Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zwracam sie z prosba o pomoc w doborze kabla sygnalowego do spięcia ze sobą ampli Rotela 1067 oraz Denona DVD-A11.
Chodzi mi dokladnie o wybor rodzaju kabla (digital,analog itp) - cena w granicach 1000zl za uzywany. Zestaw ten pracuje jako stereo, ale w przyszlosci, napewno bedzie 5.1, gdyz mam troche plyt sacd, oraz dvd-a - i rowniez pod tym kątem jezeli ma to jakieś znaczenie szukam kabla.

Dzieki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór nie jest taki prosty pomiędzy digitalem a analogiem.
Zdecydowanie tańszy będzie digital pod warunkiem że dekoder jest lelpszy w ampli, lub tej samej klasy co w odtwarzaczu.
Jeśli odtwarzacz ma budowany dekoder na lepszym poziomie niż ampli wówczas połączenie analogowe będzie lepsze, ale jeśli ma to grać na poziomie, który te klocki mogą pokazać to 5 kabelków za 1000zł trudno będzie zmieścić.
Wiele lat używałem KD i z moich doświadczeń wynikało że lepsze efekty uzyskiwałem jednak po łączu cyfrowym. DVD A11 oraz Rotel 1067 to urządzenia dobrej klasy więc dobra cyfrówka powinna się sprawdzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposób to zapakować sprzęt i udać się do sklepu dla audiofilów i "posłuchać" kilku kabelków na swoim zestawie i swoich płytach..
Metoda na ucho jest najlepsza, wybór ma duży wpływ na dynamikę i przestrzenność dźwięku dlatego warto się raz przemęczyć żeby być później zadowolonym/ą.
A zakupu dokonać tam gdzie będzie najlepsza cena. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem jak to jest teraz bo nie jestem na "bieżąco" ....ale jak chcesz słuchać SACD
po cyfrówce ? Z tego co się orientuję to potrzeba 6 kabelków analogowych /SACD Multichanel/
przynajmniej tak jest u mnie.
Po opticalu czy coaxialu to najwyżej dzwięk 5.1 z płyty DVD.




O nie kolego. Mylisz się. Po złaczu cyfrowym jest pelna transmisja wszystkich kanałów.
Bez różnicy na format. SACD wcale nie musi być w trybie multichanel. Moze być 2.0.
To na ile kanałów rozdzielisz sygnał ustawiasz w ampli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O nie kolego. Mylisz się. Po złaczu cyfrowym jest pelna transmisja wszystkich kanałów.
Bez różnicy na format. SACD wcale nie musi być w trybie multichanel. Moze być 2.0.
To na ile kanałów rozdzielisz sygnał ustawiasz w ampli.



Wydaje mi się, że to jednak nie prawda. Sygnał SACD nie będzie nadawny przez kabel koncentryczny - ani 2.0ch, ani 5.1ch. Oczywiście - jeżeli mamy do czynienia z SACD hybrydowym, gdzie jedna z warstw to zwykły CD - taki sygnał może być wysłany przez kabel coaxialny. Jednak prawdziwy sygnał DSD (SACD) może być poprowadzony albo przez 2 RCA, albo przez HDMI od wersji 1.2 w górę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze wpisy dały mi trochę do myślenia.
Wiele uniwersalnych odtwarzaczy czytających SACD stosuje ostatecznie konwersję do PCM 24/192
Poszperałem trochę na temat tego odtwarzacza i zamieszczam co znalazłem.

"W części cyfrowej pracuje dekoder DSD SONY CXD-2753 oraz trzy przetworniki C/A BB DSD 1790, konwertujące bezpośrednio do postaci analogowej zarówno sygnały PCM (24/192) jak i DSD. Jeśli wielokanałowy sygnał DSD (SACD) zostanie poddanay kalibracji poziomów i opóźnień / opcje w menu/ to wówczas zostaje najpierw zamieniony do postaci PCM i dopiero ten sygnał jest poddawany konwersji C/A. Taka konwersja wiąże się ze zwrostem Jittera i zniekształceń.
Tryb Source Direct eliminuje te procesy poprawiając jakość odtwarzania. Jeśli jednak odleglości poszczególnych głośników są różne to ważniejsze jest wyrównanie czasowe fal dzwiękowych niż purystyczna obróbka sygnału."

Tak więc jeśli czyste bezstratne SACD to tylko w postaci Stereo i po wyjściu analogowym.
Jeśli dzwięk wielokanałowy z wyrównaniem poziomów i różnic czasowych to tylko w postaci PCM 24/19.
Przynajmniej z transmisją SACD Stereo przkonwertowaną do postaci PCM 24/192 po złączu coax nie powinno być kłopotu.

Dodatkowo Denon stosuje Wyjście IEEE 1394 (Digital audio)

IEEE 1394 jest to uniwersalny interfejs cyfrowy, który może przenosić wiele informacji (wideo, audio, dane).
Odtwarzacze DVD firmy DENON wyposażone w ten interfejs wyprowadzają wyłącznie cyfrowe sygnały audio (włącznie z wysokiej rozdzielczości strumieniami danych DVD-Audio i SACD), które mogą być przyjmowane przez odpowiednio wyposażone wzmacniacze lub amplitunery. Oczywiście są wyprowadzane także wszystkie warianty PCM (na przykład CD) i strumienie danych DVD-Video, jak Dolby Digital lub DTS.

Takie interfejsy są zaopatrzone lepsze amplitunery SONY, YAMAHA, PIONEER oraz oczywiście DENON.

Nie wiem czy Rotel też posiada takie złącze, ale jeśli tak to żaden problem z przesylaniem sygnału cyfrowego SACD nie powinien wystąpić.





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...