Skocz do zawartości

Wybór subwoofera


tajniakseba

Recommended Posts

Witam. mam problem z wybraniem suba który będzie dobrze grał. Co myślicie o sprzęcie firmy Voice Kraft bo w sieci można wyczytać różne opinie. Chodzi mi o model VK7830. Pieniędzy za dużo nie mam bo dopiero kupiłem kino domowe. Myślałem też o YAMAHA YST-SW012 ale z opinii wynika że to gorsze od VK. SAMSUNG 310W też znalazłem(on naprawdę ma 310W?) Zależy mi na niskim basie, nie pierdzącym. Możecie również napisać czy te suby mają porównanie z Logitech X-530. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Aha, głównie będzie używany do muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz pieniędzy na subwoofer?

Nowy - czy może być uzywany?

Wg mnie to za niewielkie pieniądze od VK zdecydowanie lepszy będzie z nowych - sub KODA (lub TAGA), albo coś z używanych (jeszcze lepszy za podobne pieniądze).
Poza tym - sub do muzyki za małe pieniądze to duży problem. Tanie suby nadają się do kina domowego, a w muzyce gorzej dają sobie radę.
Jaki masz sprzęt - do którego chcesz dopiąć ten sub?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. mam 2 zestawy.
1.Kolumny Eltax Discovery 2.0+Yamaha RXV-350.
2. Denon AVR-1912+jbl northridge cinema pack.
Możliwe że subwoofer będę używał raz na jednym a raz na drugim.
Używany też może być. Budżet +/- 400 zł(jeżeli będzie okazja mogę dać więcej). Na necie jest dużo pozytywnych i negatywnych opinii o VK właśnie przy muzyce.
Są też filmy na YT.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak trochę poszukacz/poczekasz to spokojnie nowe 150 pojawiają się poniżej tysiąca icon_rolleyes.gif
Więc używane - za jeszcze mniej...
No ale i tak kwota chyba trochę za wysoka.

Po drugie - sa jeszcze starsze modele niż E150

Po trzecie - czy rzeczywiście SW1000 jest za słaby?

Pozdrawiam
PS. Aleś się rozpędził - już wykasowałem Twoje zdublowane posty icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie zarówno moc (i wydajność) wzmacniacza jak i średnica głośnika (oraz ilość głośników, bo może być więcej niż jeden).
A do tego jeszcze parę innych parametrów, jak skok głośnika, wielkość obudowy, wytłumienie, zastosowane rozwiązania (basrefleks, obudowa zamknięta ...).

W każdym razie można przyjać, że sub powinien mieć minimum 80W i głośnik co najmniej 20cm.
A ceny subów są baaardzo różne.

Jak chcesz coś większego - tu masz coś na 30cm głośniku (9jeśli Ci nie przeszkadza prawie półmetrowa wysokość suba) w cenie 499zł jest moel TAGA SW150
http://allegro.pl/wyprzedaz-taga-tsw150-30...2025926373.html

Są też wyższe modele KODY w rozsądnych cenach
http://allegro.pl/brak-maskownicy-koda-sw-...2036618361.html
http://allegro.pl/koda-sw5300-sw-5300-nowy...2037429068.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakośc dzwięku z suba nie jest zależna tylko od wielkości zastosowanego głosnika ale różnież od użytego wzmacniacza w tym subie oraz jakości i typu obudowy.
W moim K.D. slucham też czasem muzyki więc jakość reprodukowanego basu przez suba ma znaczenie ,ostatnio zmieniłem mojego Velodyne CHT-10Q bez
żalu na Dynaudio SUB-250 /używka kupiona za 1kzł/ .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakośc dzwięku z suba nie jest zależna tylko od wielkości zastosowanego głosnika ale różnież od użytego wzmacniacza w tym subie oraz jakości i typu obudowy.
W moim K.D. slucham też czasem muzyki więc jakość reprodukowanego basu przez suba ma znaczenie ,ostatnio zmieniłem mojego Velodyne CHT-10Q bez
żalu na Dynaudio SUB-250 /używka kupiona za 1kzł/ .



Masz rację, ale zwróć uwagę że Velodyne CHT-10Q ma obudowę bass reflex a Dynaudio SUB-250 zamkniętą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zatkanym otworem BR nie będzie tak samo ...
już w fazie projektowania przyjmuje się założenia co do rozwiązań konstrukcyjnych suba. Nawet przy takim samym głośniku będziesz miał inną elektronikę, inne wymiary i tłumienie, inny material obudowy itp.
Więc zatykając otwór BR zmienisz bas, ale nie będzie tak samo jak w kontrukcji zamkniętej.

Jeszcze co do innych modeli - poniżej masz link do niezłego suba firmy Mordaut-Short na gwarancji za 550zł (głośnik 10" o długim skoku zawieszenia, moc 200/340W)
http://audio.mm-team.com/opis.htm,9572,Mor...20potega%20mocy
a można jeszcze taniej kupisz wyższy model 409, ale w porysowanej obudowie (ale jakbyś chciał zmienić kolor suba, to i tak trzeba kupić okleinę...).
http://audio.mm-team.com/opis.htm,9575,Sub...-Short%20MS409W

Pozdrawiam
PS. Nie ma gotowej odpowiedzi, jaki sub jest lepszy (mniejszy głośnik z dużą mocą czy większy głośnik i mniejsza moc). Suby grają różnie - i bardzo różnie kosztują...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...