Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
DJhubertus11

wzmacniacz JVC A-K11 + altus 110

Recommended Posts

witam ostatnio zakupiłem wzmacniacz z firmy JVC A-K11. wzmacniacz sprawuje się bardzo dobrze. Mam zamiar dokupić dwa altusy 110 ale nie wiem czy wzmacniacz te altusy uciągnie (czy będą dobrze grały). proszę o najszybszą odpowiedzi. pazdrawiam icon_smile.gif

Wzmacniacz najprawdopodobniej "uciągnie" bez problemu bo można było Altuski wysterować byle Technicsem z "niskiej półki".
Jednak "uciągnie" a dobrze zagra, to dwa różne zagadnienia. Moim zdaniem jeśli słyszałeś sprzęt nieco lepszy niż komputerowe głośniczki, miniwieża czy tanie kino domowe, brzmienie Cię raczej rozczaruje. O ile masz choćby średni słuch i wymagania. Po prostu Altusy to synonim złego brzmienia.

Bo Altusy nie grają równym pasmem,
a bas mimo że jest go sporo, to nie jest najwyższych lotów.
I wiele osób woli małe kolumny podstawkowe, w których bas będzie szybszy a pasmo bardziej neutralne.

Choć swoja drogą to i tak uważam 110 za najlepsze z serii 75/110/140.

Poza tym - Twój JVC to najniższy model tej firmy, nie jest zbyt mocny.
Mimo dużej sympatii jaką darzę tą firmę - wolałbym wyższe modele. Szczególnie że w przypadku sprzętu używanego różnice nie są duże icon_razz.gif

A na jakich kolumnach teraz grasz?

Pozdrawiam

hmmm - rewelacji nie ma...
i w takim przypadku chyba te Altusy będą lepsze...

A na jakiej powierzchni to gra?
Bo pewnie znajdzie się coś lepiej grającego zarówno od Altusów jak i od Audiotonów icon_wink.gif

Pozdrawiam

Jeżeli zamierzasz grać na imprezach - to może lepiej zostać na tych kolumnach które masz i traktować je "wyjazdowo" i ew. dokupić końcówke mocy np. Sharp 7700...

a do pokoju kupić sobie mniejsze kolumny podstawkowe?
Bo dla mnie Altusy 110 w małym pokoju to masakra icon_eek.gif

Pozdrawiam

RoRo dobrze pisze. Moja znajoma miała altusiki w niewiele większym pokoju. Było słychać jedno wielkie buuuuuuuum i czasami tsss tsss. Poza tym raczej niewiele więcej icon_wink.gif
Musisz się zdecydować. Do 5m2 (dobrze policzyłeś?) to wyłącznie monitory (podstawkowe) i raczej z otworem bassrefleks z przodu obudowy albo obudowa zamknieta, czyli bez "dziurki". A na imprezy trza by inne kalumnie i tu pewnie Altusy by się nadały.
Tak uniwersalnie się nie da, to tak jakbyś kupił ciężarówkę i chciał przy okazji z rodzinką sobie pojeździć z fasonem po mieście albo na zakupy.

A zadowolony jesteś z tych kolumn AUDION BM-08 ?

Bo jeżeli tak i nie chcesz nic zmieniać to te Altusy 110 mogą być jako kolumny "imprezowe"

Pozdrawiam

Co zrobić?
Wymienić wzmacniacz na mocniejszy - albo od razu kupić wzmacniacz estradowy albo końcówkę mocy.
A wtedy małego JVC możesz zostawić w domu i do tego potem jakieś mniejsze kolumny.

A tak na szybko - to możesz rozkręcić wzmacniacz i go odkurzyć w środku, bo pewnie nie jest sterylnie czysty.
Może to trochę pomóc.
Jako minimum (i działający z kolumnami 4ro omowymi) jest np. taki JVC AX-411 za 169zl
http://allegro.pl/jvc-ax-411-240-watts-jap...2109299408.html
albo starszy AX-30 za 139zł
http://allegro.pl/fajny-wzmacniacz-jvc-a-x...2108249878.html
Nie znam sprzedajacych - oferty przykładowe.. i jakby co, to wato poprosić o lepsze zdjęcia...

Jak wcześniej pisałem - to dość słaby wzmacniacz i takie są efekty...

Pozdrawiam

Musiałbyś znaleźć i wyprowadzić napięcie (np. 12 V dla wentylatorów komputerowych), ale czy warto się bawić?
Nadal będzie to niezbyt mocny wzmacniacz...
Dorobisz chłodzenie - ale jak nadal będziesz grał na maksimum, to będą duże zniekształcenia i można zniszczyć wzmacniacz i/lub głośniki.

Pozdrawiam

A masz w Twoim wzmacniaczu wyjście z przedwzmacniacza czyli PRE OUT? Inaczej do końcówki potrzebny będzie jeszcze osobny przedwzmacniacz.
Choć i tak nie wiem, czy się za 150zł coś akceptowalnego kupi?

Ten JVC nie ma wyjście Pre-Out i końcówki mocy nie podłączysz...

A co do propozycji zakupu w cenie około 150zł to nic się nie zmieniło od naszych poprzednich postów, część sprzętów nadal można kupić na Allegro.

Pozdrawiam
PS. Pomóżcie ... - już chyba pomogliśmy?
Przynajmniej w ortografii icon_mrgreen.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować