Skocz do zawartości

Problem ze wzmacniaczem


ErrorDTe

Recommended Posts

Witam serdecznie

Mam 2 problemy ze swoim wzmacniaczem (Marantz PM-64):

1. Czasami jedna kolumna zaczyna znacznie głośniej grać, muszę wtedy stuknąć w potencjometr wzmacniacza żeby się uspokoiło. Nie jest to bardzo dokuczliwe ale boję się że jeśli puszcze coś głośno to wzmacniacz mi to jeszcze pogłośni i dojdzie do katastrofy.

2. Niedawno spaliłem swoje niskotonowe i średniotonowe w magnatach soundforce 1200, dowiedziałem się dlaczego i już tego błędu nie popełnię ale dostałem stx 20-80-8 i postanowiłem że zobaczę jak sprawdzą się na miejscu starych głośników magnata (śreniotonowe są dalej zamontowane ale siłą rzeczy nie działają) i tu jest następny problem bo przy wskazówce ustawionej na godzinie 9:30 zaczyna już czuć swąd spalenizny z tych stx-ów. Nie ma przesterów a głośniki nie latają jak szalone. Pragnę zaznaczyć że w tych kolumnach nie było i nie ma żadnych zwrotnic. Dodam że do kanałów B ( chodzi mi o drugą parę) podłączyłem jakieś vk o mocy 40W i nic im nie jest przy godzinie 11. To już poważniejszy problem.


Nie wiem czy te 2 punkty mają wspólną przyczynę, natomiast bardzo proszę o poradę co jest przyczyną tych kłopotów. Mam nadzieję że napisałem w miarę jasno o co mi chodzi.

Dziękuję i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli problem wynika z braku dobrego styku wewnątrz potencjometru, pomaga preparat KONTAKT PR np. http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=04281
Trzeba psiknąć do środka i pokręcić parę razy od początku do oporu. Ale wzmacniacz może mieć już zużyty potencjometr (wytarte ścieżki oporowe) i pomoże tylko wymiana na nowy o tej samej rezystancji.
2. Dla tych głośnikach (80W/8ohm) nie powinno być takich objawów przy głośności ustawionej na 9:30.
Napisałeś że dostałeś te głośniki. Czy są fabrycznie nowe? Mam podejrzenie, że ktoś już je przegrzał słuchając zbyt głośno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są fabrycznie nowe. Raczej wątpię żeby dał mi je uszkodzone ale z drugiej strony sam tez ich nie uszkodziłem. Dziwi mnie bardzo niska jakość tych głośników a mianowicie po krótkim czasie odkleiło się zawieszenie dolne, boje się je sam naprawiać a naprawa u specjalisty pewnie wyniesie mnie tyle co nowy głośnik(wiem że za takie pieniądze cudów nie ma ale jednak te pieniądze wydałem żeby to jakoś grało).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...