Skocz do zawartości

Stara instalacja elektryczna - dobór listwy zasilającej?


karpik

Recommended Posts

Witajcie! Mam dość poważny problem, tak mi się bynajmniej wydaje. Mieszkam w kamienicy, w której instalacja elektryczna jest stara i od dawna nie modernizowana. Przewody instalacji elektrycznej w moim mieszkaniu (wynajmowanym) wykonane są z aluminium. Instalacja nie posiada oczywiście uziemnienia stąd gniazdko, do którego mam podłączony sprzęt AV mam zmostkowane.

Wg moich obserwacji, syfy jakie pochodzą z siedzi mają jakby negatywny wpływ na dźwięk, tak przynajmniej mi się wydaje. Wiem, że trochę o tym wspomniano jednak chciałbym uzyskać poradę jak wybrnąć konkretnie z mojego problemu.

Problemy "prawdopodobnie" w związku z instalacją pojawiły się podczas odsłuchu muzyki np. z notebooka. Po podłączeniu wzmacniacza Yamaha AX-900 pod laptop, w kolumnach słychać buczenie. Po odłączeniu laptopa z sieci, buczenie ustaje. Czasami podczas oglądania filmów, w kolumnach słychać cykliczne pyknięcie w kolumnach (trzask). Nawet jeśli nie jest to wina konkretnie tej instalacji, chciałbym w jakiś sposób zabezpieczyć swój sprzęt. Z racji tego, że mam bardzo małą ilość gniazdek elektrycznych, do jednego z nich mam podłączoną zwykłą, najtańszą listwę, w którą wpięty jest telewizor, drukarka, modem wraz z routerem, wzmacniacz AX-900, odtwarzacz CD/DVD oraz okazyjnie projektor do filmów. Nie mam możliwości rozdzielenia podłączonego sprzętu tak aby wzmacniacz + odtwarzacz CD/DVD podłączyć pod oddzielne gniazdko. Pomyślałem o zakupie w miarę dobrej listwy zasilającej. W chwili obecnej nie chciałbym ładować się w koszta zakupu drogiej listwy tylko tańszą, która w jakiś sposób zabezpieczy mój sprzęt.

Wiem, że listwa taka nie wpłynie pozytywnie na jakość odsłuchu. Może macie jednak jakieś rozsądne propozycje na zakup listwy z filtrem/zabezpieczeniem, która nie wpłynie drastycznie na dźwięk, a pozwoli "spać spokojnie". Znalazłem wiele pozycji w cenie do 150 zł jednak nie wiem na co się zdecydować? Dla przykładu: ACAR, BELKIN, FILTERCON, BRENNENSTUHL, PROFIGOLD, BANDRIDGE. Wiem, że to tylko półśrodki ale zawsze cośicon_smile.gif

Ufff, sorry za te wywody. Być może ktoś to jednak doczyta do końca:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tanich listew zasilających ma tylko zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Trudno jest znaleźć taką, która ma także filtry przeciwzakłóceniowe. Ja mam podobną sytuację z zasilaniem (blok ze starą aluminiową instalacją elektryczną). Kupno dobrego kondycjonera odpada ze względów finansowych. Używam listwę ACAR 504WF, oprócz zabezpieczenia przeciwprzepięciowego ma także filtry przeciwzakłóceniowe. Nie zauważyłem negatywnego wpływu na dźwięk, wręcz odwrotnie. Nie denerwują mnie już zakłócenia z sieci elektrycznej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...