Skocz do zawartości

marantz cd 6003, denon dcd710AE, sprzęt do 4.000?


pinkfloyd777

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów,

Chciałbym prosić o poradę w sprawie sprzętu.

Klasa (nowe), cd - do 1500 zł, podobnie amp, kolumny do 2000 zł za parę. Słucham bardziej wyrafinowanej muzyki w stylu Pink Floyd, jazzu i spokojnych akustycznych brzmień.

Nie lubię ostrej góry, słuchałem ostatnio miniwieżę yamaha piano craft i raziły mnie jej wysokie dźwięki. Szczególnie talerze perkusyjne były trudne do zniesienia.

A zatem czy np. Marantz 6003 + Tannoy Mercury v4 to dobry wybór?
Albo Denon 710 + ?
Chodzi mi też o to aby cd-player miał wejście usb jak w podanych wyżej modelach.

Bardzo proszę o radę i z góry dziękuję za odpowiedź. Fabian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Rozumiem. A czy wysokie w przypadku Marantza są uciążliwe? Ostre, metaliczne? Jak chodzą talerze perkusyjne?

Słyszałem że japońskie sprzęty czasami przesadzają w wysokich tonach. Tak jak wspomniana przeze mnie miniwieża Yamaha Pianocraft.

Jak to jest generalnie w porównaniu np. z Nad czy Cambridge Audio?

Dzięki za odpowiedź. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A zatem czy np. Marantz 6003 + Tannoy Mercury v4 to dobry wybór?
Albo Denon 710 + ?



Sprzęt Marantz z serii 6002, 6004 oraz z najnowszej serii 6004 to zdecydowanie dobry wybór.
Ten sprzęt zbierał same wyróżnienia redakcji prestiżowych czasopism poświęconych HiFi.
Sam osobiście miałem przez jakiś czas wzmacniacz Marantz PM7001 i odtwarzacz CD6002 - była to prawdziwa przyjemność z odsłuchu.

Yamaha to nie tylko Piano Kraft. Mialem swego czasu amplituner Yamaha RX 497 i nie moglem narzekać. Zwróć uwagę na wzmacniacz Yamaha R-S500.

Denon niestety ostatnimi czasy nie miał byt udanych modeli w klasie budżetowej. Oczywiście to kwestia gustu muzycznego i nie przekreślał bym Denona zbyt szybko.

Co do kolumn - osobiście uważam, że kolumny najwięcej wnoszą do brzmienia dźwięku. Następnym ważnym czynnikiem jest pomieszczenia odsłuchowe (rozmiary, kształt i otoczenie).
Jeżeli Twoje pomieszczenie odsłuchowe ma mniej niż 15 mkw, to zalecałbym kolumny podstawkowe lub kompaktowe kolumny podłogowe.
W porównywalnym przedziale cenowym kolumny podstawkowe oferują o wiele bardziej detaliczne brzmienie.
Określ swoje pomieszczenie odsłuchowe, a wtedy będę w stanie podać jakieś propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Otóż pomieszczenie ma 36 m2 ale jest w kształcie litery L. Musiałbym ustawić sprzęt w kącie litery L i skierować go ku jednemu z ramion. Tak więc nie wiem czy metraż tu się liczy jako połowa czy jako część całości? Otoczenie jest na razie ubogie ale z czasem będzie kanapa, bez szaf, pewnie jakieś fotele, stolik i tyle. Mówię o tym jednym ramieniu litery L. Dobre pytanie, właśnie, czy kolumny podstawkowe nie były w tym przypadku lepszym wyborem? A jeśli tak to jakie? Dzięki za odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Otóż pomieszczenie ma 36 m2 ale jest w kształcie litery L.



Właśnie sprawdziłem - moje pomieszczenie odsłuchowe ma 20 mkw i też jest w kształcie litery L. A moje kolumny są podstawkowe.
Uprzednio miałem kolumny: podłogowe Epos ELS303, Monitor Audio RS6 oraz podstawkowe Mission MX2. Mój ostatni zakup to podstawkowe Epos M12i.

Konkluzja: okazało się, że kolumny podłogowe dają super dźwięk i w ogóle są zachwycające, ale gdy przychodzi do wielogodzinnego słuchania i delektowania się muzyką, to nie ma jak kolumny podstawkowe. Tak jest przynajmniej w moim przypadku.

Przejrzyj ofertę sprawdzonych firm:
- Acoustic Energy, seria Neo V2
- Tannoy , seria Mercury
- Monitor Audio, seria BX i RX (oraz starsze serie BR i RS)
- Mission (nowa seria MX)
- Mordaunt-Short, seria Aviano i Mezzo

Poza tym są jeszcze Dali, Dynaudio, KEF, B&W i całe mnóstwo innych firm. Po prostu od nadmiaru aż głowa boli.
W takim natłoku trudno dobrze doradzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie zastanawiałem się nad Tannoy Mercury v4 jako połogówkami i Monitor Audio BX2, czy uważasz że te Tannoye w takim pomieszeniu L nie będą produkowały zbyt dużo basu albo co grosza dudniły? Monitor Audio BX2 polecane są do Marantza 6003 czy 6004 więc pewnie jako kolumny na standach wybrałbym je natomiast kuszą mnie podłogówki dlatego ten Tannoy. Przyznam że rzadko słucham muzyki dłużej niż 1,5 godziny dziennie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak, właśnie zastanawiałem się nad Tannoy Mercury v4 jako połogówkami i Monitor Audio BX2,



Bardzo dobre typy.
Tannoy Mercury V4 , najlepsze kolumny podłogowe w przedziale 350-700 GBP w 2011 według redakcji What HiFi.
Monitor Audio BX2, najlepsze kolumny podstawkowe w przedziale cenowym 200-350 GBP w 2011 roku.

Typowałbym za Tannoy Mercury V4, pod warunkiem, że nie będą ustawione zbyt blisko ścian (zwłaszcza tylnej)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...