Skocz do zawartości

kolumny do FISHER CA-9060


skalaar

Recommended Posts

Cytat

Nowe czy używane? A jak gra ten Fischer, chodzi o charakter brzmienia. Czyli: ostro-łagodnie, jasno-ciemno, twardo-miekko itp... ?
Albo z jakimi kolumnami teraz gra, jak odbierasz to brzmienie? Co chciałbyś osiągnąć, czego uniknąć?



hej
ojj, dużo trudnych pytań../;-) kolumienki raczej nowe-nie chce zacząć słuchania od napraw/wymiany poszczególnych głośników, pokój nie za duży ale wiadomo-blok..,
teraz gra z 80W starymi Tonsilami i ciężko (przynajmniej mi) w tak romantycznych określeniach sprecyzować ich(jego)grę /;-)) , raczej źle a ma być OK, żeby nie świszczały-cykały jak popierdułki z kina domowego a bas był basem..jak to w rocku /;-))
pozdr, i dzieki za zainteresowanie- o KEF C5 doczytałem raczej niechlubne recenzje, zastanawiam sie nad np jbl es 80,,ew jakieś tańsze tannoye..
a moze rzucic sie na stare Tonsilowskie Bolero ?/;-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, to kawał porządnego wzmaka dynamicznie i dość twardo grającego miałem taki kiedyś).
Co do kolumn - JBL omijaj z daleka. Podpiąłem pod niego chyba es 60 i membrana niskotonowa falowała jak stara guma od majtek wydając zresztą adekwatne brzmienia (bas we wzmaku skręcony na 0 ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze.. to szkoda bo przymierzałem sie troche do JBL, do modelu JBL STUDIO 180 , bo na KEF koledzy troche krytykują..może c7 byłby lepszy , musze porównać jeszcze dokładnie parametry no i posłuchać gdzies, choc to złudne bo całkiem inny bedzie dzwiek niz w domu, pokoju..
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ograniczasz się do nowych kolumn, bo można znaleźć zadbane używane (a jakość brzmienia mogłaby Cię przenieść na inny poziom odbioru) a gdybyś pojechał, sprawdził i okazałoby się, że grają i wyglądają dobrze, raczej znaczyłoby to, że są dobre. Myśle, że większość używanych kolumn za te pieniądze jest w dobrym lub bardzo dobrym stanie, ponieważ ktoś kupując nietanie już kolumny wie czego chce i raczej konkretne modele nie są przeznaczone do "katowania". A weź pod uwagę, że wiele z nich pierwotnie kosztowało 2-3 razy tyle, więc tym bardziej powinny być ok. Spróbuj poszukać używanych blisko Twojego miejsca zamieszkania, abyś mógł pojechać, posłuchać, zobaczyć.
Adamc ma racje, że potrzebne są raczej miękkie kolumny. Tu były nowe bardzo fajne, ale nie wiadomo, czy jeszcze są. No, trzeba by dołożyć parę złotych, ale warto http://www.hifi.pl/gielda/kolumny2000/91963.php
Co do JBLi, to potwierdzam. Niższe modele są dobre raczej do ostrej łupanki niż do poważnego słuchania.
Bolero Tonsila, to straszna "klucha", trudno sobie wyobrazić wzmacniacz, który by sprawil by brzmiały jak trzeba.
A KEFy w większości grają raczej średnicą, reszta pasma jest podporządkowana. Oczywiście dużo zależy od wzmacniacza i pomieszczenia. Nie słuchaj kolegów, posłuchaj kolumn jeśli masz taką możliwość. Może Ci się spodobają, zagrają z Twoim wzmacniaczem tak jak lubisz. W innym pomieszczeniu mogą mieć nieco zmieniony balans tonalny, ale ogólny charakter kolumn da się wyczuć. Od razu będziesz wiedział czy Ci się podobają, czy nie. Trzeba jednak posłuchać dłużej niz 15 minut icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'f1angel' - dzięki za konkretne i cenne uwagi! fajne są te Mission m66i ale myślałem zamknąc sie gdzies pomiedzy 1500 a 2000, wiem ze to tylko pare stów dopłaty i parę stów taniej ale można tak w nieskończoność /;-))) jak to sie mowi tylko "the sky is the limit" i to w każdej dziedzinie..heh..może na nast poziomie zaawansowania pomyślę o klasie w góre na razie pieniążki (polskie zarobki) nie pozwalają na większe szaleństwa a są i inne wydatki... jeszcze traz b.dziekuje za uwagi i podpowiedzi- w weekend runda po sklepach na "słuchanie" i pewie stanie na KEFach C5 lub C7...
pozdrawiam, Krzysztof

a! znalazłem na allegrosie takie Missiony :
http://allegro.pl/mission-mv8-mv-8-dealer-...2081911214.html
znacie je może ? f1angel- liczę na Ciebie/;-)) Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mission MV-8, to jednak kolumny niższej klasy. W sumie kosztują 1900zł. Czyli nie tak wiele musiałbyś dołożyć do M-66i
przesadzasz chyba z tą nieskończonością. Jeśli jednak naprawdę nie możesz dołożyć, to zastanów się czy nie lepiej wziąć M64i.
http://www.audiosystem.com.pl/okazje
A cena jest bardzo atrakcyjna. Myślę, że jeśli nie musisz mieć bardzo mocnego basu a wolisz ogólną lepszą jakość brzmienia, to może być dobre rozwiązanie. Wiem z własnego doświadczenia, że jak nie kupiłem czegoś lepszego tylko tańsze, bo tez niby dobre, bardzo szybko żałowałem.
Oczywiście jak będziesz miał okazję posłuchaj Monitor Audio MR 4. Nie tak dobre jak starsze BR 5, które gdybyś brał pod uwagę używane kolumny byłyby chyba najlepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za wszystkie rady i podpowiedzi, czas na przesłuchania a w sobotę.... ZAKUPY /;-))
w rachubę wchodzi KEF C5(C7), Monitor Audio MR 4, Mission M64i, ew jakis "czarny koń" z ostatniej chwili- mam zamiar wjechac do Q21 do Pabianic i dać czadu /;-)
nie zapomnę pochwalić się zakupem i napisać kilka słów wniosków- dzieki i jeszcze raz- szczególnie dla f1angel
Krzysiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...