Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy przy wyborze zestawu


BeastieBoy

Recommended Posts

Witam wszystkich Użytkowników tego forum!

Potrzebuje Waszej pomocy. Mam do dyspozycji ok. 2000 zł i chciałbym kupić dobry zestaw do kina domowego z założeniem że bede słuchał często muzyki. Raczej nie uważam sie za audiofila. Do tej pory muzyka chulała u mnie na mini wieży Philips FW750C ktora byla podłączona do komputera osobistego i służyła mi jako głośniki komputerowe. Grało to dość zacnie jak dla mnie z tym ze z czasem zaczałem być bardziej wymagający i chciałbym się przesiąść na coś bardziej uniwersalnego: do muzyki i do filmów. Stosunek muzyka-filmy wynosi u mnie mniej wiecej 80-20% nie mniej jednak planuje to troche wypośrodkować.

Dlaczego zdecydowałem sie na ampli zamiast wzmacniacza? Czytałem że wzmacniacze spisują się znacznie lepiej przy odsłuchu muzyki jednak nie posiadają tunera radiowego, a zależy mi żeby w cenie był tuner radiowy i wzmacniacz. W przeciwnym wypadku wyszloby drozej i mialbym mniej na kolumny a kwota jaką mam do dyspozycji jest raczej nie przekraczalna (wiecej jak 100zł nie dołoże na razie)

Szukając ofert w moim przedziale cenowym wstepnie zdecydowałęm się na Yamahe RXV459 (870zł) oraz DVD Pioneer DV400 (300zł). Pierwotnie miała być DVD Yamaha s661 (700zł) ale ze wzgledów oszczednościowych skierowałem swoją uwagę na Pioneera (podobne parametry-HDMI, USB itp)

Problem mam jednak z głośnikami. Oto kilka propozycji głośników 5.0:
-Pioneer S-V240 (600zł)
-Prism Esmerald HT-400 (900zł)
-Koda AV707v2 (800zł)
-Jamo S416 (800zł)
-Koda F51 (700zł)

Nie mam pojęcia jak grają. Nie mam też porównania do sprzętów wyższej klasy. Nie wiem co wybrać. Może jakieś inne sugestie?

A teraz troche szczegółów które pomogą Wam rozwiać moje wątpliwości:
-pokój do nagłośnienia 17m2
-preferowana muzyka: Jazz,Soul, Rap, Funk, ogólnie żywe granie albumy koncertowe, dobry wokal,
-chciałbym uzyskać możliwe jak najlepszej jakości dzwięk do słuchania płyt czyli jak najbardziej przestrzenny, czysty etc. znacznie mniej zależy mi na mocy

Jeżeli znacie jakieś komisy z pewnym, używanym sprzętem audio w Warszawie lub dobre sklepy audio gdzie mógłbym odsłuchać poszczegolne zestawy głośników to prosiłbym o namiary.

Kwestia Amplitunera i DVD nie jest jeszcze przesądzona. Za wszelkie sugestie i rady będe bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeastieBoy
W Twoich propozycjach chyba Prism Esmerald HT-400 i Pioneer VS240 będą najsłabsze...

Co amplitunera ? minimalnie więcej zapłacisz za Yamahę 559 i warto mieć już wyższą serię od 459.
Wydaje mi się, że nie ma co rezygnować z fabrycznych zestawów amlituner + DVD tej samej firmy, sprzedawanych razem z kolumnami 5.0. Często się zdarza, że niewiele taniej kupiłbyś sam ampli z DVD.
Do 2000zł spokojnie kupisz także np. Denona czy Pioneera, może zmieści się podstawowy model Onkyo 505/508.
Raczej omijaj najtańsze amplitunery z serii (np. Yamahę serii 3 czy Pioneera serii 4), lepiej ciut dopłacić i mieć wyższy model icon_rolleyes.gif Warto też popatrzeć na modele z ubiegłego roku (zazwyczaj możesz kupić w podobnej cenie o serię wyżej niż tegoroczny model), tak właśnie jest z Twoją Yamaha 459.

Jeżeli dużą wagę przykładasz do stereo, może na razie do ampli i DVD kupić tylko 2 lepsze kolumny podłogowe na front zamiast kompletu 5 kolumn?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich Użytkowników tego forum!

Potrzebuje Waszej pomocy. Mam do dyspozycji ok. 2000 zł i chciałbym kupić dobry zestaw do kina domowego z założeniem że bede słuchał często muzyki. Raczej nie uważam sie za audiofila. Do tej pory muzyka chulała u mnie na mini wieży Philips FW750C ktora byla podłączona do komputera osobistego i służyła mi jako głośniki komputerowe. Grało to dość zacnie jak dla mnie z tym ze z czasem zaczałem być bardziej wymagający i chciałbym się przesiąść na coś bardziej uniwersalnego: do muzyki i do filmów. Stosunek muzyka-filmy wynosi u mnie mniej wiecej 80-20% nie mniej jednak planuje to troche wypośrodkować.

Dlaczego zdecydowałem sie na ampli zamiast wzmacniacza? Czytałem że wzmacniacze spisują się znacznie lepiej przy odsłuchu muzyki jednak nie posiadają tunera radiowego, a zależy mi żeby w cenie był tuner radiowy i wzmacniacz. W przeciwnym wypadku wyszloby drozej i mialbym mniej na kolumny a kwota jaką mam do dyspozycji jest raczej nie przekraczalna (wiecej jak 100zł nie dołoże na razie)

Szukając ofert w moim przedziale cenowym wstepnie zdecydowałęm się na Yamahe RXV459 (870zł) oraz DVD Pioneer DV400 (300zł). Pierwotnie miała być DVD Yamaha s661 (700zł) ale ze wzgledów oszczednościowych skierowałem swoją uwagę na Pioneera (podobne parametry-HDMI, USB itp)

Problem mam jednak z głośnikami. Oto kilka propozycji głośników 5.0:
-Pioneer S-V240 (600zł)
-Prism Esmerald HT-400 (900zł)
-Koda AV707v2 (800zł)
-Jamo S416 (800zł)
-Koda F51 (700zł)

Nie mam pojęcia jak grają. Nie mam też porównania do sprzętów wyższej klasy. Nie wiem co wybrać. Może jakieś inne sugestie?

A teraz troche szczegółów które pomogą Wam rozwiać moje wątpliwości:
-pokój do nagłośnienia 17m2
-preferowana muzyka: Jazz,Soul, Rap, Funk, ogólnie żywe granie albumy koncertowe, dobry wokal,
-chciałbym uzyskać możliwe jak najlepszej jakości dzwięk do słuchania płyt czyli jak najbardziej przestrzenny, czysty etc. znacznie mniej zależy mi na mocy

Jeżeli znacie jakieś komisy z pewnym, używanym sprzętem audio w Warszawie lub dobre sklepy audio gdzie mógłbym odsłuchać poszczegolne zestawy głośników to prosiłbym o namiary.

Kwestia Amplitunera i DVD nie jest jeszcze przesądzona. Za wszelkie sugestie i rady będe bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam




Witam

Także miałem podobną kwotę do przeznaczenia i ja zdecydowałem się na zakup KODA 707 v.2 (zadzwoniłem do przedstawiciela kody i poradził mi, że jak w tym przedziale cenowym i bez suba to właśnie 707 - mają większą średnicę głośników średnio-nisko tonowych niż F51).

Co do tych Jamo to wygląda na to że mogą być podobne - ale nie będe oceniał bo też jestem laikiem który troszkę poczytał i nie odsłuchiwał , ale te Jamo są z impedancją 6 Ohm a Koda 707 8 Ohm - a czytając mini opis RX-V459 ze strony "audioklanu" wartości podawane są tam dla 8 Ohm właśnie ( mój nos laika mówi mi że lepiej dobierać w tych samych wartościach).

Właśnie także zastanawiałem się nad niższymi modelami Yamaha i Pioneera (359 i 417) ale po poradach zrezygnowałem i znów był dylemat bo RX-V559 był tylko o 80 zł droższy na allegro - i jak chciałem go kupić to obdzwoniłem wcześniej wszystkich tych którzy to sprzedawają i okazało się że żaden nie daje noramlnej gwarancji ani nawet paragonu ( czyli jakbyś kupił kradzione) i w końcu kupiłem RX-V459.
Swoją drogą to one chyba niewiele się różnią jak porównywałem bo RX-V559 ma dodatkowo:
- minimalnie większą moc - ja już boje się jak tu "wygrzać" głośniki przez parę godzin - także jej nie wykorzystam.
- wejście pod iPoda - nie mam
- drugą scenę - to mogłoby się przydać w przyszłości jak chciałbym pociągnąć kable do drugiego pokoju - ale to znów zakup w miare dobrych głośników.
- chyba jedno wejście optyczne Spdif więcej niż 459

Aby nie być uprzedzonym to dodam że jak chciałbym wydać troszke więcej kaski to zastanowiłbym się na tym Onkyo 505 bo ma wyjście Hdmi - przyszłościowo ok. - ja się zdecydowałem nie dokładać bo taki dobry sygnał telewizje będą nadawać dopiero za jakieś 5-10lat.

Także wybór należy do ciebie - ja głośniki już mam i właśnie czekam na dostawę tej Yamahy (dzisiaj ma przyjść - będzie test icon_mrgreen.gif ).

Pozdrawiam
I dodam że tylko na tym forum ktokolwiek mi odpowiedział na moje dylematy.

P.S. choć teraz patrze że ten gościu od którego kupiłem 459 ma 559 tylko o 115 zł droższy - ja wiem że te ampki są sprowadzane z zagranicy, ale tą firmę można przynajmniej zlokalizować a inni nie maja nawet działalności - także zastanów się.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kolumn: Prism i Pioneer odrzuciłem ale dalej intrygują mnie kolumny Jamo s416.Czy jezeli mają 6 Ohm to źle?Mam je odrzucic? W ogołe o co chodzi z ta impedancją. Lepiej jak jest wyższa czy niższa?

Dwa głośniki stereo? raczej nie ponieważ nie chce za jakiś czas znowu inwestować w ten cel pieniedzy.Chciałbym raczem dokonać zakupu i zeby przez jakis czas towar dobrze mi służył bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Jeżeli chodzi o gotowe zestawy - nie jestem przekonany - zawsze którys element mi nie pasuje a to brakuje USB a to za malo wejsc optycznych. Jutro poszukam bardziej wnikliwie czegos od Denona lub Onkyo.

Raczej sie nie zdecyduje na RXV 559 ponieważ ani wieksza moc ani wejscie pod iPoda ani druga scena nie sa mi potrzebne.Powaznie bym sie zastanowił tylko wtedy gdyby różnica dźwięku była dla mnie odczuwalna.I teraz wiadomo przydałoby się gdzieś odsłuchać te amplitunery i zestawy głośników dlatego apeluje o adresy dobrych sklepów w Warszawie

Dzieki za wszystkie opinie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań:
Co lepsze Pioneer VSX417 czy Yamaha RXV 459?? Czy jest miedzy nimi jakas wyraźna róznica w jakości dźwięku?

Szukałem na allegro:
-ONKYO TX-SR 508 + DVD ONKYO DV-SP 405 (1999 zł) poza moim zasiegiem
-Denon AVR 1306 + DVD 1730 (1545zł)
Mieliście już do czynienia z tym sprzętem Denona?

Albo:
Pioneer VSX 417 i Głośniki Magnat Set 990 (1590 zł)

Do tego mogłbym dołożyc Pioneer DV400 ale nie jestem przekonany do tych głośników Magnata.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W kwestii kolumn: Prism i Pioneer odrzuciłem ale dalej intrygują mnie kolumny Jamo s416.Czy jezeli mają 6 Ohm to źle?Mam je odrzucic? W ogołe o co chodzi z ta impedancją. Lepiej jak jest wyższa czy niższa?

BeastieBoy
Najlepiej, jak kolumny mają 8 Ohm, bo wszystkie amplitunery KD prawidłowo współpracują z taką impedancją. Na niektórych ampli jest zapis min. 8 Ohm (ale w rzeczywistości jeśli nie grają na 100% to nie nie ma problemu).
Zajrzyj poniżej bo ten temat jest już w AUDIO - FAQ "Dlaczego nie można podłączać kolumn 4-omowych do wzmacniaczy 8-omowych?"
http://www.audio.com.pl/faq.php

Co do elementów, które w zestawach nie podobają się Tobie - złącza USB odtwarzaczach DVD zazwyczaj są w wolnym standardzie 1.1, a jak do tego dodamy zdarzające się problemy z odczytem pamięci/playerów USB to nie wiem czy warto się przejmować obecnością lub brakiem USB.

W zestawach ONKYO pojawia się m.in. z kolumnami 5.0 Quintas 500 (bardzo dobre w swojej cenie) lub M-Audio (gorsze, ale łatwiej je trafić) i w Wwie możesz je kupić niewiele drożej niż sam zestaw bez kolumn "-ONKYO TX-SR 508 + DVD ONKYO DV-SP 405 (1999 zł) poza moim zasiegiem "
Natomiast zestaw DENONa z niezłymi kolumnami Cristal 30 (lub może nawet Cristal 40) 5.0 też masz szansę ustrzelić w okolicy 2000zł icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...