Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem 5.1 z komputera


bedo

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Trafiłem na forum szukając u Wujka Gugla rozwiązania mojego problemu, niestety nieskutecznie.
Opiszę pokrótce sytuację. Otóż stwierdziłem, że dźwięk z głośników telewizora średnio mnie zadowala, dlatego też postanowiłem zainwestować w kino domowe. Wysupłałem parę groszy na amplituner Onkyo TX-SR308 oraz zestaw średniej jakości zestawu głośnikowego 5.1. Amp posiada 3 wejścia HDMI, jedno optyczne i multum analogowych, skupmy się jednak na cyfrowych. Podłączając zewnętrzne źródła, tj. odtwarzacz dvd oraz dekoder telewizji kablowej pięknie odtwarza wszystkie 6 kanałów. Oczywiście urządzenia połączone są za pomocą HDMI i optyka. Niedawno sprawiłem sobie również laptop z wyjściem HDMI i kartą dźwiękową Realtek HDaudio i dopiero teraz zaczął się problem. Podłączyłem następująco: HDMI laptop -> HDMI amp -> HDMI tv. Jakość dźwięku i obrazu powala, jednakże amplituner odtwarza tylko 2 kanały (stereo). Na laptopie za to widnieje możliwość konfiguracji wszystkich 6 kanałów, jednakże po kliknięciu w jakikolwiek inny głośnik w celu przetestowania (np. lewa satelita) odzywa się główna kolumna (w tym przypadku lewa). Próbowałem konfigurować głośniki w amplitunerze, jednakże wygląda, jakby ich nie 'widział', opcje konfiguracji satelit, centra i suba są poblokowane...

Będę nieopisanie wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam,
Piotrek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam .Posiadam onkyo tx-sr307 .Cytat z instrukcji obsługi "sygnały audio odbierane przez gniazda HDMI IN są przesyłane jedynie do wyjścia HDMI OUT (pass thru).Źródła HDMI nie są odtwarzane przez głośniki podłączone do amplitunera AV".U ciebie może odtwarza tylko stereo,a dźwięk 5.1 przesyłany jest przez wejścia cyfrowe (optyczne , coaxial) .Poczytaj instrukcje obsługi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...