Skocz do zawartości

Yamaha RX-V459 + Pradigm Monitor 9v7


marekk909

Recommended Posts

Witam

Kilka lat temu zakupiłem Yamahę RX-V459 z "kolumnami" firmy Prism,
niestety te "głośniki" mnie nie zadowalają i mam okazję kupić Paradigm 9v7.
Moje pytanie do znawców jest następujące:
Czy z tym AV usłyszę różnicę, bo słyszałem opinie że stereo w tym modelu jest słabe, z dźwięku wielokanałowego rezygnuje w ogóle.
Jeśli już całkiem mnie objedziecie to może jakieś sugestie na temat wzmacniacza (stereo) do 1000PLN?


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek można zacząć od kupna lepszych kolumn. Tylko nie wiem, czy akurat Paradigm?
Za mało danych podałeś. Nie chce się poczytać innych watków? Nawet niedawno pytałem o tak podstawowe sprawy jak:
wielkość pomieszczenia, rodzaj słuchanej muzyki, preferencje brzmieniowe, źródło dźwieku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Leń jestem:)
Już nabyłem Paradigm 7v6, teraz muszę coś na wymianę za tego AV wybrać (stereo).
Hmmm... muzyki słucham bardzo różnej od Diany Krall do Vital Remains, lubię środek ale i zależy mi na dynamicznym basie (szybkim).
Salon ma 25 m kw a źródłem dźwięku będzie cd i serwer w postaci PS3.
Na wzmacniacz planuje przeznaczyć 1500 zł max. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanie do ciebie f1angel jaki czas wzmacniacz musi przeżyć i odpowiednikiem jakiej kwoty za nowy w naszych czasach musiał by być aby zasłużył na twoja pozytywna opinie i czy roczny wzmacniacz za ok 1500 zł to juz używany godny uwagi jest czy jeszcze musi swoje odstać jak winko żeby był ok icon_wink.gif a może nigdy nie zasłuży na twoja uwagę ponieważ .....? wspomnę o jednym ze 300 -400 euro 10 -15lat temu to były ogromne pieniądze dla Polaka i sprzet w tej cenie był marzeniem każdego Polskiego audiofila..... icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na niego już patrzyłem (ale czy nie za słaby do napędzenia Monitorów?), ale w sumie może być coś używanego.
Podobno NAD-y graja ładnie z Monitorami Paradigma ( podobno bo ja nie słyszał.)
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam słuchałem wczoraj rotela ra04, ra06 oraz ra1520 w sklepie audio zainteresował mnie rotel ponieważ jak wieść gminna niesie doskonale spisuje sie z kolumnami Elac i moim zdaniem w starciu z yamaha as500 blado wypadł Ra04...... Ra06 ma moc i wspaniały dźwięk ale jeszcze spokojnie może konkurować yamaha, dopiero ra1520 gra pełnieniej mocniej i z jajami ale spokojnie odpalam as500 i ....mam wątpliwości czy zaplacić ok 2000 więcej ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patiaro, dobrze to ująłeś. Wzmacniacz musi sporo lat przeżyć i to jest często dobra rekomendacja, bo wiele z tych nowych nie przeżyje 10 a niektóre nawet 5 lat.
Wzmacniacze to niestety nie winko i czas nie działa na ich korzyść. Te, które są teraz nie najlepsze, albo takie sobie (większość nowych w tym przedziale cenowym) na pewno nie będą lepsze za parę lat. Chyba, że się będzie robiło jeszcze tandetniejsze klocki, co trudno sobie wyobrazić, ale niektórzy producenci do wszystkiego są zdolni.
Tak więc i te stare powoli tracą na jakości. Najlepsze z racji świetnych komponentów bardzo, bardzo wolno. Ale i tak dlatego, że kiedyś kosztowały kilkakrotnie więcej niż teraz a robiło się ileś tam lat temu naprawdę dobre rzeczy nie oszczędzając na wszystkim, to i wzmacniacze
się trzymają.
Często świetnie grają i pewnie będą jeszcze długo grały po tym (o czym już kiedyś pisałem) jak te nowe wylądują na strychu albo śmietniku.
Euro wprowadzono 1 stycznia 2002 roku czyli prawie dokładnie 10 lat temu, ale był to obrót bezgotówkowy. Walutę wprowadzono ostatecznie dopiero 1 lipca 2002, więc 10 letnich i starszych wzmacniaczy nie można było kupić w tej walucie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty uparty!!!! ok 300-400 euro to jakieś 650-750 marek niemieckich .... średnia pensja w Polsce to było ok70-110 marek niemieckich.... ale po kolei..... sprzet video skok w nadprzestrzen różnica pomiędzy tv sprzed 10-15 lat a obecnymi jest przepastna poprostu bez porównania, video VHS do BR bez porównania, telefonizacja bez porównania, motoryzacja bez porównania nawet dźwięk - kino domowe takie jakie teraz mamy 15 lat temu to było SF... i na firmamencie tego boooomu technologicznego tylko wzmacniacze stereo uwsteczniły się???!!! bo twoim zdaniem napewno nie rozwinęły się hm.... coś nie potrafię co ja gadam nie wierzę w to i basta!!!
ps. tych starych ,,klamotów,, nie spisuję na straty i w sród nich niejednokrotnie znajdują sie perełki ale to znawcy tematu tacy jak Ty wyławiają je i nie moge zajść w głowę dlaczego wielu ludzi napewno znajacych sie na sprzecie bardzo dobrze poleca nie jednokrotnie totalny złom z Allegro ścigany podobnie jak te stare szroty samochodowe z zachodu zniechecajac do zakupu nowego sprzetu- odcinacie gałąź na której wszyscy siedzą ... biznes legalny, firmy które starają się uczciwie handlować itd itp
ps. oczywiscie nie przeczę sprzet z drugiej ręki jest ok ale np taki: mające 2 miesiace kolumny podstawkowe elac bs184 za ok 700 zł ...
eh ... itd itp pozdrawiam serdecznie
ps: link do wykazu wysokości średniej pensji w Polsce od 1950 do naszych czasów : http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/...1,0,234441.html
ps2: link do średniego kursu waluty zachodniej w miesiącu luty 1995r : http://www.money.pl/pieniadze/nbp/srednie/...p,19950228.html
ps3: jak zauwazyles nie ma marki ale spokojnie euro lub funta można porównać do tego i pomylilem sie o jakieś 90-100marek miesięcznie ... icon_smile.gif sorry brałem wszystko z głowy i juz niestety nie najlepszej pamięci icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Rotela - u mnie gra RA 04 z Elacami FS 68.
Zanim go kupiłem spędziłem kilka godzin w salonie słuchając na zmianę Rotela Yamahy i Denona (nie pamiętam modeli dwóch pozostałych - w każdym razie podobna półka). Yamaha rzeczywiście grała najbardziej dynamicznie ale Rotel wygrał elegancją. Nic nie podbija sztucznie, minimalnie eksponuje średnicę, co sprzyja wokalowi.
Mnie zależało na czystym, ciepłym i miękkim dźwięku (słucham od starego ciężkiego rocka, przez bluesa i progresywne brzmienia do Stinga z orkiestrą, a i operowa muzyka zabrzmi czasem) . Dlatego Rotel.
RA 04 zupełnie wystarcza do napędzenia Elaców w pomieszczeniu 20 m2 i nie zdarza mi się podkręcać dalej niż na dziewiątą godzinę.
Ale -> de gustibus ......... icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam zapedzilem sie moja rada jest taka: jak znajdziesz sobie NADa i bedzie pasował do twojego systemu to kup NADa jeżeli będziesz miał wątpliwości to kup inny, z reguły trzeba posłuchać zanim podejmie sie osobiście decyzje z używanym sprzetem jest o tyle trodniej ponieważ może sprzedający mieszkać w innym mieście to jak z przysłowiowym kotem w worku... nowy sprzet nawet mozna wypożyczyć za kaucja do domu itd posłuchaj kilku wzmacniaczy nawet nowych a może pózniej zdecyduj sie na używany ... choć ja jestem za wyborem nowego jest kilka opcji choćby ta o której pisał Adamc, może dozbierać i kupić wyższy model rotela, może wpłacić cześć gotówka a resztę na drobne raty ...??
pamiętaj ze kupujesz sprzet na ktorym będziesz sluchal muzyki icon_smile.gif
ps.: zestaw wzmacniaczy do 1500 zł do sprawdzenia, zasługujących na uwagę: marantz PM6004, Yamaha AS500, Rotel RA04, Denon PMA710, Onkyo A9377 oraz A933, NAD C326 BEE, Harman Kardon HK 980
NIE WIEM JAK TO TO ZAGRA Z TWOIMI KOLUMNAMI MUSISZ ODSŁUCHAĆ I OCENIĆ WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE icon_smile.gif

A co prawda to prawda Adamc, yamaha swoja dynamiką oraz elastycznym, napietym basem pasuje mi bardzo choć nie ujmuje rotelowi - to bardzo dobry sprzet! i tak jak pisałem u mnie yamaha gra z Elacaami bs184 (zakochałem sie w brzmieniu tych monitorów)! Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ - zamiast tworzyć nowe posty jeden po drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli może być uzywany (bo tak napisałes w pierwszych postach) to w niezłej cenie jest srebrny RA-02 (z pilotem) w cenie 800zł (Kup Teraz 999zł)
stan wygląda na dobry, cena do zaakceptowania - a jak dla mnie to lepszy wybór niż RA04
http://allegro.pl/rotel-ra-02-ra-02-pilot-...2104895373.html

używany RA-04 SE jest za 850
http://allegro.pl/rotel-ra-04-i2119683275.html

Nowy RA-04 SE jest za 1699zł
http://allegro.pl/rotel-ra-04-se-autoryzow...2108649763.html

A do wyższości wzmacniacza Yamaha AS-500 nad wszystkimi innymi w porównywalnej cenie modelami nie jestem przekonany, ale jak ktoś się uprze to jego decyzja icon_rolleyes.gif Parę modeli w poprzednim poście padło... (tzn. zostało wymienionych z nazwy icon_mrgreen.gif ).


Pozdrawiam
PS. Jak wcześniej napisał założyciel wątku - obu Kolegów proszę bez dalszych dywagacji co do wyższości sprzętu starego i nowego!
Obaj nie przekonacie się nawzajem do własnych idei, więc odpuście sobie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do RORO przepraszam już będe grzeczny icon_wink.gif
a o yamha as500 mogę powiedziedzieć że że jest ok w tej cenie .....choć rotel jest bardzo dobry no i ten marantz ładnie gra nad z harmanem zbyt pompatycznie.... onkyo słuchałem .. no może jeden ale nie pamiętam który... nie zrobił wrażenia
no wiadomo że szczyt technologii, finezjii i mysli technicznej tw/w wzmaków to nie jest no ale do ,,padła,, to chyba jeszcze trochę im brakuje hihi
pozdrawim serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że forum jest również po to by czasem podyskutować. Rozumiem, że może na ten temat niekoniecznie w tym wątku, ale nie rozmawiamy przecież o rybkach akwariowych a Pan Marekk909 gdyby poczytał to i owo nic by mu się nie stało. Można też nie czytać.
Panie Marku, forum to nie sklep, że subiekt grzecznie przed Panem dygnie, wyrecytuje formułkę i przedstawi ofertę. My tu możemy coś poradzić albo nie. Bardziej lub mniej konkretnie. A nie trollujemy tu (tak mi się wydaje).
Niektóre tu propozycje niezłe (RoRo) niektóre różne, czyli drogą eleminacji raczej nie Denon PMa-710 (takie plum, plum), Yamaha AS-500 rzeczywiście nie najgorzej, ale ja wolę Rotele, Onkyo raczej mocne, ale nie bardzo wyrafinowane brzmienie.
Tu był Rotel RA-05 ale pewnie już sprzedany http://www.hifi.pl/gielda/wzmint1000/93257.php
Do 1500zł można rzecz jasna lepiej, ale trzeba by poszukać, cierpliwie trochę poczekać. Jestem tego zdania, że jeśli już się wydaje pieniądze, to się szuka czegoś maksymalnie dobrego. Na przykład choćby wzmacniacz audiolab 8000A lub lepszy 8000S. Widywałem jeszcze lepsze jak świetny Sphinx Myth3, Copland CSA8, Densen B-100, Exposure 2010, NAIM Nait 3 lub 5. Nieraz są za nieco większe pieniądze, ale warto obserwować, negocjować. Sam parę razy dużo taniej kupiłem. Szybko, to można kupić byle co, czyli to czego pełno na allegro w ogłoszeniach i sklepach.
A Tobie Patiaro, by się nie przekomarzać polecam skontaktować się z dwoma lub trzema sprzedającymi jakiś dobry wzmacniacz w Twojej okolicy, pojechać najlepiej z kolumnami, które znasz i podłączałeś je do współczesnych produktów a sam się przekonasz jak grają te i te wzmacniacze.
Koresponduję w tej chwili z Uzzetem z tego forum, który jeszcze do niedawna był przekonany do nowości z tego przedziału cenowego, nie chciał mnie posłuchać, kupił nówki i szybko je oddał, posłuchał jeszcze innych i... teraz jest po kilku odsłuchach dobrego sprzętu z drugiej ręki.
W tej chwili szuka używanych kolumn do 1500zł i coraz lepiej się orientuje co jest dobre a co nie. Po prostu zaczął słuchać.
Nowe samochody i inny sprzęt są lepsze, piszesz? Hmmm, może naszpikowane elektroniką, ale co do jakości, to ostro będę polemizował.
A po pięciu latach? icon_lol.gif
Nie gniewaj się, ale marketingowcy uwielbiają takich ludzi jak Ty. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O firmie PolPak i wzmacniaczach AMC pisałem już w innym wątku...
W każdym razie jak będiesz porównywał wzmacniacze - to poproś o Xindaka A-06 i porównaj go z AMC (ale raczej nie najtańsze modele - ale raczej AMC XIA i może tańszy model 306, ale już niżej nie ma co schodzić).

No i warto spytać się u nich o egzemplarze powystawowe (ew, z drobnymi wadami - np. rysą...), bo dostajesz niższą cenę i pełną gwarancję na sprzęt.

Jezeli będziesz coś u nich kupował - to warto przyjrzeć się kablom głośnikowym, bo mają parę propozycji firmy Ultralink w różnych granicach cenowych.
Zresztą pewnie Ultralinkiem będzie podpięty sprzęt - ja słuchałem m.in. MTP-14, ale może trafisz też coś tańszego.
No ale to już kwestia wolnych pieniędzy na ten cel...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...