Skocz do zawartości

CD do 1500


tomgda

Recommended Posts

Po odsłuchu w sklepie moich kolumn B&W603s2 na różnych wzmcniaczach zakupiłem MARANTZa PM6004 i jest bajka.
Po podłączeniu w domu do mojego starego cedeka KENWOOD PDF-2010 odrazu dostrzegłem różnicę na niekorzyść względem sklepowego (który był niestety za drogi).

Przed wybraniem sie na ponowne odsłuchy tym razem cedeków chciałem zapytać na jakie firmy sie kierować.
Słucham wszystkiego.

Chciałbym przede wszystkim zwiększyć natężenie i szczegółowość wysokich tonów i zachować przy tym głęboki i nisko schodzący bas (który akurat kenwood posiada icon_smile.gif - ale nic poza tym) i musi mieć pilota.

Proszę ekspertów o pomoc w ukierunkowaniu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po podłączeniu w domu do mojego starego cedeka KENWOOD PDF-2010 od razu dostrzegłem różnicę na niekorzyść względem sklepowego (który był niestety za drogi).



Jakość dźwięku odtwarzacza CD zależy przede wszystkim od zamontowanego w nim przetwornika DAC (Digital to Analoque Converter), którego zadaniem jest przetwarzanie sygnału cyfrowego na analogowy.

Moja propozycja - zamiast kupować nowy odtwarzacz CD kup zewnętrzny DAC przykładowo:
- Cambridge Audio DacMagic
- Arcam rDAC
- Beresford
- Musical Fidelity V-DAC
itd.

Taki DAC można włączyć do sytemu audio na kilka możliwych sposobów.
Zazwyczaj każdy odtwarzacz CD / DVD ma wyjście cyfrowe (optyczne TOSLINK lub koaksjalne SPDiF). W takim wypadku nie ma wielkiego znaczenia dla jakości dźwięku co za odtwarzacz się podłączy - liczy się DAC.
Poza tym można odtwarzać w bardzo dobrej jakości muzykę bezpośrednio lub pośrednio z dysku twardego komputera lub dysku sieciowego.
Wszystkie nowsze DAC-i mają wejście USB, a niektóre możliwość bezprzewodowego połączenia z komputerem (WiFi lub BlueTooth).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już kupiłeś fajny wzmacniacz Marantza, to poszukaj do pary odtwarzacza CD tej firmy. Marantz robił i robi bardzo porządnie brzmiące CDeki. Na allegro np. http://allegro.pl/marantz-cd-5001-jak-nowy...2093333371.html lub http://allegro.pl/marantz-cd-7300-czarny-i2101119883.html. Poszukaj też innych fajnych modeli SA-15S1, SA8400 lub SA7001KI, które oprócz CD mogą odtwarzacz SACD i mają niezły bas. W ogóle odtwarzacze Marantza z końcówką KI to wysoka klasa brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć jeszcze uwagę na odtwarzacze Micromega Stage 5 (raczej do rocka) i Stage 6 (bardziej neutralny, uniwersalny). Obydwa mają bardzo dobre niskie tony, szczegółowe ale nie wyostrzone wysokie tony (co zdarza się Marantzom), znakomitą scenę, przestrzenność. Używane można dostać w założonym przez Ciebie budżecie. Porównywałem do Meridiana 508.20, okazał się nieco lepszy (ale był także znacznie droższy), ale nie we wszystkich aspektach.
Obydwie Micromegi miałem, dlatego wiem co piszę. A laser w razie czego jest łatwy do zdobycia i niedrogi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

W sumie oktagon może i DAC to faktycznie niezły pomysł.
W salonie nie mam odtwarzacza sieciowego (video). Można by kupić owego tylko z wyświetlaczem na przednim panelu (z możliwością odtwarzania flac) i podpiąć do niego przez złącze cyfrowe jakiś DAC. Miałbym video i przy okazji audio w przyzwoitej jakości (na poziomie nowego CEDEKA do 1500zł). Dwie pieczenie na jednym ogniu icon_mrgreen.gif

Z tego co piszesz nie ma znaczenia z czego przesyłamy źródło zapisu cyfrowego - ważne żeby DAC "dobrze to przerobił" na sygnał analogowy i dalej przez czincze do line in wzmacniacza. Dobrze to rozumiem icon_question.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tego co piszesz nie ma znaczenia z czego przesyłamy źródło zapisu cyfrowego - ważne żeby DAC "dobrze to przerobił" na sygnał analogowy i dalej przez czincze do line in wzmacniacza. Dobrze to rozumiem icon_question.gif


Dobrze by było ale niestety tak nie jest. Oczywiście dobry DAC to dużo, ale za przeproszeniem z g.... nie uczyni czekolady icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobrze by było ale niestety tak nie jest. Oczywiście dobry DAC to dużo, ale za przeproszeniem z g.... nie uczyni czekolady icon_wink.gif



Cytryny kwaśniejsze, trawa bardziej zielona, a krowy szczęśliwsze.
f1angel - ja także dążę do perfekcji, ale już zdążyłem się nauczyć że takowej nie ma. Zamiast tego nauczyłem się cieszyć z tego co mam.

Ostatni przykład: właśnie ostatnio zastąpiłem "starego" DAC-a lepszym modelem i rzeczywiście słyszę drastyczną poprawę w jakości dźwięku.
Odkrywam na nowo brzmienie moich ulubionych nagrań.
Ale... "stary" DAC służył mi dzielnie przez ponad 2 lata i wcześniej wcale nie uważałem, że mi czegoś brakuje.
Przyznaję - jestem sprzęto-maniakem i od czasu do czasu muszę coś zmienić, poeksperymentować.
Pomimo zgrzytów finansowo-moralnych z powodu wydanych pieniędzy, uważam że było warto.
Cały czas wyrabiam sobie własne zdanie metodą prób i błędów.

Do tomgda:
Wszelkie odtwarzacze sieciowe póki co są rozczarowujące. W ostatnich kilku latach doszedłem do wniosku, że cenowo i funkcjonalnie nic nie pokona
komputera multimedialnego. Do oglądania filmów i słuchania muzyki, tylko PC spełnia wszystkie warunki. Nie ma zmartwień o odtwarzanie wszelkich możliwych formatów muzycznych czy filmowych. Nie wspomnę o odtwarzaniu napisów do filmów.
Mój obecny zestaw sprzętu jest właśnie muzyczno-filmowy, ale trzymam się z daleka od kina domowego. Po prostu stereo.
Jak do tej pory używałem w moich "zestawach" komputery: Acer Revo R3600, samodzielnie złożony komputer na bazie płyty głównej ITX, a teraz Dell Inspiron Zino.
Podsumowując - zanim wydasz jakiekolwiek pieniądze, powinieneś zrobić dogłębne rozeznanie w temacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podłącze sie do tematu. Jestem w trakcie poszukiwania odtwarzacza cd do wzmacniacza NAD 316 i kolumn KEF C7.

Wstępnie wybrałem sobie trzy cd :

1. NAD 515

2. Cambridge Audio Topaz CD 10

3. Denon DCD 510 lub 710

Na początku od razu chciałem zakupić Nad 515, ale słyszałem opinie że są dosyć awaryjne i że grają wyraznie zdecydowanie mocno górą i dołem, a słabiej wychodzi średnica. Dlatego moje pytanie, który z ww. zagra najrówniej bez wyróżniania jakiegoś pasma. Słucham głównie chillout i wokalistek typu Sade.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...