Skocz do zawartości

HK 3490 + altusy 200


cheniu

Recommended Posts

Przejdz sie do sklepu audio i posłuchaj jakiegoś wzmacniacza z kolumnami podłogowymi powyżej 2500zł. Jeśli będziesz uważał że dźwięk z altusów Ci sie bardziej podoba (ma więcej basu czy sopranu) to nie ma sensu ich sprzedawać. Jak kumpel miał altusy to pasowały do głośnej muzyki technicznej.
Myślę że harman będzie dobry bo ma łagodniejszą górę (od pozostałych przez ciebie podanych) i zgra sie z metalicznymi, tubowymi wysokotonowcami tonsila.

Jeśli jednak stwierdzisz że podłogowe w sklepie zagrają lepiej to zapraszam do wielu tematów i porad na tym forum i napewno coś sie znajdzie

Pozdrowienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cheniu to zastanawiające, że najpierw się kupuje Altusy a później przychodzi na forum i pyta co do nich by dobrze grało. To tak jakbyś kupił Daewoo Tico i pytał czy to dobry samochód. Ponadto zastanawiałbyś się co zrobić, by sprawował się jak (conajmniej) Volkswagen.
Jeśli chcesz trwać przy Altusach, to dobrze kupić miękko grający, nieostro brzmiący wzmacniacz. Ale takie (oprócz Diory) trochę kosztują.
Ile możesz przeznaczyć na wzmacniacz? Czy chcesz pozostać przy tych kolumnach, czy też planujesz jednak je sprzedać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cheniu to zastanawiające, że najpierw się kupuje Altusy a później przychodzi na forum i pyta co do nich by dobrze grało. To tak jakbyś kupił Daewoo Tico i pytał czy to dobry samochód. Ponadto zastanawiałbyś się co zrobić, by sprawował się jak (conajmniej) Volkswagen.
Jeśli chcesz trwać przy Altusach, to dobrze kupić miękko grający, nieostro brzmiący wzmacniacz. Ale takie (oprócz Diory) trochę kosztują.
Ile możesz przeznaczyć na wzmacniacz? Czy chcesz pozostać przy tych kolumnach, czy też planujesz jednak je sprzedać?


Oj już nie filozuj f1angel icon_wink.gif Co już kupiłem to kupione i nic oprócz sprzedaży tego nie zmieni.
Koniecznie chce kupić amplituner ale nie wiem jaki. koszt jaki mogę ponieść to max 1500zł
Wolałbym coś nowego bo mam przykre doświadczenia z używkami...

Jeżeli chodzi o moje straszne i beznadziejne altusy które zawsze chciałem mieć i w końcu mam i okazuje sie że są najgorsze to z bólem serca będę sie ich w stanie pozbyć w razie potrzeby icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowy, to co za problem podjechać po uprzednim umówieniu się, na odsłuch do jakiegoś salonu? Sam wybierzesz, posłuchasz co lepiej gra, jakie zestawienie, wzmacniacz czy amplituner. Przy okazji poproś o podłączenie innych kolumn, posłuchaj, porównaj, będziesz wiedział jak się mają Altusy do dobrze brzmiących kolumn. Żadna tam filozofia icon_biggrin.gif
Istnieje także mozliwość, że Altusy grają tak, jak najbardziej lubisz a dobre, naturalnie grające kolumny odbierzesz jako nijakie i mdłe.
Tak już jest, że jeden zachwyca się winami z dobrych rocznikow a drugi woli samogon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...