Skocz do zawartości

KOLUMNY STEREO + WZMACNIACZ ≈2500zł


Master1098

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu poszukuję sprzętu audio, który chciałbym zakupić. Przeczytałem już conieco na ten temat jednak nie porafię się zdecydować na coś konkretnego. Otóż chodzi mi o zestaw taki - jaki zamieściłem w temacie czyli kolumny + wzmacniacz na początek. Kwota jaką miałbym na ten zakup przeznaczyć wynosi mniej więcej 2500zł. Tak naprawdę jest tyle sprzętu, że nie mogę się na nic zdecydować, a co więcej biorę pod uwagę również sprzęt używany co już w ogóle mnie dezorientuje.
Przedstawię kilka danych, które mogą decydować o wyborze sprzętu:
-pokój o powierchni ok 12m2
-słucham każdej muzyki, wszystkiego co wpada mi w ucho od hip-hop'u np. donGuralEsko przez klimaty bardziej rockowe jak COMA aż po muzykę klasyczną kończąc na mocnym bass'ie Hardstyle'u. Wszystko w zależności od nastroju icon_wink.gif
-(mało istotne, ale preferowany kolor - czarny ;p)
Zdaję sobie sprawę, że nie znajdę sprzętu uniwersalnego, idealnego do każdego typu muzyki jednak zależy mi na dobrej dynamice i w miarę dużej mocy.
Chciałbym zasięgnąć Waszej rady, może jakiś konkretnych propozycji, z których mógłbym coś w końcu wybrać i zakupić zestaw, którego nie będę się musiał wstydzić czy za który nie przepłacę.
Dzięki za wszelką pomoc icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj,
biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz Twoje preferencje, zdecydowanie zwróciłbym Twoją uwagę na kolumny Pylon Audio Pearl Front oraz wzmacniacz NAD C316BEE. Altarnatywnie można wymienić wzmacniacz na Denon PMA-710AE.
Zmieścisz się w budżecie, będziesz miał dobrze spasowany i dobrze grający system. Jeszcze w tej cenie będziesz miał optymalne okablowanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy są te kolumny? Zależy mi aby zestaw miał mocy pod dostatkiem i było czuć bass, czy taka konfiguracja da radę?
Mam też wątpliwości co do nowego sprzętu, czy rzeczywiście warto wydać te pieniądze na nowy zestaw? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

-pokój o powierchni ok 12m2



Twoje preferencje (dogłębny bass) wskazywałyby na wybór kolumn podłogowych, ale za względu na wielkość pomieszczenia odsłuchowego
zakup takich kolumn jest ryzykowny.
Nie twierdzę że się nie da. Po prostu w grę wchodzą tylko kompaktowe podłogówki, a i tak nie możesz liczyć na to, że kolumny pokażą cały swój potencjał.
Takie są realia. Jeżeli jesteś zainteresowany basem typu estradowego, to niestety musisz o tym zapomnieć.
Polecałbym kolumny podstawkowe. Potrafią one mieć dobry bas, ale niestety nie tak dogłębny jak by się czasami chciało.
W zamian kolumny podstawkowe potrafią w inny sposób skompensować swoje "niedoskonałości".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel napisałem tak żeby jakoś zobrazować moje oczekiwania.
O mocy kolumn wiem tyle, że charakteryzują się pewną wartością mocy szczytowej, która jest możliwa do uzyskania tylko przez pewien, krótki czas jak mi się zdaje jak również mocą maksymalną powtarzalną - tzw. RMS co jest bardziej praktyczną daną.
Jak dotąd używałem głośników komputerowych LOGITECH'a 2.1 subwoofer miał moc chyba 120W i dla mnie dawał naprawdę dobry, głęboki bas, chociaż można to było odczuć dopiero w większym pomieszczeniu icon_wink.gif
Dlatego szukam kolumn, które nie będą bardzo odstawały od tego co miałem pod względem basu, bo średnie i wysokie tony w tych Logitechach były beznadziejne kiedy chciało się posłuchać jakiegoś utworu głośniej.
Zapytałem jeszcze o moc tych kolumn bo w kilku źródłach podana była tylko zalecana moc wzmacniacza, pytanie tylko dla własnej informacji.
Jaka by mnie zadowalała? Nie potrafię podać konkretnych wartości.

Oktagon - właśnie dlatego mam dylemat co do wyboru sprzętu gdyż ze względu na małą powierzchnię wystarczą kolumny podstawkowe, ale jednak nie chciałbym się ograniczać w przypadku kiedy przeniósłbym zestaw do innego pomieszczenia, poprostu chciałbym mieć jakiś zapas mocy, a na ile to jest dobre myślenie - nie wiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

poprostu chciałbym mieć jakiś zapas mocy, a na ile to jest dobre myślenie - nie wiem.



Niepotrzebnie zwracasz zbyt mocną uwagę na nominalne parametry techniczne kolumn i wzmacniacza ( mam na myśli moc znamionową).
W większości wypadków, te parametry nie mają zbyt dużego praktycznego znaczenia.

W przypadku wzmacniacza moc znamionowa może jednak mieć większe znaczenie. To jest tak, jak z samochodem. Inny jest komfort jazdy samochodem z mocnym silnikiem, w porównaniu z "jeździdełkiem". Aby sprawnie wyprzedzać, włączać się do ruchu, mocny silnik jest niezastąpiony. Większa moc pod maską wcale nie jest po to by szaleć za kierownicą, ale po to by bardziej komfortowo i bezpiecznie jeździć.
Ze wzmacniaczem jest podobnie. Duża moc wzmacniacza niekoniecznie ma służyć do "terroryzowania" sąsiadów, ale po to aby mając zapas mocy, wzmacniacz mógł poprawnie i bez wysiłku pracować. Nie czuję się jednak na siłach, aby stwierdzić że taka a nie inna moc wzmacniacza jest wystarczająca.

Z kolumnami jest nieco inaczej. Podawana przez producentów moce (RMS, PMMO itd.), mają bardzo małe zastosowanie praktyczne. Nie mówią nic o tym, przy jakim poziomie wysterowania kolumny zaczną "charczeć", jedynie mówią przy jakiej mocy ulegną zniszczeniu.

Uwaga - zapomnij o jakimkolwiek porównywaniu sprzętu audio do głośników komputerowych. W przypadku głośników komputerowych rządzą inne prawa fizyki - czytaj: chwyty marketingowe.

Czytałem opinie innych forumowiczów, stwierdzające iż dla nagłośnienia większych pomieszczeń konieczne są większe kolumny (podłogowe zamiast podstawkowych), ale uważam że niekoniecznie musi być to prawda.
Prawda jest taka, że kolumny podłogowe zazwyczaj "duszą się" w zbyt małych pomieszczeniach. Pół biedy, gdy po prostu nie mogą pokazać całego swojego potencjału. Problem zaczyna się gdy kolumny "dudnią" zamiast grac.
Nawet kolumny podstawkowe potrzebują nieco przestrzeni, aby zagrać tak jak powinny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że kolumny podstawkowe w zupełności mogły by wystarczyć w moim przypadku i nie muszę się martwić ich małymi rozmiarami? Jak dotąd twierdziłem, że kolumna powinna być trójdrożna aby mogła jak najlepiej oddać rzeczywiste brzmienie, a podstawki mają z tego co się orientuję głośnik średnio(nisko)tonowy i wysokotonowy. Z tego co rozumiem to ze względu na tak małą powierzchnię kolumna podłogowa była by nie wskazana gdyż mogłaby się "dusić".
Może ma ktoś jakieś propozycje, na które mógłbym zwrócić uwagę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym postawił na cos niesmiertelnego,pancernego i napewno nie zawodnego!!! wzmacniacz Technics z serii SU (klasyk) i ewentualnie kolumny Quadral Argent 30!!! niemiecki sprzęt,zawsze na topie... =) i masz niskobudżetowy a napewno zadowalający zestawik...jeszcze ci sporo zostanie na jakiś odtwarzacz cd Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, rozejrzę się za waszymi propozycjami.
Znalazłem na Śląsku kolumny Quadral: http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-quadra...2123389616.html

Tak poza tematem byłem jakiś czas już temu u sąsiada, który za 1200zł kupił od znajomego zestaw:
-kolumny podstawkowe Spendor S1
-podstawki pod kolumny
-wzmacniacz MUSICAL FIDELITY ELEKTRA E1 INTEGRATED AMPLIFIER
-odtwarzacz CD - nie pamiętam ani nie zapisałem jaki

Jak oceniacie taki zestaw?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o spendory s1, nieco male monitory...ale spore pasmo przenoszenia,duzy plus za Vife drzemiącą u góry,ciekawa konstrukcja...możnaby je zaliczyć do średniej klasy High End. wzmacniacz polecałbym najsłabszego Rotela,pieniądze te same za to dzwięk dużo ciekawszy,mysle ze pieknie poradzilby sobie ze spendorami...
pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że propozycja Violet'a jest bardzo dobra. Q21 też proponował te kolumny ale ze wzmacniaczami NAD C316BEE i Denon PMA-710AE. O ile ten pierwszy jeszcze w miarę tak drugi bardzo taki sobie .
Piotr Mono, ta Vifa drzemie u góry tylko gdy kolumny nie grają, jeśli brzmi muzyka nieźle brykają icon_wink.gif
I jesteś pewien, że Technics SU dobrze zagra z Quadralami? Bo ja jakoś nie mam przekonania.
A kolumny Spendor S1 ulokowałbym raczej w klasie średniej. High endem, to mogą być co najwyżej na Allegro, gdzie często dużo tańsze i zdecydowanie gorzej grające rzeczy tak są nazywane.
Master1098, jeśli Quadrale, to z serii Phonologue. Z wysokotonowymi głośnikami wstęgowymi.
A Ty jak oceniasz ten zestaw (sąsiada). Podoba Ci się jak gra, nie za mało niskich tonów? Oczywiście, gdyby Ci się udało coś podobnego zdobyć za takie pieniądze? Ale tego typu okazje nieczęsto się zdarzają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no,tak to jest forum i każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Dla mnie zdania są ''podzielone''. oczywiscie bardzo wazne jest dobranie kolumn i tego co je napędza,ale kazdy z nas jest inny i kazdy z nas osobna najlepiej wie czego oczekuje od muzyki. Jesli ktos nie ma ''sluchu'' i poczucia głębi to i nawet sprzęt za 20000 jest dla niego bezużyteczny. Wiem to po sobie,budżet posiadam nie mały i moglbym przebierac w zestawach do 10000...ale w czym rzecz. Otóż postawiłem na umiejętność skoordynowania elementów ze sobą wsłgrających i tu się zdziwicie.
Wzmacniacz Blaupunkt (Artech) MA 5750 - stary klasyk na sankenach
CD Technics SL-PS 700 też do nowych nie należy
Korektor Technics SH Z-200
a do tego stare jak świat ale doskonale utzrymane w oryginale kolumny Pioneer CS-590
mało tego bez zwrotnicy na krótko podpięte pod wzmacniacz osobno pod drugą pare glosnikową wysokotonowe od Tonsil Sherzo
i co mamy??? niskobudżetowy sprzęt ale za to jaka jakość...nie uwierzycie
ustawienie korektora,rozstaw kolumn i kierunek wydobywającego dzwięku,do tego sciany wylozone gabką (piramidki) to wszystko tak pięknie brzmi ze gdybym wpuscil kogos do tego pokoju z zawiązanymi oczami,to w zyciu by nie pomyslal ze mozna zrobic COS z ''niczego''

i na koniec jeszcze cos dodam,przekonalem sie o tym i dlugo do tego dochodzilem...wyznacznikiem DOBREJ MUZYKI są czyściutkie wysokie tony!!!
a piękniejsza od muzyki może być tylko cisza

pozdrawiam wszystkich =) kombinujcie,nie za wysoko (mówie wam) bo im wyzej wzlecisz z wiekszym hukiem spadniesz Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji ODPOWIEDZ, by nie cytować całego postu ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel Sąsiad ma niewielki pokój z kanapą przeznaczony tylko do słuchania muzyki, jest napewno mniejszy od mojego pomieszczenia. Moje wrażenia podczas słuchania? Zdziwienie, że takie małe - jak dla mnie głośniki, potrafią tak głośno zagrać, ale rzeczywiście brakowało niskich tonów co mnie trochę zniechęciło do kolumn podstawkowych. To tyle z moich odczuć icon_wink.gif
Co do moich poszukiwań to wcale nie jest tak łatwo coś konkretnego - używanego znaleźć.

Piotr Mono podziwiam za pasję bo mnie poszukiwanie takiego skromnego zestawu już zniechęca, a nie mam tutaj praktycznie nic do dobierania i eksperymentowania. Chciałbym poprostu zakupić coś dobrego i posłuchać muzyki, jednak jak to bywa ze wszystkim trzeba chociaż minimalnie się wdrążyć w temat.

Znalazłem ten wzmacniacz Rotel:
http://www.hifi.pl/gielda/wzmint/93463.php
Nie kupowałem nigdy nic z takich aukcji, czy jest to bezpieczny zakup? Polega to poprostu na umówieniu się ze sprzedawcą, bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia jak jest w przypadku allegro?
Tak w ogóle to od czego zaczynać, od zakupu kolumn czy wzmacniacza? Wydaje mi się, żę kolumn...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim zacznij od tego jakiej muzyki chcesz sluchac!!! bo to co jest do wszystkiego (folk,jazz,techno,drum czy klasyka itp...) jest do niczego...
ja slucham tylko,glownie i wyłącznie muzyki,a raczej dźwiękow elektronicznych,tam nie ma rytmu,tam jest dzwięk i to lubie! dzwięk liniowy,bas krotki a impulsywny (glownie obudowy zamknięte) duzo krystalicznie czystych,a zarazem ''suchych'' wysokich tonów,to jest dla mnie cos! pojęcie MUZYKA jest bardzo obszerne,wiec zanim zaczniesz myslec co i za ile chcesz kupic zastanow sie czego chcesz sluchac najwiecej,w dobrym wydaniu oczywiscie,a wtedy dobieraj CD (lub SACD) wzmacniacz zintegrowany,lub osobno z koncówką a na koncu kolumny (taka jest moja wersja) pozdr. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś posłuchać bardziej szczegółowo tego zestawu i okazało się, że dodatkowo ma tam jeszcze drugi wzmacniacz cambridge audio oraz odtwarzacz CD również tej firmy. Muzyka jakiej słuchałem to blues oraz jazz i powiem, że teraz dopiero byłem pod wrażeniem, naprawdę świetnie to gra, wydawał mi się jakoś wyjątkowo czysty i szczegółowy dźwięk, do tej pory nie słyszałem tak wyraźnie talerzy perkusji.
Chociaż ja i tak jak narazie potrzebuję czegoś w miarę uniwersalnego bo słucham bardzo zróżnicowanej muzyki, może kiedyś zmienię upodobania icon_wink.gif druga sprawa jest taka, że nie mogę sobie stworzyć jakiś specjalnych warunków odsłuchowych ponieważ mam do dyspozycji jak narazie jeden pokój, w którym jest prawie wszystko co posiadam ;d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby kupować/kompletować sprzęt z przedziału tzw. vintage trzeba mieć nieco doświadczenia i obycia z nim, bo zazwyczaj amatorowi trudno w tej kwestii swobodnie i bezwypadkowo poruszać się.

Co do kupowania na stronie hi-fi, to czyniłem to kilkakrotnie i zawsze z dobrym rezultatem. Tam sprzedają/kupują w 99% pasjonaci, a to w pewnym stopniu, ogranicza ryzyko.

Pozdrowienia i życzę optymalnego zestawu audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off... ale nie mogę się powstrzymać.
Piotr Mono, bardzo ciekawa teoria:
Cytat

i na koniec jeszcze cos dodam,przekonalem sie o tym i dlugo do tego dochodzilem...wyznacznikiem DOBREJ MUZYKI są czyściutkie wysokie tony!!!

A ja myślałem, że wyznacznikiem (dobrego dźwięku raczej) jest równie dobre całe pasmo. Jeśli już, to moim zdaniem znacznie trudniej uzyskać dobre, rozdzielcze, wielobarwne, nisko schodzące a przy tym szybkie niskie tony.
Korektor w zestawie stereo to zło konieczne (lub niekonieczne icon_wink.gif raczej). W dobrze skonfigurowanym systemie korektor nie jest potrzebny. W wielu wzmacniaczach najwyższej klasy nie ma nawet regulatorów barwy a jeśli są, to tak dobrze zaaplikowane by nie wnosić dodatkowych zniekształceń (a raczej wnosić ich jak najmniej). Przeważnie i tak się z nich nie korzysta a najlepsze brzmienie jest "direct" (czyli z ominięciem wszelkich regulatorów). Rzeczywiście w tanim i nie pozbawionym wad sprzęcie korektor przez zmianę balansu tonalnego może dawać złudzenie poprawy jakości brzmienia.
Pioneery bez zwrotnicy (takie już były, sam wymontowałeś, ktoś Ci doradził, robiłeś jakieś pomiary, czy na słuch?) i supertweeter ze Scherzo.
Zestaw głośnikowy na pewno nie mniej ciekawy niż teoria o wysokich tonach.
Cytat

ustawienie korektora,rozstaw kolumn i kierunek wydobywającego dzwięku

Ustawienie w literkę "U" czy "V"?
Rozstaw kolumn? A co jakoś inaczej niż klasycznie? Co do kierunku wydobywającego się dźwięku, to zupełnie nie rozumiem o co chodzi icon_confused.gif
Cytat

do tego sciany wylozone gabką (piramidki)

Piramidki z gąbki to akurat nie najlepszy ustrój akustyczny. Mogą wytłumić nieco górne rejestry wysokich tonów, ale w nadmiarze bardziej zaszkodzą, powodując to, że akustyka pomieszczenia staje się "martwa". Najlepsze są ustroje oparte na materiałach o różnej gęstości i większej głębokości niż tradycyjne piramidki.
Cytat

a piękniejsza od muzyki może być tylko cisza

w takiej konfiguracji wcale mnie to nie dziwi icon_wink.gif

Master1098, Cambridge Audio robi wrażenie przy krótkich odsłuchach, ale podejrzewam, że na dłuższą metę Cię zmęczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,naczytaleś się zbyt dużo pisemek o audio. wnieś coś od siebie? bo to co mi napisałeś to słowa które kilkakrotnie,a nawet kilkadziesiąt razy powtarzają się się na forach,tv,czy magazynach audio.nie sztuką jest wyłożyć np.9000zł poczytać,popytać pochodzić po salonach odsłuchowych i zakupić sprzęt ''na poziomie'' żeby się szczycić i brzydko mówiąć ''lansować' super dzwiekiem'....ja pisałem o zestawie niskobudżetowym i sztuką jest zrobić COŚ z niczego!!!!!! i tego dokonalem,wiec skonczmy tą konwersację panie F1Angel. a jesli chodzi o słowa ''piękniejsza od muzyki jest tylko cisza'' to gratuluje ''płytkości'' myślenia =) Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Mono

f1angel pomógł mi dobrać kolumny i wzmacniacz w tych okolicach cenowych. Jak dla mnie jest to jedna z niewielu osób tu na forum, a także na innych, która doradza dobrze, sumiennie, a już na pewno nie "lansuje" się super dźwiękiem. Czy w stopce ma opisane jaki sprzęt posiada i ile pieniędzy na niego przeznaczył? Pomimo długiej korespondencji na forum, a również w rozmowach na priv nigdy nie usłyszałem jak sprzęt posiada osobiście i jaki to zacny dźwięk, nie wspominając już o słowach w stylu "ja mam wzmacniacz xxx i miał on same pozytywne opinie w prasie audio".

Kwota jaką przeznaczyłem na zakup mieści się pomiędzy 2.5-3k. Może to dla Ciebie niskobudżetowy sprzęt ale zapewniam, że udziwnień w stylu korektor na pewno nie potrzebuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabularasaAUDIO mógłbyś napisać co dokładnie zakupiłeś? Ja jak tylko znajdę chwilę szukam używanych sprzętów, chociaż z propozycji które dostałem ciężko coś znaleźć, jedynie nówki... Jeżeli nic konkretnego nie znajdę to chyba zdecyduję się na te kolumny, które kilka osób już mi zaproponowało a mianowicie chodzi o Pylon Pearl podstawkowe lub w wykonaniu podłogowym wraz z wzmacniaczem, który mi zaproponowano wtedy również nówka. Prawdopodobnie powinienem być zadowolony, jeżeli będę miał możliwość to wcześniej chciałbym to przesłuchać, ale mam dziwne wrażenie, że kupując nowy sprzęt jednak nie do końca wykorzystam przeznaczone na zakup pieniądze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Mono a ja Ci gratuluję głębokiej psychoanalizy. Rozszyfrowałeś mnie. Rzeczywiście nic nie wiem, nic nie jestem w stanie od siebie napisać, tylko cytuję pisma audio (TV icon_question.gif icon_eek.gif ) i forumowe wypowiedzi.
To nic, że miałem kiedyś korektor i ściany wyłożone gąbkowymi piramidkami. Miałem również sprzęt budżetowy i kombinowałem na wszystkie sposoby jak by tu najtańszym kosztem poprawić jego brzmienie. Nie wyciągnąłem widocznie z tego żadnych wniosków. Nie nabyłem także żadnych doświadczeń przez lata słuchania różnych zestawień u siebie, kolegów, znajomych w salonach audio i na wszystkich prawie "Audioszołach" (ooo, tu poszedł lansik icon_cool.gif ).
A jeśli tu i ówdzie powtarzają się pewne wypowiedzi, być może coś w nich jest, nie zastanowiło Cię to?
Obrzuciłeś mnie inwektywami o jakimś niby lansowaniu się, o płytkości myślenia ale sam nie odpowiedziałeś rzeczowo na żadne z moich pytań.
By nie odpowiadać konkretnie pewnie napisałeś aby kończyć konwersację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. może lekko przesadziłem. Z pewnością masz spore doświadczenie w tych sprawach,a ja nie chce z nikim tutaj rywalizować...tylko powymieniać relację. Dlatego za niektóre słowa przepraszam. Spokojnie chcę jeszcze tylko poruszyć temat tych ''starych'' (które są złem koniecznym) korektorów. Dawniej tj.lata 80 bez nich by się nie dalo sluchać muzyki na tamtejszych zestawach stereo,nie prawda??? przecież w końcu były produkowane przez najlepszych konstruktorów rodem z Japoni...taka firma jak Akai, czy chociażby Sony i Marantz to pomniki świata audio...dlaczego teraz wszyscy je lekceważą (chodzi mi o korektory) bo weszliśmy w świat ''cyfrowy''? przecież w dzisiejszych np.amplitunerach wielokanałowych oprócz wbudowanych procesorów dzwięku są też equalizery,zgadza się??? może nie są one tak rozbudowane jak w starych analogowych korektorach gdzie przypadało nawet 12 pasm na kanał,ale są. czy one naprawde posuły by dzwięk,gdyby zostały podłączone do dzisiejszych ''lepszych'' zestawów stereo...czy może nieco go ulepszyły...? nie pytam złośliwie,jestem ciekaw i chce odpowiedzi od kogoś kto już z nie jednego pieca chleb jadł . Drugi temat całkiem inny....sjest taki zestaw kolumn do kina domowego marki PURE ACOUSTICS SUPERNOVA 8. występują w nim kolumny tylne (satel.) 65Hz-20Khz o całkiem sporych wymiarach,które na pierwszy rzut oka wydają się na Duuże,chodzi mi o gabaryty,wage! czy takie kolumny mogą posłużyć za zestaw Stereo jako podstawowe??? czy to już regułą staje się ze muszą one grać w zestawie jako Suround...? to chyba tyle. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...