Skocz do zawartości

Monitor Audio RX8 czy GX300, Vienna Acoustic Baby Grand


blackorek

Recommended Posts

Witam

Czy ktos z Was ma te kolumny lub przeprowadzał odsłuch jakichkolwiek z w/w ?

Nosze się z zamiarem kupna, cena w lakierze białym tych drugich prawie jeszcze raz tyle i mocno sie zastanawiam czy odczuje jakosc wydadnych dodatkowo 7 tys zł . Bardzo w to wątpie....
Niemniej jednaj chciałbym zasięgnąc informacji, jako że z odsłuchem jest bardzo ciężko, szczególnie tych drugich. Moze akurat ktoś miał możliwosc posłuchania jak grają.
W podobnej cenie ( GX 300 ) sa też Vienna Acoustic Baby Grand, w zasadzie taka sama, bo ok. 15 tys zł. Jest ktos w stanie doradzić, które lepiej grają ?icon_smile.gif

Głownie zalezy mi na miekkim basie, slucham glownie popu z lat 80 tych, zero rocka, techno, metalu za to czesto J.M. Jarra, Vangelisa itp.

Pomieszczenie to ok. 30 m kwadratowych


Elektronika to Yamaha AS 1000 ( CD to samo)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Ci nie pomoge tym co napiszę, ale... .
Mając do wydania ok 15kzł.trzeba już wiedzieć czego się chce. Nie wiem czy odczujesz róznicę, czy masz słuch dostateczanie wyczulony, czy masz doświadczenie, tzw. osłuchanie (śmiesznie to brzmi, ale tu też jest potrzebne, inaczej można się nabrać na ofensywne, mocne, efekciarskie brzmienie typu np. Cervin Vega). Najlepiej wybierz się na odsłuchy i sprawdź to sam. Szkoda przy takich pieniądzach zawierzyć komuś, lepiej samemu się przekonać i wybrać to, co Tobie pasuje. To najważniejsze.
Delikatną sugestię jaką tu przemycę jest to, że przy tej klasie (cenie) kolumn jakie zamierzasz kupić Yamaha AS-1000, to trochę słaba elektronika. I nie chodzi mi tu o moc (waty). Trzeba by pomśleć również o lepszym wzmacniaczu. CD na razie mogło by zostać.
A wracając do tematu kolumn, to jak wspomniałem wcześniej Twój gust będzie najlepszym arbitrem. Jedne i drugie kolumny są na tyle dobre, że tu raczej kwestia upodobania wchodzi w grę. Czyli bez odsłuchu się nie obędzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Przy takiej kwocie i wymaganiach musisz koniecznie umówić się na odsłuchy, wszystkie modele MA są dostępne.
Dorzuc jednak do Twojej listy kolumny Audio Physic Tempo (także dostępne w lakierze białym piano) oraz koniecznie modele włoskiej manufaktury Opera.

Zapraszam na odsłuchy,
W przypadku pytan służę pomoca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...