Skocz do zawartości

Wharfedale Diamond 10.2


kkoowal

Recommended Posts

Witam,
Dostałem w spadku kolumny miniorki Wharfedale Diamond 10.2

Chciałbym do teko dokupić jakiś używany amplituner stereo.
Myślałem o Yamaha RX- 550 lub RX-750

Nie myślę o sprzęcie wielokanałowym bo i tak nie mam gdzie rozstawić głośników, a stereo to stereo.

Kolumny mają impedancję nominalna 6 ohm i czy można je podpiąć pod te amplitunery?

Może macie jakieś inne typy amplitunerów stereo do których można podpiąć te kolumny.

Ponieważ mam lekko gumowe ucho - nie przeszkadza mi tuner zintegrowany ze wzmacniaczem
więc nie piszcie proszę podaruj sobie i kup wzmacniacz.

Dodam, że słucham w zasadzie każdej muzyki - sprzęt będzie działał w pokoju ok 19 m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz śmiało podłączyć swoje Wharfedale do Yamaszek. Ja wolałbym model RX-750, bo jest lepszy. Szkoda, że nie napisałeś ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup?
Jako alternatywę polecam może niezbyt urodziwy, ale dobrze grający NAD
http://allegro.pl/super-amplituner-nad-7155-i2117783245.html
A tak w ogóle, to spotykam dużo osób, które są przekonane, że nie mają zbyt dobrego słuchu a później doskonale potrafią powiedzieć jak co gra, nawet zmianę kabelków na lepsze słyszą. Ale jeśli wolisz amplituner, Twój wybór. Bo jak tych kolumn nie będziesz wymieniał na lepsze, to rzeczywiście amplituner w zupełności wystarczy.
Pokój 19m2 może być nieco za duży do tych kolumn w takim sensie, że nie uzyskasz zbyt mocnych niskich tonów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślę, że możesz śmiało podłączyć swoje Wharfedale do Yamaszek. Ja wolałbym model RX-750, bo jest lepszy. Szkoda, że nie napisałeś ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup?
Jako alternatywę polecam może niezbyt urodziwy, ale dobrze grający NAD
http://allegro.pl/super-amplituner-nad-7155-i2117783245.html
A tak w ogóle, to spotykam dużo osób, które są przekonane, że nie mają zbyt dobrego słuchu a później doskonale potrafią powiedzieć jak co gra, nawet zmianę kabelków na lepsze słyszą. Ale jeśli wolisz amplituner, Twój wybór. Bo jak tych kolumn nie będziesz wymieniał na lepsze, to rzeczywiście amplituner w zupełności wystarczy.
Pokój 19m2 może być nieco za duży do tych kolumn w takim sensie, że nie uzyskasz zbyt mocnych niskich tonów.




co cóż nalpierw myślałem, że przeznacze na zakup amplitunera jakieś 1000 PLN, myśląc o nowej Yamaha RX497 lub Onkyo 8255.
ale życie jest bogatsze i jak zaczołem budżetowe podchody do małżonki to musiałem zweryfikować poglądy i muszę się zmieścić w 500 max 600 PLN.

Kolumn raczej nie będe zmieniał, po zresztą ich otrzymanie, oraz zmiana mebli icon_smile.gif zapoczątkowało myśl o zmianie sprzętu.
do tej pory miałem miniwieże Technicsa SC-EH750, która grała wegłóg mnie bardzo OK.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...