Skocz do zawartości

gramofon Adam - podłączenie wkładki


Recommended Posts

Pytanie mam icon_smile.gif
Kombinowałem oststnio trochę z wkładkami w ADAMIE i naszła mnie wątpliwość czy aby na pewno mam dobrze wkłądkę podpiętą. W końcu to dość leciwy sprzęt i nie mam żadnej pewności, że ktoś kabelków w Headshell nie pozmieniał mieszając kolory.
Udało mi się ściągnąć nawet instrukcję serwisową, a wniej chyba schemat połączenia kolorowych kabelków ale dla mnie humanisty jest to dość abstrakcyjny jednak rysunek.
Czy ktoś z Was wie który pin w headshell odpowiada za który kanał ??
Mogę też oczywiście przesłać fragment instrukcji (albo i całą).
Rozkład pinów we wkładce znam icon_smile.gif

Schemat załączam icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jednak chyba nie o to chodzi - nie o wtyczkę DIN bo tę mam już zmienioną na chinch.
Mnie chodzi o podłączenie wkładki z przewodami ramienia gramofonu. Headshell ma 4 piny z nałożonymi na nie kabelkami kolorowymi - kanały lewy i prawy oraz uziemienia do nich też rozróżniane jako uziemienie lewego i osobno uziemienie prawego. We wkładce są również 4 piny takie same (jeśli chodzi o funkcje). Mnie chodzi o to, który pin jest który w Headshell mojego gramofonu.
We wkładce wygląda to tak:

wkladka.doc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś wcześniej wtyk DIN to tam uziemienie jest na jedynm pinie, więc nie robi różnicy jak to się później podłączy w headshell'u, bo i tak ostatecznie jest zbiorcze.
Jeśli masz teraz zamieniony wtyk DIN na RCA i byś miał nowe okablowanie od samej wkładki do wtyczek to pewnie mogłoby to robić różnicę, ale to pytanie do Ciebie, jak to było podmieniane?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...