Skocz do zawartości

Jakie kolumny???


Eljot

Recommended Posts

Witam.
Posiadam Cambridge Audio Azur 340A SE wzmak, a do tego Azur 340C cd oraz Pro-Ject Debut 3 gramofon i monitory CA S30. Obece szukam kolumn podłogowych do tego zestawu. Problem zawarty jest w tym że słucham dość zróżnicowanej muzyki (od brzmień instrumentalnych przez granie gitarowe po szeroki wachlarz muzyki elektronicznej). Czy ktoś ma jakieś propozycje co do tego zestawu było by w miarę optymalne??!!
Czy ktoś może wyrazić jakąkolwiek opinie o Jamo Classic 6,INFINITY Primus 250, ROTH OLi30/OLi40, System Fidelity SF-3050, OMNI AUDIO SOUND SYSTEMS SA 8.3??
Czekam na wszelkie sugestie i opinie z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po pierwsze - sugeruję poczytanie podobnych wątków -> jest tam mnustwo wiedzy na interesujący Cię temat.
Po drugie - mam pytanie: jakie czynniki trzeba wziąć pod uwagę szukając kolumn??


no tak może i jest tego trochę , ale podałem konkretne zestawienie (czyli ktoś kto się zna na sprawie może coś do tego przypasować). Dziękuję !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio gra dosyć jasno, więc aby wzmocnić dolne pasmo w elektronice proponuję kolumny Focala, a jeżeli wolisz zrównoważone granie to posłuchaj Acoustic Energy. Jeżeli brakuje Ci energii w graniu to posłuchaj np. B&W. Powinny Ci przypasować któreś kolumny, ale jeżeli nie, to przynajmniej będziesz w stanie określić jakie granie Ci bardziej odpowiada i na forum ludzie będą w stanie lepiej pomóc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Eljot, widzę że masz "leniwca" jak większość tu piszących. Wchodzą jak do sklepu i proszę im pomóc. Ale tu nie sklep, tylko "wolontariusze" się udzielają i jak o coś pytają radzę potraktować poważnie, bo się obrażą i będzie zero odpowiedzi icon_wink.gif
gdyby Ci się chciało przeczytać kilka wątków, to wiedziałbyś, że w co drugim jest pytanie o wielkość pomieszczenia i budżet jakim dysponujesz. Poza tym Twoje propozycje wcale nie muszą być najlepsze. I jeszcze jedno. Jesli Ci zależy na dobrym brzmieniu, czy mogą być kolumny używane? O brzmienie nie pytam, bo pewnie nie wiesz o co chodzi. A jeśli wiesz, to napisz jakie lubisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cambridge Audio gra dosyć jasno, więc aby wzmocnić dolne pasmo w elektronice proponuję kolumny Focala, a jeżeli wolisz zrównoważone granie to posłuchaj Acoustic Energy. Jeżeli brakuje Ci energii w graniu to posłuchaj np. B&W. Powinny Ci przypasować któreś kolumny, ale jeżeli nie, to przynajmniej będziesz w stanie określić jakie granie Ci bardziej odpowiada i na forum ludzie będą w stanie lepiej pomóc.


Dzięki za sugestie. To już jakiś punkt odniesienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolego Eljot, widzę że masz "leniwca" jak większość tu piszących. Wchodzą jak do sklepu i proszę im pomóc. Ale tu nie sklep, tylko "wolontariusze" się udzielają i jak o coś pytają radzę potraktować poważnie, bo się obrażą i będzie zero odpowiedzi icon_wink.gif
gdyby Ci się chciało przeczytać kilka wątków, to wiedziałbyś, że w co drugim jest pytanie o wielkość pomieszczenia i budżet jakim dysponujesz. Poza tym Twoje propozycje wcale nie muszą być najlepsze. I jeszcze jedno. Jesli Ci zależy na dobrym brzmieniu, czy mogą być kolumny używane? O brzmienie nie pytam, bo pewnie nie wiesz o co chodzi. A jeśli wiesz, to napisz jakie lubisz.


Witaj!
Oczywiście nie jestem tu by kogoś obrażać bo i po co mi takie zachowanie drogi forumowiczu. Zgodzę się z tym że trochę "leniwca" zagrałem a to tylko z powodu bardzo prostego - brak czasu.
A teraz do rzeczy. Więc pomieszczenie obecnie 10m2 (w niedalekiej przyszłości będzie większe więc biorę ten fakt też pod uwagę). Co do używek - tak. Brzmienie raczej ciepłe. Budżet ok1500 być może trochę więcej. Jeśli potrzeba więcej info proszę śmiało pytać. Dzięki.
P.S.
Czy coś z tego co wymieniłem jest godne uwagi i polecenia???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

OK. Skoro tak - sugeruję Harpia MONK. Na pewno zagrają świetnie.
Jeśli Harpie nie pasowały by Ci to może Focal GRANDE UTOPIA BE. W zasadzie gwarancja dobrego dźwięku.
Jakie pytanie taka odpowiedź icon_twisted.gif


Drogi kolego nie piszę tu by się z kimś przekomarzać, rozumiem, że nie dałem ci odpowiednich wskazówek dotyczących mojego problemu. Twoje propozycje są bardzo ciekawe lecz na chwilę obecną nie na moją kieszeń i nie do tego sprzętu icon_smile.gif. Więc jeśli znajdziesz odrobinę czasu by to przeczytać i w jakiś sposób mi pomóc oto i parę detali. Wielkość pomieszczenia to 10m2 (z tym że w niedalekiej przyszłości będzie to większe pomieszczenie), kolumny używane również wchodzą w grę, budżet ok 1500pln może troszkę więcej. Dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eljot, chcesz wstawić takie duże paki (jak w pierwszym poście) do 10m2? W większości to takie sobie lub słabe brzmieniowo kolumny. A miałeś tam już takie kolumny? Może być kiepsko (nie musi ale na 90% będzie), niskie tony zaczną się wzbudzać, zagłuszą resztę pasma. Chyba, że rzeczywiście bardzo niedługo przeprowadzasz się do większego pomieszczenia.
CA Azur 340A, to taki mały jazgotnik (jak się ktoś na innym forum o nich wyraża a ja się zgadzam z tym), który potrzebuje odpowiednich kolumn, by jakoś w miare to zagrało. Nie będę Ci odradzał tego wzmacniacza (skoro już go masz), ale przynajmniej kolumny kup przyzwoite.
Moim zdaniem ani Focale, ani AE ani B&W nie bedą dobre do tego wzmacniacza. Chyba, że lubisz jak Ci krew cieknie z uszu icon_wink.gif lub gra sucho, "cienko", jasno.
Jeśli chodzi o wybór popularnych kolumn CA dobrze gra z Monitor Audio. Seria BX albo starsza BR powinna być super. W 10m2 , tak góra do 18-20m2 powinny sprawdzić się standowe (podstawkowe), powyżej podłogowe (będzie pewnie nieco drożej niż 1500zł za używane). Jeśli Cię nie stać rozejrzyj się za serią M. Już nie tak dobra, ale może być.
Ewentualnie jeśli podłogowe, to Pylon Pearl, bardzo fajne i niedrogie kolumny. Możesz jeszcze zwrócić uwagę na dobrze grajace Ruark Talisman
http://allegro.pl/ruark-talisman-angielski...2076139952.html przydał by się do niech lepszy wzmacniacz, ale na początek... .
Poza tym możesz poszukać kolumn Castle albo Tannoy M (Mercury).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...