Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do kolumn Dali 104


pablotor

Recommended Posts

Witam wszystkich

Chciałbym prosić Was o poradę dotyczącą wymiany wzmacniacza. Obecnie posiadam Pioneer A-616 do tego kolumny podłogowe Dali 104.

Jeśli chodzi o muzykę jakiej słucham... przede wszystkim metal i rock. Heavy, black, death, gothic doom metal, rock, rock progresywny, art rock, polska muzyka. Odpadają jakiekolwiek techno, dance, disco, hip-hop itd.

Lubię dźwięk dynamiczny i taki w którym jestem w stanie wyłapać poszczególne instrumenty, drażni mnie gdy wszystko zlewa się w jedną niewyraźną całość sprawiającą wrażenie chaotycznej. Rzeczy typu "płaski dźwięk", "dźwięk jak zza kotary" odpadają. Jako, że nie jestem fanem hip-hopu czy techno nie zależy mi na jakimś szczególnie głębokim, rozlanym basie. Po prostu jak ma walnąć niech walnie. Zależy mi również aby wszystkie pasma były w miarę zrównoważone (chyba dobrze to opisałem). Mianowicie aby np wokale nie były schowane gdzieś z tyłu itd. W obecnej konfiguracji drażni mnie to, że w utworach typowo metalowych gdzie jedzie ostro gitara (często przesterowana) dźwięk jest trochę płaski, niewyraźny... nieco jak z jamnika icon_smile.gif brak mu dynamiki i głębi... wszystko zaczyna się zlewać ze sobą.

Czytałem wiele pozytywnych opinii na temat Yamahy ax-900. Nie wiem czy szukać i czekać aż pojawi się na Allegro czy może celować w inny model tej firmy ? Myślałem również nad jakimś Rotelem. Nie wiem natomiast jakie modele najlepiej zagrają z moimi kolumnami.

Co moglibyście mi polecić w tym temacie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 104 to bardzo fajne kolumny i potrafią nieźle zagrać nawet z dość kiepskim wzmacniaczem. Jaki z tego wniosek?
Najlepiej zagrają z wyższymi modelami.... czyli ile pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na wzmacniacz?
Oczywiście jesli traktujesz swoją pasję "rozwojowo" warto przeznaczyć jak najwięcej. Po prostu za jakiś czas np. zmienisz kolumny na lepsze (choćby Dali 450 czy 850) a wzmacniacz zostanie.
Mam nadzieję, że nie wpakowałeś tych kolumn do pokoiku 10-12m2 albo nawet mniejszego. To także może być przyczyną złego brzmienia o którym piszesz. Nic też nie napisałeś o źródle dźwięku. Jeśli grasz bezpośrednio z komputera (do tego na mp3) i kabelki są najtańsze, to czego się spodziewać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...