Skocz do zawartości

Amplituner 5.1 do Tonsil Fiesta 5.1


Lynx1982

Recommended Posts

Witam, niebawem otrzymam zestaw Tonsil Fiesta 5.1 i zastanawiam się nad amplitunerem z HDMI 1.4 Oczywiscie wybór jest spory, mam zamiar wydać do 250 funtów (1300 zł), na budżetowy klocek. Przejrzałem ofertę i najpopularniejsza wydaje sie Yamaha RV371 http://www.richersounds.com/product/av-rec...yama-rxv371-blk

aczkolwiek w podobnej cenie znalazłem Pioneer VSX-521 i Pioneer VSX-819AH (czymkolwiek sie róznią icon_razz.gif) i Onkyo TX-SR309 i model 509

no i na koniec SONY STRDH820 http://www.richersounds.com/product/av-rec...0/sony-strdh820

Zestaw będzie uzywany w pokoju około 25m2 , głownie do filmów i muzyki typu House, Dubstep, hip-hop

Dziękuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o tym klocku i powiem, że jest naprawdę niezły, znalazłem denona 1911 co prawda. 7.1 ale bi-amp w trybie stereo i 5.1 na przdnie kolumny.
Dziękuje za pomoc
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

aczkolwiek w podobnej cenie znalazłem Pioneer VSX-521 i Pioneer VSX-819AH (czymkolwiek sie róznią icon_razz.gif) i Onkyo TX-SR309 i model 509

VSX-819 jest o 2 lata starszym modelem, ale z ciut wyższej serii.

Natomiast oba Onkyo to świeże modele - i 509 jest również z wyższej o 1 serii.

W każdym razie jak możesz - to warto brać ciut wyższe modele, a nie te najtańsze jak SR309 czy VSX-521.
Tym niemniej choć raczej nie było rewolucji między modelem na rok 2011 a tym na 2012 - ale co jakiś czas są dokładane jakieś funkcje. Zgodnie ze specyfikacją np. Denon 1912 ma już wbudowaną obsługę sieci oraz obsługę FLAC - więc warto wejść w nowszy model (chociaż nie jest to taka zupełna "świeżynka", bo pojawił się pół roku temu), jak już Ci radził armar5

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dziekuje za wszystkie porady. Porównałem klocki co do jakości/ceny i wybrałem oNKYO 509, PONIEWAŻ MA WSZYSTKIE FUNKCJE JAK POZOSTAŁE (DENON1912 np) a kosztuje znacznie mniej, wiec dla początkującego kinomaniaka to powinno wystarczyć.
Po podłączeniu wszystkiego razem napiszę jak to gra. Przewody będą miedziane, Oxyfree 2.5mm2, telewizor Sharp LED 40 cali, odtwarzacz Blueray narazie zainstalowany w komputerze, będę musiał kupić osobny, bo karta muzyczna w kompie troche bardziej studyjna do robienia muzyki: Juli@, dobrej jakości stereo ale bez 5.1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W końcu pokusiłem się o Denona AVR-2312, po odsłuchu kilku ampli, wybór padł na tego. Oczywiście nie obyło sie bez problemów, po podłaczeniu tunera eNki przez hdmi, skonfigurowaniu głośników itd działało ok, po czym jak wyłączyłem wszystko, nie mogłem na drugi dzień uzyskać obrazu na TV, obraz migotał, czarny i biały na przemian, wojna mrówek itd. Nie mogłem dość o co chodzi, po kilku godzinach wyłączyłem telewizor z sieci i właczyłem go za chwile i...o dziwo zadziałało...LOL Tylko że już kilka razy tak mi sie zadrzyło, zobaczymy wymienie kable hdmi, może pomoże. POza tym używa ktoś funkcji media serwer w denonie? tego tez nie opanowałem, komunikat wyskakuje w ampli że not authorized i nie łączy sie z kompami. Laptopem i PC,Natomiast mogę odtwarzać muzykę, włączając windows multimedia player z poziomu kompa i klikając play w denon2312... i gra...LOL jeszcze jedno co mnie denerwuje, to że głośność programów Tv mogę obsługiwać pilotem enki, ale tylko tych w stereo, bo jak jest sygnał w dolby digital, albo pro logic, to sygnał audio można regulować tylko amplitunerem. Mam nadzieje ze w koncu dojde do tego wszystkiego, narazie instaluje wlasnie dlna serwer servioo.
Apropo jakości dźwięku, jeszcze nie miałem okazji przetestować dobrze denonka, ale w stereo na pewno gra gorzej niz mój poczciwy Teac ah500i.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...