Skocz do zawartości

YAMAHA A-S700


tomgda

Recommended Posts

Z całego serca polecam as500 u mnie gra z głośnikami MA BX2 i subwooferem od Bostona, polecam kable QED GENESIs silver spiral ... icon_smile.gif używam genesis i do tej pory (1,5 roku?!!!?)nie mogę nacieszyć się nimi - nie trzeba wydawać fortuny żeby poczuć radośc i satysfakcję z NOWEGO sprzętu, za naprawdę dobry używany wzmacniacz, trzeba!zapłacić od 5-10'tyś zł więc nie ma sensu bawić się w jakieś tanie wiekowe klamoty z dziesiątej ręki bo i po co to pozorny substytut luksusu ... wystarczy zainwestować w dobre kable i DAC a AS500 odwdzięczy się z nawiązką hehe pozdrawiam !!! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłeś mi humor z rana patiaro icon_smile.gif A-S500 by mi wystarczył. Ciekawi mnie tylko jak będzie sie miało to do R-S700. Ale nie wiem czy jest sens wchodzić w dodatkowe radio jak planuje i tak kupić (jezeli wogóle wyprodukują) odtwarzacz sieciowy z seri Yamaha NP-Sxxx (niższe serie niż NP-S2000). Jedyne co to R-S700 ma troche więcej mocy i tu sie zastanawiam czy dla moich trudnych kolumn B&W 603s2 nie wyszło by tu na lepsze (zwiększenie kontroli basu)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Patiaro pojechałeś po bandzie, 5-10 tysiecy by poczuć satysfakcję z używanego a Ty czujesz ją mając nową Yamahę A-500?
http://www.hifi.pl/gielda/wyswietl.php?grupa=wzmint2000
Wystarczy spojrzeć na kilka pierwszych wzmacniaczy od góry, by poczuć dużo większą satysfakcję niż słuchając w/w Yamaszki.
Proszę Cię nie pisz więcej takich rzeczy, bo ktoś gotów w to uwierzyć.
W dobre kable na pewno warto zainwestować, ale nie w zastępstwie porządnego wzmacniacza lub "poprawiając" nimi brzmienie marnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok widzę jeden może dwa warte swojej ceny ...... jak dla mnie ------ja piszę o używanym sprzęcie, na przykład : http://www.hifiguy.co.uk/index.php?option=...8&Itemid=29 I dalej upieram się że w tej cenie yamaha jest ok dolicz kable dac i inne pierdoły + kolumny jeżeli chcesz liczyć wszystko do kupy to i tak wyjdzie grubo ponad 5000 tysięcy złotych za budżetowy system..... no i znowu zabieram głos tylko w sprawie -kolega ,,Tomgda,,wspomniał o tym wzmacniaczu no to powiedziałem co wiedziałem icon_wink.gif ponieważ słucham codziennie muzyki na tym sprzęciea a sporadycznie u znajomych na bardzo drogim klasowym ..... jak kiedyś napisałem będą fundusze to polecę nawet w używany ale solidny dlatego wspomniałem o minimalnej cenie wzmacniacza używanego po między 5000-10000pln pozdrawiam kolege F1angel icon_wink.gif i bez urazy naprawdę!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale Patiaro pojechałeś po bandzie, 5-10 tysiecy by poczuć satysfakcję z używanego a Ty czujesz ją mając nową Yamahę A-500?



f1angel : nie chcę się czepiać, ale przypominasz mi osobę, która gdy dostanie ciasto z rodzynkami zajmuje się wyłącznie wydłubywaniem rodzynek.
Czy naprawdę tak trudno Ci uwierzyć , że ktoś może z przyjemnością słuchać muzyki używając dobrego sprzętu w budżetowej klasie?
Na forum piszą różne osoby, niekoniecznie zarażone bakcylem "audiofilstwa". Dla większości ważne jest, aby dokonać rozsądnego zakupu sprzętu tzn.
za określoną kwotę zakupić w miarę najlepszy sprzęt. Bez popadania w nadmiar rozterek.
Tak naprawdę, to w określonych przedziałach cenowych różnice jakościowe sprzętu są bardzo subiektywne.
Ja na ten przykład potrafię cieszyć się nawet z muzyki z głośników komputerowych, ale też doceniam sprzęt Hi-End za 80 tys. zł (nie mój oczywiście - kolegi).
Tak krawiec kraje jak mu materiału staje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, koledzy nie zrozumielismy się. Tylko dziwnie zabrzmiało to co napisałeś Patiaro, ale po krótkim wyjaśnieniu, że to Tobie chodzi o taki przedział używanych wzmacniaczy a nie sugerujesz koledze, że używane to poniżej 5kzł. są raczej be a nowe ale z dobrym kablem i dacem cacy. Przeczytaj jeszcze raz uważnie swój post. Oczywiście, że bez urazy, bo i nie ma o co.
I co za tym idzie, Twój wpis Oktagon przypomina wyważanie otwartych drzwi, Ty z kolei mnie nie zrozumiałeś.
A materii staje na lepszy brzmieniowo wzmacniacz używany, po to są te fora, by pomagać ludziom takie rzeczy wybierać. Jak ktoś się nie zna i nie ma zbyt dużo pieniędzy, to raczej kupi nowe. Dopiero jak kogoś stać bo ma odpowiednio duże środki i świadomość co kupuje, znów może kupić nowe. Ale to zupełnie inna bajka i pieniądze.
Mnie też cieszy muzyka z komputerowych głośniczków (wolę to niż jej brak), ale sam wiesz, że im gorszy sprzęt tym więcej tam nie słychać niż słychać. W dodatku wszystko jest silnie zniekształcone. Odbiera mi to znaczną część przyjemności, bo dodatkowo mam świadomość jak wówczas jest okaleczone nagranie i co za tym idzie muzyka.
Różnice jakościowe w określonych przedziałach cenowych są na pewno subiektywne, ale nie ulega wątpliwości, że istnieją.
Oczywiście, że High-end za 80 tys. nie jest gwarancją na dobre brzmienie, może być nawet koszmarnie. Ważne jest umiejętne połaczenie elementów. Przede wszystkim zgodnie ze swoim gustem.
I tu wiadomość dla Tomgda. Z dopasowaniem nie powinno być problemów. Zagrają. Choć na pewno lepszy wzmak odpowiednio by je wysterował. 603s2 to lubią i potrafią się odwdzięczyć. Poza tym jak dla mnie z Yamahą brzmieniowo będzie zbyt jasno i sucho. Ale pewnie dlatego, że ogólnie nie przepadam za brzmieniem B&W. Ale podobno o gustach się nie dyskutuje icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przesłuchiwałem dzisiaj A-S500 i NAD326 z jakimś podstawkowym modelem DYNAUDIO (~3500zł) . Kolumny mają niesamowicie nisko schodzący bas i stłumioną górę. Nad zagrał kompoletnie bezpłuciowo z tymi kolumnami. Ciągnący sie bas i kompletnie nieczytelna góra a właściwie jej brak. Potem włączył A-S i byłem w szoku jak wzmacniacz zgrał sie z tymi kolumnami. Rozjaśnił górę i niesamowicie wyklarował i "umeblował" bas. Pełna kontrola. Tu przyszła mi na myśl refleksja - że wzmacniacz powinien uzupełniać pewne niedostatki kolumn a kolumny dopełniać braki wzmacniacza i wtedy jest bajka. Czy coś w tym jest ? czy trafiłem na wyjątek w tym przypadku ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątek to na pewno nie jest. Niektórzy twierdzą, że nie należy jednych "wad" kompensować innymi. Ale praktyka pokazuje nieraz co innego. Jeśli chodzi o Dynaudio, to tam wysokie tony nie są złe, ale kolumny wymagają naprawdę dobrego i wydajnego prądowego wzmacniacza. Są pod tym wzgledem dość wredne. Ale jak się już znajdzie odpowiedni, wówczas może to być brzmienie jakiego się szuka.
Że Yamaha dobrze zagrała z Dynaudio, to ciekawostka, ale nie wykluczone. Ich charaktery się uzupełniły. Choć pewnie przydałoby się jeszcze trochę prądu. NAD C-326 jest niezłym wzmacniaczem, ale raczej nie do Dynaudio. Tu jeśli już, to przydałby się zdecydowanie wyższy model.
A tak a'propos jaki to model Dynaudio?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patiaro możesz mi podać realny wymiar A-S500 ? chodzi o wysokość od podłogi (włącznie z nóżkami) do najwyżej położonego elementu ? Wg specyfikacji ma 151mm ale nie podają czy z nóżkami czy bez. Troche mam zonka bo moja wnęka w szafce pod TV ma 147mm icon_evil.gif brakuje 4 mm +ze 3mm na "przewiew"

f1angel nie mam pojęcia co to były za "dynki" kosztowały 3600 i jak na podstawkowe były całkiem spore
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

brakuje 4 mm +ze 3mm na "przewiew"

Co rozumiesz przez "przewiew"?

Masz otwarty tyl i boki szafki - czy szafkę masz zamkniętą ściankami po bokach i z tyłu?
Jeżeli to drugie, to będzie się mocno grzało -chyba, że będziesz cicho grał.

Ta seria Yamahy ma kratki wentylacyjne u góry (nie ma wentylacji i wymiany powietrza z boków) i wymaga trochę miejsca nad górną ścianką ....

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i przepraszam że nie odpisałem wcześniej ale właśnie sprawdzam pocztę .... no i wróciłem z pokoju no i jestem po pomiarach a więc: 13 cm to wysokość tylko front bez nóżek/stopek, 15,1 cm to całość z nóżkami. I tak jak napisał,,roro,, potrzebne jest kilka centymetrów luzu od góry na cyrkulację powietrza. Wcześniej grałem w niewielkim pomieszczeniu i nie słuchałem za głośno ale po przeprowadzce do nowego mieszkania moge pozwolić sobie na słuchanie głośniej, moj pokój dzienny jest znacznie większy więc i wzmacniacz lubi sie leciutko rozgrzać, ale bez przesady hehe a tak na marginesie to w nowym watku muszę zapytać o pomysły lub adresy firm produkujących jakieś skuteczne i estetyczne ustroje ogólnie przedstawię foty lub szkic mam nietypowy rozstaw i masakryczną wysokość ok 4m ale to w nowym wątku!!! pozdrawiam serdecznie i dooooobranoc !!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam właśnie ścianki po bokach i z tyłu w szafce ale wzmacniacz nie będzie na wcisk bo wnęka jest sporo szersza i głębsza czyli z tyłu też będzie miał luz. Problem tylko z wysokością i dlatego chce zostawić trochę prześwitu u góry (jak najwięcej). Głośno to raczej nie gram. Teraz pytanie czy da sie zmienić stopki wzmacniacza na jakieś niższe. Wychodzi że mają 2,1 cm. Powiedzmy na że by miały 1cm ?

patiaro a jak sie sprawuje subwoofer podłączony do wyjścia sub out ? zgłaśnia sie sam jak podkręcasz siłe głosu kolumn bocznych ? Próbowałeś podłanczać suba przez wyjścia głośnikowe B we wzmacniaczu ? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź - zamiast pisać kolejne posty bezpośrednio jeden po drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Teraz pytanie czy da sie zmienić stopki wzmacniacza na jakieś niższe. Wychodzi że mają 2,1 cm. Powiedzmy na że by miały 1cm ?


Jeżeli nie ma chłodzenia (otworów wentylacyjnych) od dołu - to możesz to zrobić.
Często w nóżki są przykręcane od zewnątrz 1 wkrętem - ale o sprawdzenie musiałbyś poprosić kolegę Patiaro...

Pozdrawiam
PS. A jak będziesz w lecie robił dyskotekę przy kiepskim chłodzeniu sprzętu - to polecam ustawienie wentylatora skierowanego na "piecyk".
Wygląda dziwnie, ale jest skuteczne icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! a więc nie podlaczalem subwoofera do kolumn ale na wyjściu chodzi idealnie robi sie glosniej jak podkrecasz na wzmacniaczu... sorry ale wracam z imprezy i pisze w autobusie leciutko zbombardowany ... więc nie napiszę nic więcej na temat tego wzmacniacza ---- poprostu kup sobie go i słuchaj muzyki i napisz coś o swoich wrażeniach.. ps. dziele suba z kinem domowym które jest oddzielnym systemem i cholera muszę zawsze zwracać uwagę żeby nie włączyć na raz dwóch wzmacniaczy... ps.: radyjka w necie przez komputer można słuchać ja tak robię mmm a poza tym w moim wzmacniaczu do filmów tez jest radyjko internetowe... generalnie to pakuje muzykę z płyt CD na mojego maczka mini w pliki lossless lub słucham na spotify-u.... icon_smile.gif oh i jeszcze jedno jestem w domu już i oglądałem wzmacniacz - posiada kratkę pod spodem właśnie sprawdziłem .... więc nici z usunięcia stopek...icon_sad.gif może zmień szafkę hehe
pozdrawiam:-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...