Skocz do zawartości

używane wzmacniacz + kolumny + cd


honorek

Recommended Posts

Witam serdecznie, ponieważ to mój pierwszy post tutaj, więc się przedstawię - Michał z Warszawy.
Przechodząć do konkretów - I od razu przejdę do konkretów - przez kilka ostatnich dni przeglądałem dość uważnie wątki poświęcone tanim wzmacniaczom, kolumnom i zestawom.

Wszystko to ma grać w pokoju 20 m^2, pokój kwadratowy.
Słucham głównie klasycznego rocka, trochę instrumentalnej muzyki, czasem coś z muzyki klasycznej oraz radiowej trójki. Nie słucham muzyki głośno.
Jeśli chodzi o to jak ma to grać - dość ciepło, ale tak żeby nie usypiało icon_smile.gif I bez szaleństwa w wysokich tonach. Dobrze żeby bas było słychać ale żeby nie zagłuszał - np. ostatnio słuchałem NAD316BEE i Monitor Audio BX2 i basu było za dużo. Słuchałem też gdzieniegdzie polecanych kolumn Pylon Pearl i było całkiem ok.

Generalnie nie jestem muzycznym wyjadaczem -nie musi być szczegółowo i analitycznie - raczej chcę żeby sprzęt grał przyjemnie, tak żeby nie przeszkadzał, żeby np. radio, muziak mogło grać pół dnia i żebym nie czuł sie przytłoczony. Mam nadzieję, że to co napisałem jest zrozumiałe icon_smile.gif

Pytanie:
1) od czego zacząć? kolumna czy wzmacniacz?
2) możecie podać koledzy dobrze grające pary? Nie mam ciśnienia na szybki zakup, mogę cierpliwie poszukać i dobrać dobry komplet
3) wdzięczny będę za inne propozycje zestawów wzmak+kolumna. Nie koniecznie muszą to być propozycje z tych dostępnych teraz na allegro

Trochę wynotowałem sobie polecanych sprzętów, poniżej te co zanotowałem, ale jestem otwarty na nowe propozycje:
Wzmacniacze: Marantz: PM7000, PM75, PM68, PM78, PM-80mkII Harman-Kardon HK690, HK680, NAD c340 Onkyo A8870, A8850, A9511 Denon PMA1560
Kolumny: Tannoy M4,F4, Dali 104, Mission m74 Acoustic energy 109

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma grac przyjemnie i nie natarczywie, to NAD jest bardzo odpowiednim wzmacniaczem i jeżeli odpowiadałoby Ci brzmienie, to próbowałbym poszukać odpowiednich kolumn (może np. Acoustic Energy, Dali lub Epos, może jeszcze KEF). Według mnie najlepiej pasowałyby tutaj Acoustic Energy, ale to tylko moje zdanie.
Wzmacniacze NADa własnie cechuje ciepłe, przyjemne brzmienie. Możesz też posłuchać Marantz, gra uniwersalnie i przyjemnie, choć dla mnie trochę za bardzo analitycznie. Co do Harmanów to dźwięk jest bardziej energiczny i ciemniejszy (efektowny), co według mnie nie będzie przyjemnym dźwiękiem.
Podsumowując - pozostań przy NADzie, ale posłuchaj w innym towarzystwie, powinieneś znaleźć coś dla siebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lothan,
NADa dośc wysokiego słuchałem u kumpla - ma je z AE komunami - ale do modeli się nie przyzwyczajałem, bo on w górną półkę poszedł, ma dość wysokie modele, poza moim zakresiem budżetowym. Dlatego też nie porównuję, bo to sprzę klika razy droższy.

Słuchałem też 316BEE z komumnami Monitor Audio BX2 - było za dużo basu, i to brzydkiego, zagłuszającego. Z RX2 było ok, no ale kolumny za 2,5k.
Słuchałem 326BEE z Pylon Pearl i grało przyjemnie, nie męcząco, takie do cichszego grania.
Nie wiem na ile to kolumny, na ile wzmacniacz, ale do NAD pozytynie jestem nastawiony.
chciałbym Maranza posłuchać, bo wizualnie mi się podoba.

A masz jakieś preferencję dot, konkretnych modeli? AE, Dali? i Nad? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj posłuchać NAD 316 z kolumnami KEF C7, ja ostatnio odsłuciwałem i najbardziej spodobało mi sie takie połączenie. Jeżeli lubisz więcej basu to do NAD podepnij Monitor Audio M4 lub MR4.
Ja po odsłuchach zakupiłem tego wzmaka i teraz szykuje się do zakupu kolumn.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Acoustic Energy Neo 3 http://allegro.pl/acoustic-energy-neo-3-ko...2074167688.html. Jeżeli masz kogoś w UK, to popytaj o możliwość zakupienia ich tam po dobrej cenie.
Jeżeli podoba Ci się granie MA RX2 to musisz zwrócić uwagę na Eposy np. http://www.hifi.pl/gielda/kolumny1000/92655.php lub http://tablica.pl/oferta/kolumny-podstawko...2-2-IDyACf.html Tutaj jest bardzo zrównoważone granie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...