Skocz do zawartości

Wymiana amplitunera potrzebna porada


jakubpda

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum – nowy użytkownik.

Jako stary użytkownik kina domowego chciałem się dowiedzieć po kilku latach przerwy w śledzeniu rynku co w ,,trawie piszczy”. Chyba przyszedł czas na małe odświeżenie sprzętu.
Od ładnych paru lat używam amplitunera Yamaha RX-V630RDS, zestawu 5.1 Jamo Studio 180, wzmacniacza stereo 2x120W Dual AA do napędzania subwoofera, DVD Kody. Czy możecie polecić jakiś amplituner posiadający już jednak obsługę HDMI ? Muszę przyznać, że częściej słucham muzyki niż oglądam filmy. Najczęściej 5.1 kanałowej, zapisanej w DTS. Lubię słuchać muzyki na w miarę cichym poziomie (nie lubię jak wyje na maxa) z znaczeniem detali górnych pasm. Oczywiście w miarę potrzeb dodawany kanał subwoofera.
Pokój o powierzchni ok 20m2. W sumie to bardziej zależałoby mi na wymianie amplitunera niż kolumn (tak wiem, że to nie jest żaden szczyt technologii) no i tutaj proszę o jakieś sugestie.
Co do ceny myślę, że oscylacja 2000 ampli + 1500 głośniki (oczywiście może być stary sprzęt). Z góry bardzo dziękuję za sugestie.
Ps. Czy ktoś używa połączenia LAN w amplitunerze do słuchania stacji z Internetu – jak z jakością w porównaniu do analogowego FM ?

Co powiecie na temat ONKYO TX-NR609 + głośniki Roth Oli 30 ? Jakieś sugestie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...