Skocz do zawartości

Wzmacniacz stero do 1500 zł.


chemikost

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Hej, jeśli jeszcze nic nie kupiłeś, to może spróbuj ponegocjować tu: http://www.hifi.pl/gielda/wzmint1000/94804.php
Świetny wzmacniacz, jeszcze lepszy niż Exposure 2010, którego Ci wcześniej polecałem. Może dogadacie się ze sprzedającym co do ceny?




Dzwoniłem, Pan powiedział, że jest chętny na kupno ale jeśli się rozmyśli to się ze mną skonaktuje 1-2 dni(ale wątpie, że się rozmyśli).


I z innej beczki, co do mojego poprzedniego postu to RB RC 970 bx mkII to wyższa czy niższa seria od RB RC 1000 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Zresztą wzmacniacz Yamaha A-S300 opisałem niedawno na swoim audio-blogu: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/0...amaha-s300.html

I tak bardziej rekomenduję "coś" z podstawowej oferty np. Rotela lub Exposure. Przestrzeń i bas zdecydowanie lepsze niż w Yamaha, która natomiast jest nie do pobicia jeśli chodzi o ogólną funkcjonalność. Coś za coś. Albo uboga i podstawowa wersja Porsche, albo wypasiona Skoda Fabia icon_smile.gif))

PS. To Porsche to Rotel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu kupiłeś osobno preamp, nie widząc końcówki? Tu miałbyś razem obydwa http://allegro.pl/rotel-konc-mocy-rb-970bx...2160134613.html Może warto ponegocjować ze sprzedającym i taniej by sprzedał. A drugi preamp wystawisz na sprzedaż.
Możesz też spróbować zalicytować tę końcówkę Marantza, gra naprawdę dobrze http://allegro.pl/koncowka-mocy-marantz-sm...2162316564.html
Wiem, że pewnie nie masz tyle kasy, ale chciałem Ci pokazać bardzo fajny wzmacniacz
http://allegro.pl/acurus-a150-2x150w-okazja-i2159863372.html
Tu pewnie trzeba by wziąć pożyczkę z banku, ale może warto?
W ostateczności jest tańsza RB-960BX http://allegro.pl/rotel-rb-960bx-sliczna-k...2083429937.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pierwszego linku do kompletu rotela dzwoniłem ale pan był niemiły, nie było możliwości negocjacji a pan był handlarzem sprzętem i stwierdził, że sprzęt u niego nie grał ma go tylko na sprzedaż i nie ręczy że nie było nic grzebane w środku... A kupiłem sam pre dlatego, że kupiłem go po dość niskiej cenie w lepszym stanie technicznym i od audiofila. Faktycznie przy tym ostatnim linku trochę za drogo, może kiedyś w przyszłości sobie taki lub lepszy kupie narazie na pierwszy zestaw stereo nie mogę przeznaczyć tyle pieniędzy. Wybierając pomiedzy tym rotelem 960 a marantzem sm-80 na którego lepiej postawić? Zawsze gdyby przyszedł i nie odpowiadał mojemu gustowi mogłbym go wystawić na sprzedaż i polować dalej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój zakup od audiofila to zdecydowanie lepsze wyjście (już nie wspominając o cenie).
Pod pre Rotela sugerowałbym zakup końcówki tej samej firmy zamiast droższego Marantza (choć SM-80 wygląda zachęcająco...).
Komponenty Rotela bardzo ładnie zgrywają się między sobą (dotyczy to również CDków), zresztą sporo osób tak właśnie je zestawia.

Poza tym po kupnie jednej końcówki mocy można będzie w razie potrzeby (i dopływie pieniędzy) kupić drugą końcówkę i ustawić je w trybie mono icon_razz.gif

Pozdrawiam
PS. A niemiłych sprzedawców (dotyczy to również kupujących) to też omijam dużym łukiem - wolę nie kupić i szukać dalej, niż się męczyć z jakimś burakiem i jego (potencjalnym) złomem!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem ten zestaw http://allegro.pl/rotel-koncowka-mocy-rb-9...2172448490.html myśle że okazyjnie:) ale prędzej kupiłem też RC 970BX mk2 i teraz mam dylemat bo nie wiem czy mk2 jest lepszy i go sobie zostawić, a szprzedać tego od kompletu czy może lepiej sprzedać tego mkII. Pewnie podłacze oba i wedle suchu ale nie spodziewam się wiekich różnic (jeśli wogóle). Wiecie możę czym sie różni RC mk1 od mk2?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie właściwie odpowiedziałeś na swoje pytanie. Podłącz jeden a później drugi, posłuchaj i sam się przekonaj. Jeśli będzie różnica usłyszysz na pewno. Słuch jest najlepszym arbitrem. Może niektórzy się zaśmieją po tym co napiszę, ale podłącz przed odsłuchem obydwa preampy do sieci w włącz je w stan gotowości na conajmniej godzinę. Niech oba będą stale włączone. Tak nie "skrzywdzisz" żadnego a porównanie będzie bardziej miarodajne.
Ja kiedyś wysłałem koledze preamp do testów. A on zimny przedwzmacniacz, po podróży i wielu godzinach gdy nie grał, podłączył go na 20 minut, po czym odłączył i odesłał mi go. Napisał, że preamp brzmi jak stary Technics, czyli chłodno, ostro, płasko.
Kolega ma dobry słuch, ale po tak nieprofesjonalnym potraktowaniu sprzętu wkurzyłem się na niego, bo owszem dobrze usłyszał, ale to nie było prawdziwe brzmienie tego pre, jego rzeczywiste możliwości. Ja wówczas swój przedwzmacniacz i końcówkę trzymałem stale włączone, tylko potencjometrem ściszałem dźwięk. Zestaw brzmiał o niebo lepiej, pełniej niż gdy go włączałem i wyłączałem do każdego słuchania muzyki.
Przekonałem się, że to nie szkodzi wzmacniaczowi, bo wcześniej miałem Densena B-100 i ten był stale włączony. Wyłącznik był zresztą przez producenta umieszczony z tyłu urządzenia. Specjalnie, by go nie wyłączać. Miałem ten wzmacniacz ok. 10 lat i nic złego się nie działo.
pamiętam jak w pewnym salonie w Kielcach pan sprzedawca klarował mi, że Densen B-100, to taka "żyleta" gra ostro. Śmiałem się z tego, bo wówczas miałem już ten wzmacniacz kilka lat i wiedziałem jak gra. A pan ekspedient pewnie włączył go tylko do odsłuchu (nie rozgrzany ani nie wygrzany) i usłyszał co usłyszał.
Chemikost, napisz koniecznie jaki będzie rezultat Twoich odsłuchów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemikost
gratuluję dobrego wyoru i świetnej ceny. Zestaw który kupiłeś był chyba tylko kilkanaście minut na aledrogo icon_razz.gif
Mam nadzieję, ze będziesz zadowolony...

No i f1angel jak zwykle się spisał, proponując prawie identyczny zestaw - a Ty miałeś cenowy punkt odniesienia!

Swoją drogą - może uda Ci się wymienić preamp na druga końcówkę mocy?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc w wyborze sprzętu:)
Okazało się, że kupiłem sprzęt w stanie idealnym w wersji mk2 (o czym sprzedający nie miał pojęcia) więc nie będe mieć problemu, który rc rozsawić...
RoRo alecośtam mój komplet był faktycznie wystawiony kilkanaście minut:)

Odnośnie zamiany na drugą końcówke to w sumie bardzo dobry pomysł, muszę się rozglądać za idenyczną bo chyba kupując rb 960bx to moge zostać kulawy na jedno ucho?
Wrażenia odsłuchowe naprawde niezłe myśle, że jak za te pieniądze to nie ma się do czego doczepić, Nad którego używałem do tej pory był mniej dynamiczny. f1angel oczywiście miałeś racje z tym o wygrzanym sprzęcie, o niebo lepszy dźwięk i o ile to, że jest on cały czas włączony nie zaszkodzi przedwzmacniaczowi i końcówce to już mojej kieszeni może trochę wiecej:)

Teraz będę się powoli zbierał do kupna cd i napewno nieomieszkam skorzystać z podpowiedzi kolegów z forum.
Jeszcze raz wielkie dzięki, pozdrawiam!

PS. nie znacie kogoś kto chce zaminić rc 970bx mk2 na rb 970 bx mk2 ?icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - co do szukania identycznej końcówki, to jest jeszcze inne wyjście:
jak kupisz inny model, to jeden z nich wykorzystasz do podłączenia góry, a drugi do niskośredniotonowych.
Więc 860 bym nie skreślał - tym bardziej, że jak Ci się nie sprawdzi to będziesz miał komplet pre+końcówka do sprzedania. A ponieważ cena będzie zbliżona do integry, to nie powinno być problemu (nawet w ogłoszeniach na Forum).

Tego drugiego RC też masz w idealnym stanie? (ja nie wezmę, bo swoim preampami to ja .... icon_rolleyes.gif
... to ja mam rezerwę icon_wink.gif po porzednich rozwiązaniach czyli nie mam potrzeby).

Fajnie wyszło, że trafiłeś dwójki - i że są w idealnym stanie.
Tym bardziej piwo się należy "aniołkowi" za sugestię o takim zestawie i przykładowy link do alle icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo czy ten drugi jest w idealnym stanie odpowiem Ci jak przyjdzie( idzie pocztą więc bliżej nieokreślony termin...) Podłaczanie góry i doł osobno tego nieprzemyślałem. Muszę dokupić jeden interkonekt jakiś używany do podłączenia pre i końcówki do 100zł (jakiś neutralny) mielibyście propozycje?

Pozdrawiam.


EDIT: Właśnie słucham stuck on you Elvisa i popsrostu rewelacja... piekny dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...