Skocz do zawartości

Jak połączyć odtwarzacz dvd ze wzmacniaczem?


Chitler

Recommended Posts

Witam! Mam wzmacniacz PIONEER SA-960 i nie wiem jak go połączyć z odtwarzaczem dvd LG T6340D. Ten odtwarzacz ma tylko wyjścia głośnikowe, a nie chinch. Połączyłem go ze wzmacniaczem poprzez te wyjścia głośnikowe i chinche we wzmacniaczu i przestał prawie grać lewy kanał heh. W sklepie z elektroniką dowiedziałem się, że nie można tak łączyć bo spalę wzmacniacz, więc jak mam go podłączyć? Czy może sie nie da po prostu? Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chitler
Nie rób tego więcej!!!
Twój LG to amplituner kina domowego z wbudowanym odtwarzaczem DVD, a nie normalny odtwarzacz DVD
Masz szczęście, że sprzęt nie poszedł z dymem icon_eek.gif
Łącząc (wzmacniane) wyjście głośnikowe LG z wyjściami głośnikowymi Pioneera (również wzmacnianymi) robiłeś tak, jakbyś przeciągał linę dwoma samochodami: słabszy przegrywa.

Nie znam dokładnie tego modelu LG - jakie ma on z tyłu złącza?
W jaki sposób podłączasz LG do telewizora?
Czy jest wyjście dźwięku (oznaczone OUT) np. poprzez 2 gniazda cinch (RCA), oznaczone L i R ???

Może być taka sytuacja, że Twój LG nie ma innych wyjść poza np. euro... (przejściówka euro na cinch, trzeba wtedy rozdzielić sygnał wideo-puścić na TV od sygnału audio-można puścić na wejście we wzmacniaczu Pioneera) a jedynie wejście audio.

A ponieważ Twój LG nie ma gniazda słuchawkowego, więc w ten sposób również nic nie osiągnięsz icon_sad.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję do rozważenie jeszcze jedną opcję. Oddać sprawę do dobrego elektronika lub serwisanta, który zamontuje gniazda chinch do kina domowego podłączając je przed modułem wzmacniacza w LG T6340D.
Albo proszę podłączać kolumny bezpośrednio do LG T6340D (wybrać opcję stereo jeśli dostępna).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Za nowy i tani odtwarzacz kolega Chitler (ale makabryczny nick) zapłaci 30-100 zł.

... ale kiepski i bez DivXów.
Bo za nowy i rozsądny - co najmniej 150zł

Faktycznie - dość dziwny nikuś - podobnie jak pomysł z połączeniem 2 wyjść mocy we wzmacniaczach - może jednak było Wielkie Bum i tak powstał Chit... icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sprawa podłączenia przez gniazdo sluchawkowe moze okazac sie bardzo wadliwym i kipskim jakosciowo..rozwiazaniem slabe dvd tez moze przyniesc mizerny skutekk ale zalezy kto czego poszukuje...a
kolega czego poszukuje?
Dzwieku
dobrego dzwieku czy poprostu zwyklego obejrzenia filmu?
w dvd lub dvix..niekoniecze DD czy DTS..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

LG-ik kolegi Chitlera (brrrr...) również nie posiada magicznej zdolności odtwarzania DivX-ów.

Bratbum
W teorii LG T6340 posiada magię prawie dorównującą H.Potterowi i wystarczającą by pokonać ciemne moce zakodowane w nieujarzmionym standardzie D. aż do wersji 5.0 włącznie icon_rolleyes.gif
No ale jeżeli już sprawdziłes empirycznie i nie udało się - to widocznie trafiłeś na wybrakowany egzemplarz ...
w każdym razie nie będę się kłócił icon_mrgreen.gif bo chyba nie o to chodzi.

Gdyż jak Muzyczny Gość napisał "zalezy kto czego poszukuje". - i tu już oczekujemy na info z ciemnej strony złowieszczego Chitka icon_confused.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podłączyłem wyjścia LG z wejściami cd/video we wzmacniaczu, a nie wyjścia z wyjściami, bo chyba tak Pan zrozumiał. Druga sprawa to ten odtwarzacz nie posiada wyjść słuchawkowych posiada jedynie takie gniazda jak na załączonym obrazku.

Faktycznie źle zrozumiałem...
Po północy już się zdjęcia otwierają - i jak widać nic się nie da zrobić bez przeróbek icon_sad.gif
A ponieważ Kolega jest skłonny kupić nowy odtwarzacz DVD to mogę tylko zasugerować świeży model (np. LG 276/286 - różnią się tylko obudową i jako nowe nagrody z promocji ERY na gwarancji często pojawiają się na aukcjach w cenach ok.150-180zł), tylko pytanie czy potrzebne będzie w DVD wyjście HDMI, bo wtedy już się poruszamy nie w kwotach rzędu 150zł, ale raczej 300 i więcej.
Tak czy siak każda przeróbka LG T6340D będzie bezsensowna, na co wskazał już m.in. Bratbum.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...