Skocz do zawartości

NAD C316BEE czy DENON PMA-710AE ?


burn

Recommended Posts

Witam wszystkich icon_smile.gif

Potrzebuję pomocy w wyborze wzmacniacza i kabli.
Posiadam kolumny NS-555 i NuForce uDac2 i zastanawiam się,który ze wzmacniaczy podanych w tytule tematu będzie dla mnie odpowiedniejszy.
W niedalekiej przyszłości chciałbym uzupełnić zestaw o odtwarzacz CD bo mimo,że słucham dużo mp3/FLAC to kolekcjonuję płyty CD więc je również chciałbym odsłuchiwać jednak na dzień dzisiejszy nie mam do wydania więcej jak 1700zł.

Przewidywany wydatek na wzmacniacz to ok. 1400 zł więc na kable nie zostaje więcej jak 300-400 zł. Zaznaczam,że posiadam już kabel USB do DAC - WireWorld Ultraviolet.
Jakie kable byłyby najodpowiedniejsze ? Kolumny nie będą stały w odległości większej jak metr od wzmacniacza (niecałe 2m od siebie).
DAC natomiast będę trzymał blisko komputera ze względu na krótki kabel USB(0.5m) . Odległość od DAC do wzmacniacza to jakieś 2 lub 3 metry.

Zakupu planuję dokonać jeszcze w ten weekend więc proszę w miarę możliwości o szybką pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ma wiedzieć lepiej który wzmacniacz Ci się będzie bardziej podobał, jak nie Ty. To bardzo popularne wzmacniacze. Weź ze sobą kolumny i po uprzednim umówieniu się odwiedź najbliższy, czy najbliższe salony gdzie mają te wzmacniacze i posłuchaj. to będzie najbardziej miarodajne. A kable dobiera się na końcu. Jeśli jednak nie wie się jak to wszystko zabrzmi, lepiej również dobrać kable w salonie, albo później na zasadzie, że chce się coś złagodzić albo uwypuklić.
Nie napisałeś nic o muzyce. Bo może jakiś wzmacniacz Rotel albo Music Hall?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadając pytanie o to,który będzie odpowiedniejszy miałem na myśli to,który z nich najzwyczajniej w świecie jest lepszym produktem.
Wiadomo,że najlepiej byłoby udać się na odsłuch,poświęcając temu więcej uwagi,jednak tu mowa o sprzęcie budżetowym gdzie różnice w dzwięku tych dwóch wzmacniaczy są niewielkie i odnoszą się prawdopodobnie bardziej do barwy niż do samej jego jakości.

Poza tym zakupu sprzętu i tak planuję dokonać w internecie,więc tracenie swojego czasu i czasu pracowników w sklepie na odsłuch tylko po to,by później wyjść z pustymi rękoma nie byłoby najlepszym zagraniem.Przy tych pieniądzach...

Kolumny urzekły mnie gdy pierwszy raz usłyszałem/ujrzałem je grające w systemie 5.1 z amplitunerem HK. Szczerze mówiąc to nawet nie czytałem o konkurencji,tylko ślepo dokonałem wyboru na długo przed ich zakupem.
Zamówiłem je już blisko 3 tyg. temu i przez ten cały czas poświęciłem długie godziny na czytaniu opinii,tematów i dyskusji o wzmacniaczach/DAC/CD a wszystko to sprawiło,że mam tylko większy mętlik w głowie.Prawda jest taka w tym temacie,że ilu ludzi tyle opinii i przekonań.

Po tym czasie postanowiłem spośród wielu propozycji wybrać dwie (temat wątku) i zapytać ostatecznie o opinie,licząc na ludzką empatię w tym temacie icon_smile.gif

-Muzyka elektroniczna - to,czego słucham.Jako,że jest to pojęcie ogólne to zagłębiając się w temacie dodam,że głównie jest to Trance (to nie odmiana techno) jak i Ambient.Vocal również bardzo często występuje.

Dodatkowo uwielbiam głęboki,nisko schodzący bass.Pokój w którym będzie grał zestaw ma ok. 18m2 i nie wiem jak w tej kwestii spiszą się same kolumny,dlatego w przyszłości chciałbym mieć możliwość podpięcia subwoofera bez konieczności wymiany wzmacniacza.(nie wiem czy NAD ma taką możliwość)

Tak więc podsumowując,zależy mi bardziej na waszych opiniach,niż własnych doznaniach.To mój początek z poważnym audio dlatego chciałbym na czymś się przeszkolić,nawet jeśli miałbym po odsłuchu dokonać innego wyboru niż ten polecany przez Was.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, jeśli takie jest Twoje podejście do tematu (dla mnie zupełnie niezrozumiałe, jakbyś kupował pralkę albo co najwyżej telewizor)
Cytat

Poza tym zakupu sprzętu i tak planuję dokonać w internecie,więc tracenie swojego czasu i czasu pracowników w sklepie na odsłuch tylko po to,by później wyjść z pustymi rękoma nie byłoby najlepszym zagraniem.Przy tych pieniądzach...
....Tak więc podsumowując,zależy mi bardziej na waszych opiniach,niż własnych doznaniach.To mój początek z poważnym audio dlatego chciałbym na czymś się przeszkolić,nawet jeśli miałbym po odsłuchu dokonać innego wyboru niż ten polecany przez Was.


to raczej nie licz przynajmniej na moją ludzką empatię, albo inaczej właśnie ją okazałem nie radząc Ci czegoś, co mogłoby Ci się nie spodobać, gdy potencjalnie masz możliwość tego posłuchać i przekonać się sam.
Jeśli chcesz lepszej jakości wzmacniacz, to rozejrzyj się raczej za używanym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i wyda się smutne,ale porównanie do kupna pralki czy telewizora nie było takie złe.

Rozumiem wszystkie Twoje dobre rady,jednak uwierz mi,że na dzień dzisiejszy nie jestem człowiekiem który pójdzie do studia odsłuchowego,posiedzi tam dwie godziny i wyjdzie przekonany co chce kupić.
Powtórzę,że nie mam nawet minimalnego doświadczenia potrzebnego do podjęcia decyzji nawet po odsłuchu.Muszę najpierw przez dłuższy czas posłuchać danego sprzętu aby wyrobić sobie jakiekolwiek zdanie,a obecne moje doświadczenie w strefie audio opiera się na głośnikach Logitech X-540 (co pewnie nic Ci nie mówi) i karcie muzycznej Creative SB X-fi 5.1
Tak na dobra sprawę to po jej zakupie pierwszy raz doznałem przeskoku-szoku w jakości dźwięku a było to 3 lata temu.
Na dzień dzisiejszy muzyki słucham również z Cowon S9 (co można zaliczyć do Hi-end wśród odtwarzaczy przenośnych((jakkolwiek to brzmi)) i słuchawek Sennheiser IE6. Raczej śmiało mogę powiedzieć,że to najlepsze połączenie sprzętu z jakiego słuchałem muzyki w dłuższym okresie.

Tak więc prosząc tu na forum o pomoc,chciałem w najprostszy sposób uzyskać najprostszą odpowiedź na moje proste pytanie.To tyle.

Mam nadzieję,że ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi dwoma wzmacniaczami i będzie mógł mi cokolwiek o nich powiedzieć...

Opcja z używanym sprzętem odpada...i zdaję sobie sprawę z tego,że odbywa się to kosztem jakości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało to logiczne moim zdaniem. Chodzi o to czy wzmacniacz, jego brzmienie, barwa Ci się spodoba. I tu nawet nie mając doświadczenia będziesz wiedział czy tak jest, czy nie. Wystarczyłoby posłuchać i to wcale nie długo. Kupując w ciemno nowy wzmacniacz, jeśli Ci się nie spodoba, sprzedając tracisz 20-25% a może nawet 40-50%. Przy opcji ze wzmacniaczem używanym na starcie masz lepszą jakość (conajmiej o klasę) a jeśli Ci się nie spodoba, na odsprzedaży tracisz bardzo niewiele albo wręcz nic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
biorąc pod uwagę wybrane przez Ciebie wzmacniacze, zdecydowanie polecam urządzenie marki NAD. Obiektywnie, konstrukcyjnie jest to wzmacniacz lepszy, dodatkowo łącząc go z NS-555 mamy gwarancję dobrej współpracy (myślę tu o pełnym, w miarę neutralnym brzmieniu systemu). Oczywiście możemy jeszcze szukać innych urządzeń (np. Cambridge Audio, Rega Brio 3, Music Hall), jeśli jednak chcesz dokonać zakupu przez internet, NAD jest bezpieczny.
Proponuję C316BEE połączyć z Twoimi kolumnami kablem Chord Rumour. Jeszcze zostanie Ci trochę pieniędzy z przeznaczonych 1.7 kzł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie Waszego sklepu widnieje informacja,że przy zakupie NAD C316 dorzucacie kable o Wartości 10% . Czyli rozumiem,że te kable Chord Rumour były by w cenie ? Z tego co się orientuję,to potrzebuję 2 x 1.5m czyli za kwotę około 165zł.

Ten wzmacniacz nie ma możliwości podłączenia subwoofera ? Pytam,bo nie wiem jak radzić będą sobie same głośniki.
Zostaje jeszcze kwestia podłączenia DAC ze wzmacniaczem.Nawet nie wiem jakie kable/kabel byłby potrzebny...



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...