Skocz do zawartości

Jaki amplituner 5.1 pod Altusy 200 ?


cheniu

Recommended Posts

Witam.

Chcę przerobić mój zestaw stereo na kino domowe z zachowaniem moich altusów 200 gdyz albowiem sa to nowe kolumny i szkoda mi się ich pozbywać icon_smile.gif

Możecie mi cos doradzić? jaki amplituner 5.1 uciągnie te kolosy na 8 omów ?

Do tego chciałbym na tył podłączyc nie duże głośniki w narożnikach no i SUB.
Ani jednego ani drugiego jeszcze nie mam więc tez prosze was o jakieś rady w tym temacie.

Na amplituner moge wydać jakies 1200zł

Pokój narazie ok 25m prostokąt

w niedalekiej przyszłości audio będzie stało w 40 m salonie.

Pozdrawiam.
Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to być nowy amplituner - czy może być używany?

Sub na razie może sobie daruj - zobacz, jak to będzie grało i później zdecydujesz. A może się zdarzyć, że kolumny przestaną Ci się podobać i będziesz w pierwszej kolejności myślał o wymianie Altusów...

Swoją drogą - słuchałeś tych kolumn przed zakupem, czy po prostu Ci się spodobały?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój model jest ok., tylko można go dostać zdecydowanie taniej bo za 899 zł:
http://allegro.pl/amplituner-denon-avr-280...2092066927.html

A może zainwestuj w troszeczkę nowszy model DENON-a AVR-2807 =1100 zł???
http://allegro.pl/denon-avr-2807-amplitune...2079905000.html

Dodatkowo dostajesz gniazda HDMI, co prawda tylko w wersji 1.1, ale może zaraz będziesz chciał odtwarzacz Blu-Ray kupić, a on okaże się będzie miał tylko takie cyfrowe wyjście...? Wtedy jak znalazł icon_smile.gif Jeśli jednak nie zależy Ci na HDMI i Blu-Ray, to napisz znajdziemy starsze i ciekawsze urządzenia icon_smile.gif

P.S. Altusów pozbądź się czym prędzej icon_mad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVR-1509 to niskobudżetowa seria, zdecydowanie mniej wydajna i nie ta jakość dźwięku.... Chociaż nowszy model od AVR-2807, to ciągle ma te same dekodery - czyli nic dla Blu-Ray w temacie Dolby TrueHD oraz DTS HD-Master Audio, jedynie gniazda HDMI... Ale z dźwięku ,,HD" można chyba skorzystać:

http://www.cinematic.pl/wiedza/uzyskanie_DTS-HD.html

Ja mimo wszystko wybrałbym AVR-2807, ze względu na wyższą jakość!!!

P.S. Każdy AV receiver (amplituner kina domowego) ma wyjście na SUBWOOFER!!! Zobacz na ostatnią fotkę z ogłoszenia: poszukaj grupę 8-gniazd oznaczonych wspólnie jako PRE OUT, wśród nich jest jedno oznaczone inywidualnie jako SW - to jego szukasz icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko mi w nim pasuje tylko nie ma wyjścia na woofer...

A sory nie doczytałem do końca Twojej wiadomości.
Dzięki za dokształcenie mnie.
To będzie mój pierwszy ampli więc wiesz icon_wink.gif

Zastanawiam się jeszcze na ONKYO tylko duzo ich na allegro uszkodzonych, czy to takie awaryjne sprzęty?

Możecie polecić jakiś model z ONKYO lu Harman Kardon ?

Zdecydowałem się jednak na zakup używanego sprzętu. Mogę wydac do 1200zł.

z góry dzięki za odpowiedź Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę Ci jeszcze polecić świętną YAMAHĘ RX-V1600, tutaj za 1299 złotych:

http://allegro.pl/yamaha-rx-v-1600-i2086979266.html

- brak mikrofonu do kalibracji (można żyć bez), a jest to argument do zbicia ceny spokojnie do 1200 zł!!!!!!!! W porównaniu z Denonem powinno być bardziej subtelnie i liniowo. Denon duży nacisk kładzie na dynamikę i jeśli ktoś tego szuka to ma ideał... Ale jeśli bardziej czegoś neutralnego, to Yamaha będzie lepszym wyborem. Ja oczywiście jestem wiernym klientem Yamahy icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif i polecam Ci ją bardzo... Dodatkowo atutem jest wielkie doświadczenie tego producenta w produkcji procesorów DSP - są doskonałe. No i tylko spójrz jak ona wygląda icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 3806 to model wyższy - i o rok starszy.
Co do różnic - popatrz na parametry i opisu obu amplitunerów to się dowiesz więcej. Krótko mówiąc - zachęta do wykazania większej aktywności (bez obrazy - to po prostu sugestia, bo z wolnym czasem krucho by poszukać na stronach Denona).

Zauważ tylko, ze handlarz który go sprzedaje na aledrogo nie pokazał na zdjęciu i pilota i nic nie pisze na ten temat.
Czyli krótko mowiąc leci w ... (kulki albo coś w tym stylu). icon_sad.gif

Jeżeli będziesz zainteresowany, to spytaj się go o to.
Poza tym - skoro są uszkodzenia spowodowane transportem, to czemu odpowiednio nie zabezpieczył amplitunera? Informuje, że stan perfekcyjny - a o tym, co jest na wyposażeniu ani słowa!
Wg mnie to nieuczciwe i odpuściłbym sobie -ale jeżeli sprzęt Ci się podoba, to pierw zadaj pytanie mailem o wyposażenie (nie widać również mikrofonu do pomiarów oraz instrukcji i i anteny)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...