Skocz do zawartości

Co kupić Wzmacniacz Słuchawkowy czy Karte Dzwiękową


Sool

Recommended Posts

a co bedzie zrodlem ? CD czy muzyka z komputera ?
jaki budzet ?

te sluchawki to typowe budzetowki, wiec cudow raczej sie nie spodziewam. Impedancja to zaledwie 32 ohm, dobry CD z wyjsciem sluchawkowym po tuningu bylby chyba najlpeszym rozwiazaniem. Polecam odpowiedni (w zaleznosci od budzetu) model Sony CDP pod tuning.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Sony bo mialem juz kilka modeli po tuningu. Mozna tez sprobowac z Denon DCD. CD z dobrym wyjsciem sluchawkowym to chyba najlepsze rozwiazanie w malym budzecie. Poza tym dostajemy jeszcze w miare dobre zrodlo na poczatek przygody z audio icon_smile.gif

Mialem kiedys SONY CDP 710. Koszt CD wraz z calym tuningiem (najdrozszy byl autorski zegar + zasilanie = okolo 200zl)
laczny koszt okolo 500 zl ! Ten CD spokojnie stawal do "walki" z CD w okolicach 3kzl i wiecej - nie raz okazywal sie znacznie lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybryd
Ty miałeś po tuningu - ja mam kilka (miałem pewnie ...naście) SONY przed tuningiem icon_rolleyes.gif
Już parę lat "czaję się" z tuningiem - zdaje się, że jak tylko uda mi się w końcu namówić żonę na pewne zmiany w umeblowaniu pokoju to w końcu wejdę w modyfikacje (i wzmacniacz słuchawkowy), bo aż (prawie) smutno się czyta icon_rolleyes.gif
A nowsze modele z serii QS też są sensownie modyfikowalne - czy raczej kupić starsze np. XE700/800 lub jakiegoś ESa? Troszkę mi żal funkcjonalności i "wszystkożerności" serii Soniaków z ostatnich lat...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo,

Podobno nie wszystkie modele nadaja sie pod tuning. Wg osob, ktore przerobily juz naprawde sporo Cedekow, pod tuning najlepiej wybierac konkretne modele. Przyznam sie szczerze, ze nie znam sie na tym.

Ponoc nowe modele nie bardzo sie do tego nadaja. Sa tzw legendarne serie w ktore warto zainwestowac. Chodzi tutaj o mechanizmy, uklady z ktorymi da sie cos zrobic. Przykladem moga byc modele CDP 555 / 707 / 777, takze cos z serii 3xx czy jakos tak icon_smile.gif
Sa to swietne CD, ale w niektorych modelach gdy siadzie laser, to CD do wyrzucenia. NIe ma zamiennikow, a orygialny kosztuje cos w granicach 700 zl i jest trudno dostepny. Trzeba uwazac co sie modyfikuje.

Z tego co sie orientuje nie gra roli wysokosc numeru modelu, wazny jest konkretny, ten jedyny model. Osoby zajmujace sie tuningiem bez problemu poleca odpowiedni model. Zwroc uwage, ze naprawde dobrze grajace CDP, to modele z konkretnych serii (podobnie jak z denon dcd). Nawet tuningi oslawionej firmy "swoboda" wykonywane sa na konkretnych modelach min serii 5xx.

Z tanszych CD polecano mi 710 / 790 i cos z serii 9xx, ale nie pamietam konkretnego modelu.
Sam gram obecnie na 555 esd. Przyznam, ze juz nie raz mnie zaskoczyl i zawstydzil (szczegolnie relacja cena/jakosc) nie jednego playerka za kupe pieniedzy (przedzial nawet do 7kzl)

Przepraszam za offtopic icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...