Skocz do zawartości

Jakie głośniki do Cambridge Azur 540R ver.3


Doni

Recommended Posts

Doni!
Pytania kolejne - Twoje preferencje brzmieniowe? Czy po zakupie kolumn będziesz myślał o zmianie wzmacniacza na lepszy, czy też CA zostaje docelowo w Twoim systemie!
5 kilo złotych, to naprawdę juz spora kasa, pozwalająca zainwestować w naprawdę porządne kolumny, niemniej wybierając takowe musisz się liczyć, że Twój CA będzie "słabszym" ogniwem...
Parę propozycji przyszło mi do głowy, niemniej obawiam się, że Twój wzmacniacz, skądinąd przyzwoity, nie będzie w stanie współpracować z tymi kolumnami...
A i jeszcze jedno pytanie dodatkowe - kolumny mają być "funkiel nówka", czy mogą być z rynku wtórnego?
Czekam na wskazówki i pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
Moje preferencje brzmieniowe hmm,
jeśli byś coś napisał w jaki sposób ma na to odpowiedzieć byłbym wdzięczny, lubie czysyty dźwięk jeśli o to chodzi, a słucham muzy wielorakiej icon_wink.gif.
CA zostaje do kina skoro to ma być słabe ogniwo ;-0 , a do stereo myśle że w przyszłości coś dokupie porządnego i odrazu propozycja z twojej strony mile widziana, głośniki wole nowe, lecz wiedz że używek się nie boje icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pewnym niewielkim ograniczeniem jest wielkość Twojego pokoju odsłuchowego!
12 m2 - stąd wybór ograniczony raczej do porządnych podstawkowców (monitorów)
Pierwsza propozycja, która przyszła mi do głowy, to, jak dotąd najlepszy słuchany przeze mnie dźwięk z monitorów - Totem Model 1.
Genialny dźwięk, nieograniczony dynamicznie, rozciągnięty (podstawa basowa nie mająca konkurencji), z fantastyczną - plastyczną średnicą i wysmienitymi srednimi tonami!
I od razu propozycja nr 2 - Dynaudio Contour 1.1
Tylko jedno ale! Obie powyższe konstrukcje dostępne wyłącznie na rynku wtórnym i wymagające świetnych podstawek i przede wszystkim bardzo wydajnego prądowo wzmacniacza.
Tak naprawdę - kolumny te zagrają z całą swoją maestrią dopiero, gdy zostaną podłączone do pieca
Słuchane przeze mnie w kilku konfiguracjach olśniły!!! Niemniej grały one z przezacnym sprzętem towarzyszącym - końcówka mocy Usher 1.5 (boskie zestawienie), lampowe zestawienie Omak Jewel One z Omak Jewel Four (miodzio), Metaxas Solitaire (wart na rynku wtórnym kilkanaście tysięcy złotych).
A już z wysokim modelem wzmacniacz Cayin nie brzmiało tak rewelacyjnie!
W każdym razie z "odpowiednim" wzmacniaczem potrafią cuda! I dźwiękowo są co najmniej uniwersalne...
Inną "pewną" propozycją dla Ciebie i Twojego pokoju moga wydawać się Thiele 0,5...
Maleńkie kolumienki wolnostojące o dźwięku łamiącym bariery!
Do nabycia na rynku wtórnym za ~ 3000 - 3.500 zł. (Dynaudio Contour 1.1 - taniej)
Z Twoim Cambridgem zagrają, lecz oczywiście też chciałoby się więcej od amplifikacji!
Z nowych - może również coś z obecnej oferty Dynaudio (obiektywny nie jestem, bo lubię ten rodzaj dźwięku), konieczny odsłuch!!! Też lubią mocne przejrzyste piece...
Ale przede wszystkim - co pewnie wiesz od dawna - nie kupuj nic w ciemno, znaczy "w głucho"! Wydajesz kupę kasy i szkoda byłoby, gdybyś za miesiąc lub dwa był zmuszony do odsprzedaży kolumienek ze sporą stratą...
Pewnie pojawią się pewnie i inne propozycje!
Czytaj uważnie i słuchaj!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doni!
Myślę, że nie będzie to aż taki problem!
Napisz, gdzie mieszkasz - jeden z moich przyjaciół ma na stanie właśnie opisywane przez mnie Totemy, nie będzie problemów z odsłuchami...
Poza tym, jak znajdziesz gdzieś ogłoszenie o sprzedaży takiego to, a takiego sprzętu, to dzwonisz i umawiasz się na odsłuchy...
Nawet jeżeli nie będzie to w pobliżu, to przy tego rodzaju "inwestycjach" warto odżałować trochę kasy na paliwo lub na zwrot za paliwo!
Pozdrawiam również!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doni!
Nie wiem, czy się doszukałeś! Temat o kolumnach Dynaudio! Temat do przeczytania
Ja osobiście z Focusem nie miałem do czynienia, ale w Trójmieście myślę, iz nie będzie problemu z posłuchaniem, czy wypożyczeniem na odsłuchy!
Osobiście boję się tylko tego, czy Twój CA poradzi sobie z tymi Dynkami!
Mając przez spory okres czasu kolumny Dynaudio miałem okazję trochę przetestować na nich wzmacniaczy! Z dźwiękiem było różnie...
Przykładowo z Creekiem 50 SE było naprawdę marnie! Zaledwie o cal lepiej niż z moim starym Onkyo Integra! Dopiero Rotel pokazał odrobinę, na co naprawdę stać Dynaudio... Z lepszymi i bardziej wydolnymi piecami było tylko lepiej!
Stąd moja obawa, czy CA "poradzi sobie"...
Fajnie, że coś już chodzi Ci po głowie! Teraz - wzmacniacz pod pachę i słuchaj!
PS. wczoraj jeszcze chciałem Ci dla zachęty pokazać kilka fotek Totemów, niemniej będziesz musiał poczekać, na naprawę funkcji wklejania zdjęć! Kah&co. juz coś w tej materii czyni...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mam pytanie czy można mieć podłączone głośniki do dwuch wzmacniaczy, bo chodzi mi o to że ca zostawiłbym sobie do kina, a w przyszłości dokupiłbym wzmaka stereo(jeśli byś mógł podać którym rotel-em miałbym się zainteresować) i chodzi mi żeby mieć pociągnięte kable od jednego(ca) i drugiego(np. rotela) do tych głośników, czy to pogorszy jakość sygnału(oczywiście przy włączonym jednym źródle dźwięku)?? Dzisiaj postaram się wkleić rzut mego mieszkanak wraz z pokojem gdzie miały by stać te kolumny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doni!
Nie bardzo zrozumiałem!
Dlaczego chcesz zasilać swoje kolumny sygnałem z dwóch wzmacniaczy, z których jeden będzie wzmacniał sygnał stereo, a drugi w KD?
Potrafisz mi napisać, skąd ten pomysł i co miałeś na myśli?
Co do Roteli! Rotel, to najniższa możliwa półka do zasilenia Dynaudio! I to raczej z serii Audience, a nie Contour lub Focus... Jeżeli już - najlepiej - zestaw - końcówka mocy plus pre...
A do Focusów - moze coś z oferty Electrocompanieta, Coplanda?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cały czas chodzi mi po głowie, jak tu by Ci pomóc (nakierować) ale byś nie był zmuszony do odsprzedaży (ze stratą) Twojego CA...
Tak myślę i myślę i ... Sonus Faber Concertino!!!
Niezbyt trudne do napędzenia, w 12 m2 poradzą sobie bez jakiegokolwiek trudu i CA, na początek choroby "Audiofilia activa" jak znalazł...
Piękne same w sobie, o ujmującym nieco słodkim, ale i potężnym dźwięku... Może to będzie strzał w 10.???
Cenowo też przyzwoicie, zostanie i na kabelki i na porządny odtwarzacz, lub na kolię dla żony... icon_biggrin.gif
Zastanów się!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze oceniam np. HECO ELAN 500
Neutralne, dojrzałe, nieprzejaskrawione, ale bogate w niuanse, z dużym zapasem naturalnej dynamiki i piêknym basem – mocnym i dokładnie rysowanym.

albo
JBL L890
Brzmienie jest czytelne, uporządkowane. Efektowny bas, nie przeszkadzający dobremu ogólnemu zrównoważeniu,
uniknięcie przejaskrawień.

albo
KEF iQ9
Bas potrafi zaznaczyć się mocnym, konkretnym pociągnięciem, ale nie jest notorycznie wyeksponowany, ani też nie zaskoczy bardzo niskim zejściem. Średnie tony w towarzystwie poskromionych skrajów pasma prezentują się bez kompleksów, budują spójne, komunikatywne wokale i pewnie prowadzą instrumenty liderów na prawidłowo, aczkolwiek nieco asekuracyjnie wyważonym pierwszym planie.

Sam posiadam w domu poprzedni modela KEFa i jestem z niego bardzo zadowolony.
Dołączam się do przedmówców - najważniejszy jest odsłuch swojego wzmacniacza z rozważanymi kolumnami z wykorzystaniem ulubionych płyt - własne ucho jest najważniejsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Brawa za spostrzegawczość!
Telewizor...
Mając na względzie mało zbawienny wpływ dużej, płaskiej i szklanej tafli za kolumnami - ustrój akustyczny...
Zdjęcia pochodzą ze spotkania "odsłuchowego", w trakcie którego sprzęt stoi "nieco" inaczej niż zwykle - kolumny na krótszej ścianie - słuchacze znacznie oddalenie od kolumn, kolumny od ściany...
Na co dzień - kolumny na szerszej - krótsza perspektywa, kolumny trochę ponad metr od ściany za nimi...
Jak się podobały Totemy? Celem zobrazowania rzeczywistych gabarytów kolumn musiał byc punkt odniesienia - puszka piwa...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
Totemy jak zwykle - ładnie grają, ładnie wyglądają, ładnie kosztują!
Bardzo lubię taki punkt odniesienia - szczególnie pełny, dobrze schłodzony i występujący w stadach/sześciopakach icon_rolleyes.gif

W telewizor stojący za panią raczej wątpiłem, no ale zapytałem...
I czy LCD równie negatywnie wpływa na dźwięk jak szklana powierzchnia kineskopu?

A przy okazji czym dziewczyna zawiniła, że pół głowy (dla Ciebie?) straciła? icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Sądzę, iż nie ma żadnej różnicy w kwestii niezbyt korzystnego wpływu ekranu telewizora na dźwięk niezależnie od stosowanej technolgii...
Telewizory CRT, LCD, czy plazma - mamy do czynienia z dużą powierzchnią wyłacznie odbijającą fale dźwiękowe...
Co do punktu odniesienia... icon_biggrin.gif
Dopiero po zgraniu zdjęcią na komputer dostrzegłem falalne foux pas...
Totemy są na tyle wyrafinowane, iż jako punkt odniesienia winienem umieścić co najmniej butelkę Martela lub Remy Martin, a nie prozaiczne i banalne piwo... icon_smile.gif
A kobiety...
Cóż... zawsze traciły dla mnie głowy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doni!
Nie zapomniałem o Tobie!
Chyba bedziesz musiał wziąć telefon w dłoń...
Dynaudio Contour 1.1
Sonus Faber Minuetto
Xavian XN 125

A jak biegasz po sklepach i odsłuchujesz nowe kolumny to zwróć uwagę na B&W CM1 - podobnież świetne, dojrzałe i wolne od stereotypowego brzmienia B&W... (sporo tańsze od zakadanego maksymalnego budżetu)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bert
Miałem to zrobić w tąsobote, lecz musieliśmy pojechać zamówić kuchnie icon_wink.gif
Ach życie stadne jest dosadne icon_wink.gif
Na nowy rok jak będzie troche spokoju planuje skok na odsłuuuchy.
CM1
i
Contury mają w hi-fi w sopocie

Gratuluje tych kobiet które traciły głowy dla Ciebie icon_wink.gif
Tylko pamiętaj kobieta nebezpieczna istota, wydaje się nam ze to my decydujemy o jej losie lecz niestety jest odwrotnie icon_wink.gif

Kończe tym miłym akcentem, ide spać , jutro poniedziałek zaczynają się wyprzedaże, może komuś Toyote??
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 years later...
Witam wszystkich serdecznie!
Mam mały problem w doborze głośników, mianowicie posiadam CA Azur 540Rv3 i możliwość zakupienia pod niego dwóch rodzjów głośniczków tj. KEF Cresta 30 lub Monitor Audio BR2. Bardzo prosze o poradę które będą bardziej optymalne pod ten klocek.
Rodzaj muzyki to głównie elektronczna oraz ambient.
Dziękuje za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
Adam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...