Skocz do zawartości

YAMAHA A-S700 a RX-V671


tomgda

Recommended Posts

Uszanowanie.

Wiem że porównuje dwa skrajne światy ale czy na pewno ?

Czy rzeczywiście różnica w jakości dźwięku STEREO wzmacniacza i amplitunera kina domowego tej samej firmy (w podobnej cenie) są aż tak znaczne ?

Czy ktoś robił kiedyś eksperyment i sprawdził jak zmieni się dźwięk po podłączeniu a-s700 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy porównaniu cen nowych elementów aby amplituner do KD zagrał mniej więcej jakościowo tak jak wzmacniacz stereo powinien kosztować conajmniej 3-4 razy więcej. Logiczne, bo we wzmacniaczu stereo są dwa kanały a amplituner ma ich conajmniej pięć plus tuner plus dekodery, więcej gniazd itd... . To wszystko kosztuje. A jeśli ceny są podobne, to amplituner musi mieć te podzespoły gorsze jakościowo, co się rzecz jasna odbija na dźwięku. Proste?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, posłuchałem sprzętu do 2tys.zł i icon_eek.gif

Yamaha ładnie, szczegółowo, bas bardziej punktowy niż pociągły, scena przyklejona do głośników.

Zaproponowano mi do odsłuchu NAD. Mniej szczegółowo ale jednak coś w tym jest co mnie odrazu zahipnotyzowało - Dźwięk 3D (ale bez HD) icon_mrgreen.gif Bardzo ładna przestrzeń. To go odróżnia od Yamahy oraz to że podstawa basowa jest znacznie bardziej rozbudowana (jednak). Może kosztem właśnie szczegółowości.

Marantz. Coś pomiędzy Yamahą a NADem jeśli chodzi o przestrzenność. Górne rejestry jednak lepiej rozbudowane niż w NADzie. Bas podobny do Yamahy. Wysoka kultura.

I weź tu bądź teraz mądry co wybrać icon_smile.gif Najlepiej z każdego wziąść to co najlepsze i połączyć w jeden wzmacniacz.

Szczegółowość Yamahy, Przestrzenność i bas NADa, Kultura Marantza icon_mrgreen.gif Ale to chyba niemożliwe w tej kwocie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...