Skocz do zawartości

problem z 5.1. w Cyfrze


Kris_pl_

Recommended Posts

Witam. Posiadam cyfrę+. Pobieram ją poprzez tuner z talerza. Posiadany tuner to PACE PVR HD. Wg. danych zawartych w instrukcji tunera i reklamowanych w necie powinien on odtwarzać wybrane audycje w formacie audio - przestrzennym: Dolby Digital oraz Dolby Sorround. Niestety amplituner wskazuje mi jedynie stereo. Próbowałem dźwięk puszczać przez HDMI jak i przez optyka. Nic nie daje: tylko stereo. Audycje zgodnie z programem były/są w DS lub DD. W ustawieniach tunera satelitarnego do wyboru jest mono lub stereo.
Nie mam pomysłu w czym problem. Proszę o ewentualne sugestie, a także info czy ktokolwiek odbiera z cyfry (talerz nie kablówka) format 5.1, czy to tylko jakiś chwyt reklamowy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na pilocie wciśnij "+" i strzałkami w lewo/prawo wybierz ścieżkę dźwiekową , sygnał przesyłaj tylko !!! po optyku lub coaxial, bo po hdmi nie funkcjonuje (gubi się przy zmianie kanału, przerabiałem ten temat ). Oczywiście ścieżka DD lub DS tylko na wybranych kanałach z reguły z logo HD. Jeśli masz HBO to już Ci mówię, że napisów tam nie uświadczysz, podobno jest problem rzekomo z winy HBO i ten dekoder nie czyta napisów nadawanych przez HBO.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Witam. Na pilocie wciśnij "+" i strzałkami w lewo/prawo wybierz ścieżkę dźwiekową , sygnał przesyłaj tylko !!! po optyku lub coaxial, bo po hdmi nie funkcjonuje (gubi się przy zmianie kanału, przerabiałem ten temat ). Oczywiście ścieżka DD lub DS tylko na wybranych kanałach z reguły z logo HD. Jeśli masz HBO to już Ci mówię, że napisów tam nie uświadczysz, podobno jest problem rzekomo z winy HBO i ten dekoder nie czyta napisów nadawanych przez HBO.




niestety ale ustawienie orginalnej sciezki nie spowodowało zmiany audio na DD 5.1. nadal zostaje stereo, optyk także nie rozwiazuje problemu, dziwi mnie najbardziej, że dekoder nie ma opcji 5.1., a jedynie stereo

EDIT: już wszystko ok, niestety kabel optyczny miał wad, po jego wymianie i ustawieniu ścieżki orginalnej DD śmiga, aż miło
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...