Skocz do zawartości

Acoustic Energy Radiance 3 - co podpiąć?


ArturoSz

Recommended Posts

Wiem, wiem... takie pytania pojawiają się co chwilę... ale cóż zrobić...

Witam wszystkich.
Jako laik i początkujący proszę Was o pomoc w doborze wzmacniacza, najlepiej używanego, który wydobędzie to co najpiękniejsze z tych kolumn.
Muzyka jakiej słucham to: rock (ten lżejszy i ten cięższy), blues, elektronika (od Jarre do Prodigy i Mansona), ale i takie coś jak ZAZ i trochę klasyki a czasem Louis Armstrong.
W zasadzie wszystko po trochu oprócz Hip-hopu i disco polo.
Chciałbym się zamknąć w 1000zł, ale im mniej tym lepiej.
Czy jest jakiś wzmak Onkyo, który jest godny polecenia w tym zestawieniu?
Jestem oczywiście otwarty na inne propozycje.

Pozdrawiam i dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem właśnie taki wzmacniacz http://www.hifi.pl/gielda/wzmint/94772.php, moim zdaniem w tej cenie bardzo trudno będzie Ci coś lepszego znaleźć i powinien fajnie zagrać z Twoimi AE, ponieważ brzmienie ma gładkie, muzykalne. Ogólnie duża klasa za te pieniądze.
I ja bym się długo nie zastanawiał, bo Ci go ktoś sprzątnie sprzed nosa o ile jeszcze ktoś tego nie zrobił.
Onkyo do AE raczej odradzam, może się zrobić sucho jak na pustyni a momentami nawet dość ostro, nieprzyjemnie. Ale kwestia gustu, może lubisz takie brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Mam wrażenie, ze to chyba za "trudny" sprzęt dla mnie. "Odpowiednie kable o niskim oporze...", "wrażliwe głośniki", no i brak zabezpieczeń...
Z tego co wyczytałem to ma tylko 30Wat, może być za słaby? Pomieszczenie 34 m.kw.
Potrzebuję raczej czegoś możliwego do obsługi przez idiotę

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, to dość ryzykowne taki wzmacniacz jak NVA, ale trzeba by znaleźć jakiś odpowiednio mocny i dość wyrafinowany. Za 1kzł. będzie to niełatwe. To jedyne wzmacniacze jakie znalazłem.
http://www.hifi.pl/gielda/wzmint/93997.php
http://allegro.pl/marantz-pm-7000-i2148144836.html
http://allegro.pl/marantz-pm-80-ceniony-mo...2148383588.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci tak, po przemyśleniu sprawy. Te wzmacniacze zagrają jako tako z Twoimi kolumnami, ale zupełnie szczerze, to do AE potrzebny jest znacznie lepszej klasy wzmacniacz. Myślę, że powinieneś uskładać drugie tyle i wówczas będzie naprawdę dobrze.
O jakiego Rotela Ci chodzi konkretnie? Bo z większością to Twoje kolumny mogą zagrać zbyt ostro. Jedynie starsze modele z końcówką BX mogą dobrze pasować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro potrzebujesz chwilowego (tylko czy musi być czarny - skoro to na jeden rok?) rozwiązania do tysiąca, to może zastanów się nad RA-02. Z niższymi AE (model Evo) nie było za ostro... a w razie czego można jeszcze próbować wygładzić dźwięk kablami.
Poza tym RA-02 nieźle sprawuje się jako preamp, jeżeli byś chciał przejść na zestaw dzielony (również z lampową końcówką), to nie będzie problemu.

No i ma pilota - więc skoro chcesz czegoś łatwiejszego... icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki spróbuję przypolować te polecane przez Was na allegro ale gdzieś blisko mnie, żebym mógł posłuchać.

A coś takiego:
http://allegro.pl/audiofilski-wzmacniacz-n...2117726893.html
http://allegro.pl/luxman-l-190-i2117053740.html

W tym pierwszym, to zaciski penie są do wymiany na lepsze, no i trochę podrapany z tyłu

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy gra on tak jak pisze sprzedający. Jeśli bliżej mu do PM-62mkII, którego kiedyś miałem, to będzie za ostro.
Marantza PM-80 (jeszcze lepszy byłby mkII) polecałem Ci ponieważ jest to bardzo dobry wzmacniacz a ponadto gdyby ciął za bardzo po uszach możesz przełączyć na klasę A i będzie mniej mocy i dynamiki ale za to pełniej, muzykalniej i łagodniej na górze. Do wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Marantz jest jaksam piszesz przerabiany - ale wygląda na to, że rozsądnie icon_razz.gif
Więc wolałbym takiego, niż ten drugi ( poza tym drugi - jest sprzedawany przez handlarza...)

Pytasz się o hybryde Xindaka - ale to już cena ok. 3 razy wyższa...

A masz coś z tego sprzętu blisko siebie, byś mógł sprawdzić jak zagra w Twoim pokoju i na Twoich kolumnach?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pierwszy Marantz jest jaksam piszesz przerabiany - ale wygląda na to, że rozsądnie icon_razz.gif
Więc wolałbym takiego, niż ten drugi ( poza tym drugi - jest sprzedawany przez handlarza...)

Pytasz się o hybryde Xindaka - ale to już cena ok. 3 razy wyższa...

A masz coś z tego sprzętu blisko siebie, byś mógł sprawdzić jak zagra w Twoim pokoju i na Twoich kolumnach?

Pozdrawiam



No i tu jest "pies pogrzebany"... Szczecin to dziura, więc muszę strzelać w ciemno, ewentualnie zwrot i pokrycie tylko kosztów transportu.
Ten xindak jest za 2500 na allegro, nie przewidywałem takich kosztów, ale mogę spróbować się sprężyć albo też poczekać chwilę zamiast na szybko kupować używkę. Pytanie tylko, czy dobrze zagra z moimi AE Radiance3 ?
Z opisów czy testów wynika, że powinno pasować,ale...
No i czy będzie słychać różnicę między Xindakiem a tym Marantzem przy tych kolumnach.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie RoRo co do Marantzów. Ja też wolałbym tego pierwszego, ale jak widzę już sprzedany.
Trochę zaskoczyłeś mnie tą zmianą budżetu. Faktycznie Xindak jest ok. 3 razy droższy. Fajnie gra i powinien się spasować z AE. Oczywiście przy tak nie tanim już wzmacniaczu potrzebny byłby odsłuch. Zawsze dobrze jest posłuchać gdy tylko można. W kwocie 2500zł. również zastanowiłbym się nad używanym wzmacniaczem. Po pierwsze ze względu na to, że można by uzyskać jeszcze lepszą jakość brzmienia, po drugie dlatego, że przy wcześniejszej lub późniejszej odsprzedaży nie stracisz dużo pieniędzy.
Nowy to zawsze od 20 do 50% straty.
Nie wierzę, że w Szczecinie nie ma jakiegoś salonu w którym można by posłuchać dobrych wzmacniaczy albo audiofilów, którzy chcą je sprzedać (trzeba obserwować ogłoszenia i Allegro).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmianę budżetu podyktował mi chyba rozsądek. I tak muszę wydać ponad tysiaka i do tego jeszcze te kombinacje i niepewność co do stanu technicznego sprzętu...
Ale bardziej myślałem tutaj o wpłacie jakiegoś tysiaka, a resztę na 10 rat. Miałem teraz grubszy wyjazd w himalaje i awarię/remont w chacie, zakup kolumn... i się lekko spłukałem, stąd te kombinacje... a jeszcze na narty w marcu mam rezerwację...
Używanego sprzętu w ten sposób nie kupię (raty). Poza tym nie znam się za bardzo, żeby nie kupić czasem jakiejś miny w używanym droższym sprzęcie. Jak coś się zdarzy we wzmacniaczu za 5 stów to nie będzie mi tak żal, jak w takim za 2,5 tys.
Jeśli chodzi o salony audio w Szczecinie, to są 3. Jeden to tylko Sony, drugi (chyba najlepszy - najbardziej fachowy) ma mało sprzętu na stanie i np. kolumny w moim przedziale to tylko 2 zestawy były, a trzeci to: wcisną Ci wszystko co mają pod ręką, za odsłuch chcą 200zł i sprzęt mają tylko taki "dużosprzedającysię", czyli czegoś takiego jak Xindak nie uświadczysz, a za to usłyszysz z pogardą, że to chińszczyzna, zresztą jak wszystko czego sprzedaży nie prowadzą.

Generalnie sprawa wygląda tak: dalej jestem otwarty jak coś się trafi używanego w dobrej cenie, więc jakby coś takiego komuś z Was wpadło w oko to byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź, a w tym czasie też będę kombinował, gdzie mogę Xindaka posłuchać, albo najlepiej wypożyczyć do odsłuchu, no i zbierał kasę icon_wink.gif

Dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...