Skocz do zawartości

Wieża technicsa - jakie głośniki?


Heinzup

Recommended Posts

Witam serdecznie
Posiadam wieżę Technics'a, odziedziczoną po siostrze,

Wygląda tak. Niestety nie posiadam do nich głośników, siostra się tłumaczy, że je zgubiła, chociaż tego zbytnio nie rozumiem icon_smile.gif
Wieża jest sprawna, z tego co widzę, chociaż przydałoby się jej gruntowne czyszczenie.
Na wieżach zbytnio się nie znam, chcę ją podłączyć do komputera, słuchać muzyki i oglądać filmy (50/50)
tutaj są pozostałe zdjęcia amplitunera:



Którą drogę wybrać, kupić głośniki do tej wieży czy kupić nowy zestaw. Zależy mi na głębokim basie - Subwoofer wchodzi w grę.
Do wydania mam maksimum 1000zł.

Pozdrawiam użytkowników
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duży masz pokój, ile metrów2? Wówczas może łatwiej będzie wybrać kolumny. W malutkim pokoiku nie masz raczej co liczyć na zbyt nisko schodzący bas, choć może być mocny, nawet z kolumn podstawkowych.
Z drugiej strony ten wzmacniacz (bo to wzmacniacz stereo, nie amplituner) raczej nie da Ci dobrych niskich tonów. Zależy Ci tylko na basie, czy reszta pasma też może być? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby wyżej też dobrze grało. Pokój mam podłużny, 12m2 około, kolumny po prostu byłyby na krótszej ścianie w kątach.
Co prawda audiofilem nie jestem (zepsuły mi się najprostsze Creative T6100 ) i poszedłem do kumpla. Ma młodszą wieżę technicsa, i subwoofer z dwoma tubami KODA, pokój ma z 8m2, ale wrażenie zrobiło. Więc zależy mi na głębszym basie (nie zagłuszającym tak jak Creative) i w miarę głośnym sprzętem - bo w końcu jak już kupować...
Tak więc co polecasz? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że moje propozycje mogą Ci się nie spodobać, skoro imponują Ci tuby Kody w pokoju 8m2. A jakąś muzykę tam było słychać, czy tylko dudnienie jak w dresiarskim samochodzie? Ja na ogół polecam kolumny do słuchania muzyki. W 12m2 raczej nie postawisz dużych kolumn (bo na 90% będzie się wzbudzał bas, nieraz nie, ale trzeba by wypróbować). Subwoofer to też raczej zły pomysł jeśli się poważnie myśli o muzyce a nie o ogłuszeniu potencjalnych gości (oni pójdą do domu z Ty zostaniesz z tym łomotem). Tu raczej lepsze byłyby niewielkie podłogówki albo nawet kolumny standowe (podstawkowe).
Więc jak, na czym Ci naprawdę zależy? Tylko szczerze. Pomogę w miarę możliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.
Powiem tak, na muzyce i dźwiękach profesjonalnie się nie znam.
Słucham różnego typu muzyki np. K'naan - America, Kanye West - Homecoming czy Trzeci wymiar - Inni niż wszyscy. W większości słychać bas, który lubię.
Kupiłem słuchawki Creative Aurvana - akustyczne, nie było w nich w ogóle basu, zdenerwowałem się i kupiłem Sennheiser CX 310. W nich słyszę bas i jestem zadowolony. Tak samo miałem z głośnikami, Creative T6100 i ich bas mnie przeraża, dlatego też szukam, niekoniecznie subwoofera osobno. Szukam głębokiego brzmienia i czystych, ładnie przechodzących pasm. Mam nadzieję, że pomogłem w doborze icon_smile.gif, Powiedzmy... jakie Ty masz głośniki? mógłbyś mi je polecić do moich potrzeb?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Nie jest łatwo do Twojego pokoju, wzmacniacza i potrzeb wybrać jakieś kolumny. Nowych nie polecam w tej cenie, bo nie mam przekonania. Chyba, że mógłbyś dołożyć do tych: http://allegro.pl/mission-m64i-cherry-wypr...2038437866.html
Nie wiem jak pójdzie licytacja, ale warto powalczyć o te Eltaxy http://allegro.pl/eltax-liberty-5-w-karton...2047388461.html
Albo te ESA gdyby Ci się uddało kupić za rozsądną cenę http://allegro.pl/zestaw-kolumn-esa-vivace...2044969217.html
Ale najlepsze do Technicsa są naprawdę dobrze grające nawet z tanią elektroniką Dali104
http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-dali-...2034227569.html
http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-dali-...2034227158.html
Ewentualnie takie, ale już bez większego przekonania z mojej strony:
http://allegro.pl/avance-omega-530-i2037959381.html
http://allegro.pl/kolumny-stereo-firmy-bw-...2038800823.html
Gdyby naprawdę brakowało Ci "zabasowienia" (no bo chyba nie niskich tonów w 12m2, ale różnie bywa), to zawsze możesz dokupić subwoofer. Ale moim zdaniem to jak dolewanie spirytusu do dobrego wina. Daje kopa, ale niszczy dobry smak. Komuś takiemu, to sam chętnie dałbym kopa za takie coś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś widzę, że chyba budżet Ci się zmniejsza. Gdyby było coś ciekawego i nowego, to pewnie wspomniałbym o tym. Jeśli jednak wolisz nowe, pachnące plastikiem zabawki, to Twoja sprawa. Ja ich z czystym sumieniem ich nie polecę. Zastanawiam się czemu chcesz nowe byle co, przeciez wieżę masz używaną? To, że znajomy jest dj'em, nie znaczy że zna się na sprzecie audio (domowym). A Jamo? Coś jak Fiat wśród samochodów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zacznij od kolumn stereo...
jak będzie mało, to w każdej chwili będziesz mógł dobrać centralny i jakieś kolumny na tył, rozbudowując w ten sposób zestaw do 5.0 (albo do 5.1 - gdy jeszcze dołozysz subwoofer).

Co do JAMO (zresztą podobnie jest w większości przypadków, gdy firma robi kolumny od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy), to warte zainteresowania kolumny podłogowe zaczynają się od co najmniej tysiąca złotych.

Co do kolumn podłogowych na 12m^2 - zazwyczaj będą za duże na taką powierzchnię, ale jeśli chcesz to Twoja sprawa.
W każdym razie nie szukaj zbyt dużych... - tym bardziej, że wzmacniacz w wieży Technicsa nie jest specjalnie mocny i lepiej nie podłączać zbyt wymagających (pod względem wzmocnienia) kolumn.

Poniżej masz link do używanych JAMO S506 (nowe to koszt około 900zł, tu masz za 2/3 tej kwoty)
http://allegro.pl/jamo-s506-polecam-i2045892108.html
większe S606 (głośnik basowy na bocznej ścianie - wymaga odpowiedniego odstępu) to już koszt koło tysiąca (za nowe, ale pojawiają się używki)

Poza tym f1angel dał Ci parę propozycji...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie.
Wczoraj byłem w Saturnie. Posłuchałem trochę kolumn Canton i Wharfedale.
Doszedłem do wniosku, że kolumny stereo są moim priorytetem.
W tej chwili chciałbym zadać tylko kilka pytań.
Amplituner Technicsa, który posiadam (specyfikacja wyżej) poradzi sobie z takimi głośnikami?
Amplituner może być zużyty i uszkodzić głośniki?
Czym różnią się technicznie głośniki, jeśli chodzi o Omy? W jednych jest 4, tutaj zaś 6. Ma to wpływ na cokolwiek?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo jak widać, to chyba zbyt duży wysiłek jak dla Heizupa. Tak sobie myślę, że jeśli jemu nie chce się wpisać w Google czy zajrzeć na Wikipedię zamiast zgadywać, to dlaczego mnie miałoby się chcieć odpowiadać, poświęcać swój cenny czas? icon_twisted.gif
Choć właściwie w pewnym sensie, częściowo zgadł. Wzmacniacz stereo jest składową amplitunera.
To na przyszłość może być dobry test, czy komuś zależy. A jeśli nie, niech słucha na czymkolwiek i ogląda seriale w telewizji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak amplituner jest dual mono ? icon_rolleyes.gif
Właściwie to nawet w komórkach jest wzmacniacz stereo icon_wink.gif

Pewnie dla niektórych "amplifier" i "amplituner" to jest to samo...

A wracając do chcenia-niechcenia i podawania gotowych odpowiedzi na tacy, to ten temat wraca co jakiś czas, gdy nas ktoś wkurzy swoim lenistwem ( i jeszcze czymś innym - w opozycji do mądrości icon_mrgreen.gif ).
Zada parę pytań (oczywiście w pośpiechu, nielogicznie i z błędami ortograficznymi), może coś odpowie na zadane przez nas pytania i sugestie, a zapewne na koniec nawet nie powie "dziękuje"...

Pozdrawiam
PS. Heinz - nie masz amplitunera...
w kazdym razie to nie jest to, co na zdjęciach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...