Skocz do zawartości

L890 czy ES90


pirs

Recommended Posts

Można proponować wiele innych kolumn, ale jeżeli skupiłeś się na JBL, to o nich się wypowiem. Pytasz które wybrać, to zależy, czy chcesz wydać ok 4kzł na L890, które jednak są lepiej wykonanymi kolumnami od ES90 za ok 3kzł. Co prawda mają takie same głośniki, jednak ES są udoskonaloną następcą serii E i pomimo poprawy brzmienia nieco ustępują jeszcze linii L 890. Różnica nie jest już duża i przy mniejszych zasobach finansowych, mógłbyś zdecydować się na ES90.
Piszesz że masz E80, ale w tym wątku napisałeś że posiadasz E90, są to dwie różne konstrukcje o różnym brzmieniu. Między E80 a ES90 czy L890, jest na tyle duża różnica, że niema co porównywać, jest to całkiem inne brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli jego wydajność prądową w KD, bo na tym polu nie ma o co się martwić. Jest to wysoki klocek i podoła tym kolumną bez problemu.
Inna sprawa to muzyka w stereo, czy zaakceptujesz to brzmienie jako całość zestawu. Przy takich poziomach cenowych niezbędny jest próbny odsłuch, najlepiej w domu, gdzie będzie ten zestaw użytkowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przedstawie ci całość.Fronty E80 central EC25 sub.E150P satelity ,tył 2xL820 tzw.boki2xL810.Jak widzisz jest to zestaw troche pomieszany .Nie jestem do konca zadowolony z E80.Nie żeby były złe ale ich dzwiek mi troche nie odpowiada.Do mojego KD zamierzam dokupic jeszcze niezłe CD i dlatego zmiana Frontów.Z DVD Denon 2930 dzwiek jest doskonały ale wielokanałowy.To tyle.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirs
A nie myślałeś by poza nowymi frontami dobrać do nich odpowiedni centralny i przejść również z nim na całą rodzinę L firmy JBL: fronty L890 lub L880 i do tego centralny na LC1?

Co do DALI IKON 6 i 7 to pytanie jak w trybie wielokanałowym wstęga zabrzmi z kolumnami JBLa?

A co do suba - jeżeli KD nie jest Twoim priorytetem i preferujesz stereo to chyba możesz zostawić E150 icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirs
Jak będziesz odsłuchiwał eLki JBLa przed zakupem to sprawdź od razu suby L8400 i ES250 - będziesz wiedział, czy warto przechodzić z Twojego E150 na wyższe modele icon_rolleyes.gif
Czy w Twoim 25metrowym pokoju sub E150 "wyrabia się"? Bo trudno powiedzieć, czy lepiej kupić L890 (ok.500zł więcej, ale basy 20cm zamiast 16cm w 880) i zostać ze starym subem czy np. wybrać L880 i nowy, mocniejszy subwoofer.
A jak znam życie to niemożliwe będzie zabranie 150 kg w sześciu skrzynkach do domu - L890, L880, L8400 i ES250 icon_lol.gif więc zabawa tkwi w salonie.

Obie eLki mają basreflex z przodu, więc wystarczające może być odsunięcie o pół metra od ścian (temat z innego Twojego postu), baza 3 metry powinna być wystarczająca dla frontów niezależnie czy masz 4 czy 5 metrów ściany za kolumnami.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RoRo za zainteresowanie tematem.Jeżeli chodzi o mojego suba to chodzi on u mnie bardzo dobrze i myslę że jeżeli kupię L890 to zmiana na mocniejszy nie będzie potrzebna.Chyba L890 same dostatecznie generują swoje basy i nie będzie kłopotu.W ostateczności jezeli jezeli by żle brzmiało razem to mozna suba zmienić.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...