstawa,

Co radzicie?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje wymagania stawiane systemowi pod względem brzmienia, kolorystyki oraz gabarytów pomieszczenia, zwróciłbym Twoją uwagę na następujące propozycje.

Elektronika:
1. Marantz PM 7004 / SA 7003 - bardzo elegancki, ekskluzywnie wykonany system o brzmieniu dokładnym, szczegółowym, lekko ocieplony.
2. Creek Evo2 Integra / Evo2 CD - bardzo muzykalny, przyjemny w odsłucu system.
3. Arcam FMJ A28 / CD17 - łagodniejszy, spokojniejszy w górze pasma (szczególnie przy połączeniu np. z MA GX200)

Kolumny:
1. Audio Physic Yara II Superior - zestaw wyposazony w boczny basowy głośnik, świetna przestrzeń, bas nisko schodzący. Zestaw dostępny w ekskluzywnym białym kolorze piano - wykonanie najwyższa półka.
2. Audio Physic Tempo 6 - klasa wyżej niż Yara II Superior, podobnie wykonanie na najwyższym poziomie.
3. Focal Chorus 826VW - zwróć koniecznie uwage na wersję "W" dostępną w kolorze białym piano oraz dodatkowo wyposażoną w głosniki średnio-niskotonowe i basowe wykonane w technologii "Sandwich W" stosowanej w kolumnach serii Electra Be i Utopia.
4. Monitor Audio GX200 - seria złota, bardzo ekskluzywnie wykonana, wyposażona we wstęgowy głosnik wysokotonowy.

Są to moje propozycje do których odsłuchu zapraszam. Oczywiście jest jeszcze wiele innych konfiguracji, które ewentualnie wchodzą w rachubę, ale to już podczas odsłuchów. Ostatnio jeden z Klientów o podobnych wymaganiach zakupił białe kolumny Dali Fazon F5 i wspomógł je subwooferem REL T9 (także w białym piano) - efekt wizualny i brzmieniowy rewelacyjny. Taki zestaw (nawet w białym piano) mamy także do posłuchania.

W przypadku pytań służe pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...