Skocz do zawartości

KOLUMNY STEREO + WZMACNIACZ ≈2500zł


Master1098

Recommended Posts

Ja też przepraszam jeśli przesadziłem, uraziłem. A pisanie tu na forum, to nie forma rywalizacji. Ja tego tak nie odbieram.
Polemika, nieraz ostrzejsza, bywa że wychodzi na dobre. Tak, że mam nadzieję bez urazy.
Nie mam dziś czasu, by zagłębić się w temat, ale co do korektorów, to odpowiedz sobie na to pytanie sam. Każdy element w torze audio (na drodze sygnału) go pogarsza, takie są prawa fizyki i nie zamierzasz chyba tego negować? W najlepszych wzmacniaczach dąży się do maksymalnego skrócenia ścieżki sygnału, stosuje się najlepsze komponenty, najmniej degradujące brzmienie. Omija się wszelkie regulatory (jest taka możliwość) albo nie stosuje ich wcale. A Ty chcesz tam jeszcze korektor podłączyć, czyli całe dodatkowe urządzenie.
Dawniej jak i teraz były urządzenia grające słabo i naprawdę dobre. Korektory to była tylko pewna moda. Jeśli ludzie chcieli kupować, to producenci im to umożliwiali. Jak już wspomniałem w jednym z moich poprzednich postów, korektor zmienia, uwypukla pewne pasma ale czy to można nazwać poprawianiem brzmienia? Niektórym może tak się wydawać. Ja jestem zdecydowanie przeciw. Więcej tam strat niż zysków.
Pisałeś wcześniej o umiejętności takiego dobrania składowych systemu by zagrał dobrze nawet w sektorze budżetowym. I tym się należy kierować. A amplitunery wielokanałowe służą do nieco innych celów niż tylko słuchanie muzyki. Może wiesz, ale na ogół nie są one najlepsze do tego celu. Dopiero najlepsze, już drogie amplitunery, w których zastosowano najlepsze komponenty dźwiękowo potrafią zbliżyć się do średniej klasy wzmacniaczy stereo (nieraz kilka razy tańszych).
Co do kolumn PURE ACOUSTICS SUPERNOVA 8, to pomijając ich niską jakość, nie widzę przeciwskazań by zastosować tylne głośniki do słuchania muzyki w stereo. Oczywiście czy one schodzą do 65Hz. nie wiadomo, bo nie podano przy jakich spadkach charakterystyki było to mierzone. Takie dane można potraktować raczej marketingowo, czyli z przymrużeniem oka.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

tak.tu też przyznam rację jesli chodzi o amplitunery wielokanałowe...ktoś kiedyś powiedział mądre słowa,że jesli muzyka to tylko STEREO i miał rację,choć w magazynie HI FI CHOICE kilkakrotnie spotykalem się z wypowiedzią specjalistów którzy testowali amplitunery 5.1 lub 7.1 Harmana,Denona do muzyki i są tam nie małe pozytywy...no ale zdania są podzielone. mówisz że korektor jest w pewnym sensie przeszkodą która stoi i stawia opór doskonałej poprawnej emitacji dzwięku,a filtry??? miałem znajomego w Szczecinie ktory zaprosil mnie do siebie i pokazał sprzęt,glownie sluchał muzyki elektronicznej. Nie pamiętam dokładnie ale to był chyba Technics SU-A909 (koncówka ze wzmacniaczem) do tego procesor + kolumny SB-EX2...dodatkowo powywalane samoróbki zwrotnice pod które miał popodłączane pod oba kanały scan-speaki szerokopasmowe+wstęgi (nie pamiętam marki) także gdyby ktoś to zobaczył pomyślałby sobie że lekka przesada i za dużo tu wszystkiego i bez pomyślunku. Największe wrażenie zrobił na mnie ten (te dwa) identyczne ''filtry'' jak on to nazwał. Gość jest niesamowity,wszystko zrobił sam ręcznie,generalnie ma smykałke i talent do tworzenia tego rodzaju urządzeń. Ten filtr z wyglądu przypominał wzmacniacz lampowy,cały w obudowie ze stali chirurgicznej,tego sie nie da opisac (szkoda ze nie zrobilem fotki) wyglądal jak monoblok High-End!!!!! jak puścił niemieckiego Kraftwerka a pozniej Vangelis to calosc przepuszczona przez te glosniki i te filtry zagraly ''szczytowo'' trudno jest opisac dzwięk w klepanie w klawiature...ale to jest dowód na to że sprzęt nie drogi (bo tylko stary technics) prócz scan-speaków ok.800zł/szt potrafi pokazać pazur gdy się go umiejętnie wykorzysta...
Edytowano przez RoRo
PONOWNIE: Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

występują w nim kolumny tylne (satel.) 65Hz-20Khz o całkiem sporych wymiarach,które na pierwszy rzut oka wydają się na Duuże,chodzi mi o gabaryty,wage! czy takie kolumny mogą posłużyć za zestaw Stereo jako podstawowe??? czy to już regułą staje się ze muszą one grać w zestawie jako Suround...?

Piotr Mono
Czasami już w opisie producenta jest informacja, że kolumny podstawkowe dedykowane do zestawu na tył mogą służyć jako fronty w niezbyt dużych pomieszczeniach.
Więc jeżeli ładnie grają, pasmo jest niezłe i wielkość odpowiednia, to można je ustawić z przodu.

A przy okazji:
1. Dobrze, że trochę uspokoiłeś swoje wypowiedzi w stosunku do f1angel. Szczególnie osobie nowej na Forum nie wypada wyjeżdżać z takimi tekstami jak Twoje.
2. Zastanów się, do czego służą uwagi moderatorów odnośnie niepotrzebnego cytowania i korzystania z funkcji ODPISZ zamiast ODPOWIEDZ.
Kłania się czytanie ze zrozumieniem i zastosowanie się do sugestii moderatorów.
3. Jak piszesz post - to wypada, by był on czytelny:
- zdania zaczynamy z wielkiej litery,
- nie pisz jednym ciągiem, skorzystaj z czasami z klawisza ENTER
- należy korzystać z funkcji EDYTUJ by poprawić błędy ortograficzne

No i equalisery nie kończyły się na 12 punktach, ale były modele z dużo większymi możliwościami (choćby 75ka Technicsa). icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

występują w nim kolumny tylne (satel.) 65Hz-20Khz o całkiem sporych wymiarach,które na pierwszy rzut oka wydają się na Duuże,chodzi mi o gabaryty,wage! czy takie kolumny mogą posłużyć za zestaw Stereo jako podstawowe??? czy to już regułą staje się ze muszą one grać w zestawie jako Suround...?

Piotr Mono
Czasami już w opisie producenta jest informacja, że kolumny podstawkowe dedykowane do zestawu na tył mogą służyć jako fronty w niezbyt dużych pomieszczeniach.
Więc jeżeli ładnie grają, pasmo jest niezłe i wielkość odpowiednia, to można je ustawić z przodu.

A przy okazji:
1. Dobrze, że trochę uspokoiłeś swoje wypowiedzi w stosunku do f1angel. Szczególnie osobie nowej na Forum nie wypada wyjeżdżać z takimi tekstami jak Twoje.
2. Zastanów się, do czego służą uwagi moderatorów odnośnie niepotrzebnego cytowania i korzystania z funkcji ODPISZ zamiast ODPOWIEDZ.
Kłania się czytanie ze zrozumieniem i zastosowanie się do sugestii moderatorów.
3. Jak piszesz post - to wypada, by był on czytelny:
- zdania zaczynamy z wielkiej litery,
- nie pisz jednym ciągiem, skorzystaj z czasami z klawisza ENTER
- należy korzystać z funkcji EDYTUJ by poprawić błędy ortograficzne

No i equalisery nie kończyły się na 12 punktach, ale były modele z dużo większymi możliwościami (choćby 75ka Technicsa). icon_wink.gif

Pozdrawiam



ooo...co za lekcja pokory.
Kolega jest adwokatem pana f!angel ?
Proszę mnie nie pouczać co do pisowni i stylu pisania panie RoRo!
To jest tylko i wyłącznie moja sprawa.
equali(s)ery <<< a nie equaliZery???
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokora - niezła sprawa i ujmy nie przynosi (żeby nie powiedzieć, że wręcz przeciwnie).
Czasem mądrze jest przyjąć naukę np o zasadach panujących w danym miejscu i warto się zastosować. Można oczywiście olać i np wejść muzułmaninowi w butach do domu ale warto wiedzieć, że drugi raz pewnie nie zaproszą.
Pokora - niezła sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Proszę mnie nie pouczać co do pisowni i stylu pisania panie RoRo!
To jest tylko i wyłącznie moja sprawa.


I tu się kolega bardzo myli icon_wink.gif
Bo to jest też sprawa administratorów i moderatorów - jeżeli tekst pojawia się na Forum!

No cóż - skoro nowy użytkownik nie chce się dostosować do dobrych zwyczajów panujących na Forum ... to chyba jego strata.

Pyskówki przechodzą (przynajmniej czasami) na innych forach internetowych - tutaj raczej nie.
Oprócz merytorycznych wpisów liczy się też kultura i szacunek do innych użytkowników Forum (wyrażana choćby przez dbałość o styl pisania i ortografię).

Tym razem już nie poprawiałem wypowiedzi Piotra Mono - może sam się kiedyś tego nauczy.

Mam nadzieję, że kolejne wpisy będą już dotyczyły meritum sprawy i poszukiwaniom kolegi Master1098

Pozdrawiam pozostałych uczestników tego wątku
PS. Po angielsku equaliser...
a po polsku - to raczej korektor graficzny, ale jak ktoś się uprze to może być również equalizer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było mnie na forum, a tu widzę ciekawe rzeczy się dzieją.
Unikam od lat wypowiedzi na forum AS i zauważyłem, że zaczyna się chyba to samo robić na Audio. Zapewne Koledzy wiedza co ma na myśli. Może co poniektórym kolegom z tametego forum nudzi się i próbują namieszac i tutaj.
A tak nawiasem mówiąc zawsze myśłałem, że pokora może być w wielu przypadkach atutem i odbierana jest przez wielu jako element dobrego wychowania, mądrości życiowej. Cóż widocznie myliłem się.
Pzrepraszam za komentazr i życze przyjmenej niedzieli przy muzyce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszm że zapytam o zestaw( kolumny + wzmacniacz) , wiele lat temu słuchałem wiele muzyki ale ostatnie 10 lat tylko jest czas na mp3 w drodze do pracy...
przeprowadzam się do nowego domu i pragnę wmiare dobrze nagłosnic salon 5mx8m, kolumny prawdopodobnie na krótszej ścianie (lub obcja na środku dłuższej),muzyka słuchana to szeroko pojęty rock (post-rock, 60'70, psychodeliczny ,) klasyczna (barok orkiestrowy heandel , corelli, bach) okolice jazz-rocka,
nu -jazz, a lubione płyt to np. l :yes Close to the Edge ,mahavishnu orchestra Birds of Fire, Return to Forever ,Return to Forever. the pixies bossanova ,
coctau twins heven or las vegas, the door morison hotel,interesuje mnie brzmienie przestrzenne ,preferuje raczej ciche długie odsłuch 2-3 -płyty wieczorem
wyszukałem takie opcje i prosze o porade który zestaw zagra lepiej lub wszystkie porady dotyczące wyboru zestawu ps. dziekuje za wyrozumiałość i ewentualna pomoc.
1. hk 3390 +Tonsil Siesta Front , Taga Platinum F, mission mx3 lub kef 5/7
2. map 101/max 150 (mało informacjii o tym ostatnim modelu advance acoustic ) + ??
3. lub polecane wszędzie Rotel RA-04 lub nad 316 ( niewiem czy nie za mało tylko 40 w). +??
4. bez kombinowania denon 510 lub yamaha 300, marantz 5004 + ??? (ma4, pearl pylon,koda 2000???)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztein, masz na zestaw właśnie 2500zł. czy inną sumę? Sprzęt nowy, czy może być używany? Szczerze, to jeśli miałoby być 2,5kzł. i do tego nowy sprzęt, to do 40m2 raczej trudno będzie wybrać coś o dobrej jakości brzmienia, by dobrze wypełniło pokój dźwiękiem.
A co ze źródłem dźwięku, nic o tym nie piszesz? Masz coś, czy też ma się zmieścić w tym budżecie? To, co podałeś, to lekki miszmasz, więc się nie ustosunkuję na razie do tego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew, 3500 to suma docelowa, sprzęt nowy ale narazie bez odtwarzacz cd gdy dozbieram zakupie marantz cd5004 lub również z dolnej półki hd980, wiem że to profanacja ale ma zamiar użyć jako żródło komputer ale tylko do momentu zakupu odtwarzacz cd . dz. za odpowiedź Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe, trudna sprawa. Już kiedys proponowałem te Missiony http://www.hifi.pl/gielda/kolumny2000/91963.php i do nich wzmacniacz http://www.hifi.pl/gielda/wzmint1000/93257.php
Wiem,że trochę więcej niż podałeś, ale warto. Chyba, że jednak coś z drugiej ręki.
Co do tych dwóch odtwarzaczy wolałbym jednak Marantza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze ostatnie pytanie dotyczące wzmacniaczy bo nie słuchałe hk 3490 i marantza 6003 ( mam 140 km do krakowa) jak one by się ewentualnie sprawdziły bo recenzja w audio video tego pierwszego jest dość obiecująca a marantza 6003 wypatrzyłem w uk za ok150 funtów . dz za odpowiedz Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadajęc ten marantz 6003 jest nowy , a wracajac do pytań to juz ostatnie czy gdybym brał rotela dołączyć do nich mission mx4/3,
lub wersja 2 (ostateczna nie chce ci zajmować czas infantylnymi pytankami) ten hk 3490/ 3390 i jakie byś polecil nowe kolumny do 2000 ( czy warte zachodu jest zainteresowanie : taga platimiun f , tonsil fiesta front , lub kef 5/70 ) DZ. ZA ODP Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny MUSZĄ odpowiadać swoją klasą wzmacniaczowi. Ja jestem zwolennikiem zasady zaproponowanej kiedyś w poradach Audio - koszty rozłożyć następuująco 50% kosztów kolumny, 30% wzmacniacz, 20% odtwarzacz CD. Ja kolumny wybrałbym przynajmniej na poziomie Roth Oli, najlepiej Oli 4 (na allegro za 1800zł). A resztę przeznaczył na tani i dobry wzmacniacz np. Advance Acoustic MAP-101 lub NAD-316 (koszt jakieś 1300zł). Ale zakup jeszcze lepszych kolumn np. Oli40, 50 albo Magnat Quantum 655 będzie jeszcze bardziej słyszalny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie jestem po pracy i czytam , dz za krótką lakoniczną odpowiedź na pewno porównanie fiata i golfa jest adekwatne i nie wymaga komentarza jeszcze raz dziekuje za pomoc.

dzięki za pomoc te dwie propozycje juz mnie ukierunkowywują, o tych wzmacniaczach myślałem (a o kolumnach poza tonsil bolero nie wiem nic... ) co ewentualnie by do nich pasowało w przedziale do 2.000 pln z naciskiem na sterofonie i przesrzenność dzwięku dz. za odp. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jakie byś polecil nowe kolumny do 2000

Zamiast nowych kolumn - warto poszukać używanych, szczególnie tych sprzedawanych przez maniaków audio lub normalnych użytkowników, a nie przez różnej repuacji handlarzy.
Nie znaczy to, że potępiam wszystkich którzy się zajmują handlem, ale jest wielu takich którzy narzucają zdecydowanie za wysokie marże i/lub sprzedają złom, a w opisie przemilczą np. brak pilota i dodają stwierdzenie "sprzęt jak na zdjęciach", zamieszczając fotki kiepskiej jakości lub po retuszu.

Jest sporo ogłoszeń o kolumnach w bdb stanie - również w okolicach Krakowa.
f1angel proponował Ci sprzęt z ogłoszeń na forum HiFi...

Pozdrawiam
PS. Znowu prośba do "świeżego" użytkownika o trochę więcej staranności przy pisaniu postów, tworzenie czytelnych zdań itp. icon_cool.gif
PSS. Zwracam uwagę na różnicę między "ODPISZ" a "ODPOWIEDZ" !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja RoRo po raz chyba już trzeci powtarzam, że póki nie zmienicie kolorystyki tła przycisków "odpisz" (na czerwonym tle - bardziej widoczny) i "odpowiedz" (na szarym tle - mniej widoczny) dopóty będziesz miał sporo roboty przy edytowaniu postów. Może jednak warto wreszcie wziąć pod uwagę moje sugestie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Twoje cenne sugestie - ale sam tego nie zrobię icon_eek.gif
Też mnie to męczy i zajmuje dużo czasu icon_cry.gif

Przekazuję informacje i prośby Administratorowi...

Proszę wrzucaj uwagi do tego wątku KOMENTARZE, OPINIE - Pytanie do admina
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry82522

Coś już się zmieniło - mam nadzieję, że niedługo osiągniemy satysfakcjonujący wszystkich wygląd i funkcjonalność Forum. icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w ostatnich dniach tylko przeglądałem ogłoszenia bez większych rezultatów... Mam aktualnie zamiar skupić się na samych kolumnach, do których dokupię odpowiedni wzmacniacz.
Dodatkowo zastanawia mnie taka sprawa czy nie lepiej gdy kolumna w zestawie będzie trójdrożna? Polecaliście mi kolumny Pylon Pearl, które są dwudrożne. Pomimo iż cenię sobie Wasze rady, ciężko mi dokonać zakupu w tzw. "ciemno" chociaż dzięki opinii niektórych forumowiczów zakup trochę się "rozjaśnia" gdyż po przeczytanych wypowiedziach chociażby w innych tamatach widać, że naprawdę znacie się na rzeczy co bardzo sobie cenię.
Chciałem jeszcze zapytać czy te kolumny rzeczywiście poradzą sobie pod względem mocy, dynamiki...? I czy może wie ktoś gdzie najkorzystniej było by je zakupić? Z tego co znalazłem w internecie to najniższa cena wynosi 1000zł.
Może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, może trafił na atrakcyjne ogłoszenie sprzedaży kolumn używanych?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam bardzo podobny problem co Master1098 a mianowicie chciałbym skompletować swój pierwszy zestaw stereo (wzmacniacz plus kolumny). Jestem laikiem w tym temacie, trochę poczytałem a tyle jest tego sprzętu, że cieżko jest się na coś konkretnego zdecydować. Mój budżet wynosi 2500zł - 3000zł (wolałbym go nie przekraczać). Wzmacniacz chcę kupić używany natomiast z kolumnami nie jestem zdecydowany. Mogą być używane, mogą być nowe. Na początku nastawiam się na zakup wzmacniacza, zawsze będę mógł z nim gdzieś podjechać żeby posłuchać kolumn jak z nim grają.

Muzyka będzie puszczana z komputera w formacie FLAC (karta dźwiękowa Asus Xonar DX, w przyszłości planuję dokupić DAC'a i puścić sygnał przez SPDIF'a).

Pomieszczenie: 15m2 (3x5m)
Słuchana muzyka: tu jest problem, bo słucham dużo różnych gatunków muzycznych. Ostatnio zdecydowanie najczęściej słucham szeroko rozumianą elektronikę (IDM, Minimal, Drum'n'bass, Techno, Fusion). Artyści pokroju: Amon Tobin, Burial, James Holden itd), lubię również Hardcore, Post Rock, Post Punk, Drone. Rzeczy typu: Fugazi, Pixies, Converge, Ben Frost (fenomenalna płyta By The Throat (2009) ).

Preferowane brzmienie, hmm... do tej pory miałem do czynienia tylko z głośnikami PC Logitech 2.1 x230. Ciężko jest mi się określić, bas nie jest priorytetem (co nie znaczy, że ma go nie być albo ma być mało wyróżniający się). Wolałbym chyba postawić na szczegółowość/wyróżnanie się dźwięków (mam nadzięję, że to co pisze mam sens i że przy okazji sie nie ośmieszam icon_smile.gif ). Chciałbym żeby np utwór poniżej wgniatał w fotel icon_smile.gif

Ben Frost - Killshot
http://www.youtube.com/watch?v=Lnea43oKaIw...feature=related


Zastanawiam się nad takimi wzmacniaczami:

Rotel RA-972
http://www.hifi.pl/gielda/wzmint1000/94909.php

ROTEL RB-960BX
http://allegro.pl/rotel-rb-960bx-sliczna-k...2083429937.html
+
ROTEL RC-971
http://allegro.pl/rotel-rc-971-gwarancja-p...2111877720.html

Roksan Caspian
http://www.hifi.pl/gielda/wzmint1000/95256.php

Exposure XXV RC MK II
http://allegro.pl/exposure-xxv-rc-mk-ii-ma...2160207199.html

ten Exposure i Roksan są drogie, czy to będzie miało ręce i nogi kupowanie wzmaka za 2tys a kolumny za 1tys złotych?

Odnośnie kolumn, nie mam zielonego pojęcia co warto byłoby kupić.

Liczę na Wasze propozycje / sugestie.

Dziękuję za wszelką pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...