Skocz do zawartości

Jak ustawić sprzęt? Jakie odcięcia? AVR 265 +


Tadeusz

Recommended Posts

Mam Harman/Kardon AVR 265 oraz kolumny Paradigm Monitor 7 v.6 (fronty, centralny, tyły), a także sub Paradigm UltraCube 10.
Nie wiem jak ustawić odcięcia aby był dobrze ustawiony sprzęt. Do tej poray mam 100 Hz na frontach, 80 Hz na centralnym i tyłach, a na sub 80 Hz. Nie wiem czy to dobrze. Proszę o podpowiedź i radę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle bywa - warto na kilku rodzajach muzyki sprawdzić na własne uszy...
No i zapewne inaczej ustawić sub przy kinie domowym - a inaczej przy odsłuchach stereo (jeżeli w stereo korzystasz z suba).

Zazwyczaj przy dużych podłogówkach odcięcie ustawiasz na niższych częstotliwościach niż tyły i centralny (w końcu są mniejsze niż fronty...)/

A jak skorzystasz z funkcji autokalibracji - to ustawia Ci odcięcie? Jak wtedy gra Twój system?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam przy różnych ustawieniach, ale niektórzy mówili mi, że lepiej będzie aby odciecia (fronty) były niżej na 60 Hz albo 20 Hz (w instrukcji zakresw zaczyna się od 20 Hz). I pytanie co z subwooferem. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same fronty nie zagrają Ci od 20Hz...
No chyba że to będzie jakiś kosmos z aktywnym modułem basowym, ale wątpię byś miał ochotę wydać kilkadziesiąt (a może raczej 100 i więcej) tysięcy na takie kolumny.

Jeżeli sub ma się odzywać i uzupełniać kolumny, to najniższe sensowne pasmo to będzie jakieś 40-50Hz (przy baaardzo porządnych kolumnach za kasę zdecydowanie większą niż wartość suba...), a optymalnie dla większości kolumn będą okolice 60Hz i więcej.

Są to wielkości przybliżone, bo dużo zalezy od posiadanego sprzętu, rozstawienia kolumn i samego pokoju odsłuchowego, a także konkretnej płyty którą puszczasz (różne są nagrania...). Poza tym często inaczej się ustawia sub pod muzykę, a inaczej pod kino domowe.

Zauważ, że Twój sub przenosi pasmo od 24Hz w górę, a regulacja odcięcia to co najmniej 40Hz. Więc nie odetniesz na 20Hz!!!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...