Skocz do zawartości

Jakie kino domowe wybrać POMOCY ?


vixevo

Recommended Posts

Witam
Jestem totalnym laikiem co do takich sprzętów.Mam do wydania bardzo nie wiele bo ok 500zł na więcej mnie niestety nie stać icon_sad.gif

Mam na oku te trzy modele :

http://allegro.pl/philips-hts3520-immersiv...2112325449.html

http://allegro.pl/zestaw-kino-domowe-samsu...2117412231.html

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=21531...;ars_rule_id=44

Który z nich za tą kwotę będzie najlepszy ?



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z konkretną propozycją - wydaje mi się, że mało osób na Forum ma lub słuchało ostatnio kompletów kina domowego w jednym pudełku (tzn. amplituner+DVD)...
Bardziej mogą to być sugestie na podstawie samych parametrów technicznych i lubienia/nielubienia firmy.
Dlatego np. nie podoba mi się Philips z Twojego linku - podanie mocy muzycznej 660W RMS to jak dla mnie duża przesada. Tyle to mogą mieć wysokie (tzn. co najmniej średnie...) modele amplitunerów lub wzmacniaczy a nie takie maleństwo.

Popatrz może jakich złącz i jakich funkcji potrzebujesz - czy zestaw który wybierzesz będzie miał to wszystko.

Napisz może, na jakiej powierzchni ma to grać - bo jeśli w dużym pomieszczeniu, to od razu będę odradzał!

Czy bierzesz pod uwagę zakup jakiegoś używanego sprzętu?
Docelowo będziesz coś zmieniał w sprzęcie - czy po prostu oczekujesz od sprzętu że będzie jakoś grał i można będzie na nim odtwarzać filmy?

Zestaw ma być pod filmy na DVD, czy będziesz np. głownie słuchal muzyki, a kino jest dodatkiem?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Podłącze się do tematu. Jakiś czas temu kupiem prosty telewizor LCD 42" niestety dźwięk z wbudowanych głośników jest tragiczny chciałbym do niego podłączyć jakieś zewnętrzne głośniki. Nie jestem znawcą tematu, nie znam się na sprzęcie audio i tym bardziej nie jestem osobą która wydaje wielokrotnośc swojego wynagrodzenia na sprzęt, którego możliwości nie jestem w stanie wykożystać czy tym bardziej zauważyć różnicy między kinem za 500z za 5000zł. Posiadam zestaw głośników creatica T7900 i chciałem je podłączyć pod TV jednak jak się okazało nie jest to tak prosta sprawa jak mi się wydawało. Dlatego też szukam dla siebie jakiegoś TANIEGO sprzętu który umożliwi mi słuchanie dźwięku z TV w systemie 5+1. Nie jestem melomanem i nie mam specialnych wymagań. Z tego co już się dowiedziałem potrzebny jest mi amplituder. Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś taniego używanego zestawu kina domowego. Nie zależy mi na radiu, DVD czy innych wodotryskach. Chce tylko puścić dzwięk na kilku głośnikach. Upatrzyłem na internecie kilka ofert używanego sprzętu w okolicach 500zł a dokładniej:

LG HT-903TA

SONY DAV-SB500W

Mój TV to Manta 4214, także jak widać nie chciałbym wydawać więcej niż kosztował sam TV. jak już wspomniałęm wcześniej nie jestem żadnym audiofilem czy tvmaniakiem. Kino domowe potrzebuje jedynie do wyprowadzenia dźwięku z TV, wszelkie filmy DIVX,blueray itd odtwarzam na laptopie podłączonym do TV przez HDMI także nie zależy również na odtwarzaczach DVD/DIVX/BLUERAY dosępnych z kinami. Sygnał TV mam przez kablówkę sporadycznie gram na PS3. Który z wymienionych sprzetów sprawdzi się w moim przypadku? Pokój ma 22 m2. Z góry dzięki za wszelkie pomocne uwagi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość nowoczesnych telewizorów ma wyjście dźwięku realizowane poprzez gniazdo optyczne - i w tym przypadku musiałbyś kupić amplituner kd (lub zestaw "wszystko w jednym") z takim wejściem.

Jeśli kupisz sam amplituner - to potrzebujesz jeszcze do tego zestaw kolumn. Więc raczej się nie zmieścisz w zakladanej kwocie...
Może inaczej - na siłę to się zmieścisz, bo wydasz 300zl na prosty model używanego amplitunera, a drugie 300zł na mało wyszukane kolumny 5.0 ( z subwooferem to już raczej się nie zmieścisz). Rewelacji nie będzie - ale raczej lepiej niż w przypadku "w. w 1"

Jeżeli kupisz zestaw "wszystko w jednym" - czyli amplituner razem z DVD w jednej obudowie, w komlpecie będziesz miał kilka małych głośniczków (lub większe "patyczaki" - wąskie stojące kolumny) + subwoofer. Ale jakość dźwięku nie będzie rewelacyjna (choć i tak zdecydowanie lepiej niż z małych głośniczków wbudowanych w telewizor) i będziesz musiał znaleźć model, który ma WEJŚCIE optyczne (nie zawsze mają takie wejście...).

SONY DAV-SB500 zgodnie ze specyfikacją z polskiej strony SONY nie ma takiego wejścia icon_sad.gif
http://www.sony.pl/product/hcs-cinema-surr.../TechnicalSpecs
Natomiast większość amlitunerów kd ma takie wejście icon_wink.gif
Poza tym amplitunery kd mają sporo wejść i wyjść, umożliwiając podłączenie wielu urządzeń - a płaszczaki typu "w. w 1" są pod tym względem dużo uboższe...

Ale już taki "naleśnik" jak Samsung HT-D350 teoretycznie ma cyfrowe wejście optyczne
http://allegro.pl/zestaw-kino-domowe-samsu...2117412231.html
Napisałem "teoretycznie", bo opisy na aukcjach nie zawsze są do końca prawdziwe...

Jest jeszcze inna możliwość - jeżeli w TV masz wyjście dźwięku poprzez gniazdo euro (inaczej scart), to możesz wejść dźwiękiem stereo na amplituner i wzmocnić dźwięk wychodząc na zewnętrzne kolumny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź. 500zł nie jest sztywną granicą icon_smile.gif Niestety nie mam zielonego pojęcia na co patrzeć dobierając taki sprzęt. Mogłbym liczyć na jakąś podpowiedź odnośnie konkretnych modeli amplitunerów które sprawdziłyby się w moim przypadku? Widziałem już nowe zestawy w cenie 1000-1500zł liczyłem znaleść coś używanego gdzieś za połowę ceny. Czy te moje głośniki T7900 nadadzą się do czegoś? W zamysle miałem je sprzedać i dołożyć kikaset złotych do zestawu kina.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że na 25m^2 to juz powinny być konkretne kolumny i wzmacniacz...
Więc trudno poradzić jakiś komplet w cenie poniżej tysiąca (tak właściwie to chciałoby się więcej), ale można próbować.
Pamiętaj tylko, że jest to kompromis i szukanie czegoś w miarę grającego, co nie przekracza w sposób straszny Twoich założeń.

No chyba, że nie masz wygórowanych wymagań i po prostu ma grać lepiej niż TV...
Prosty amplituner SONy (niski model), kolumny SONY i subwoofer za 899zł
http://allegro.pl/zestaw-sony-subwoofer-he...2172175182.html

Można lepiej i nowocześniej - ale to już 1200zł (chyba bez subwoofera, mimo że w tytule jest 5.1)
http://allegro.pl/sony-dg520-dvd-ferguson-...2180715494.html

też za 1200zł - jest sub i DVD, ale ciut starszy model amplitunera (STR-DG500, o ile pamiętam to bez HDMI)
http://allegro.pl/zestaw-kina-6-1-sony-str...2178530904.html

Napisałeś, że za 1000-1500zł można kupić nowy zestaw.
Faktycznie tak jest, że kupisz nowy zestaw amplituner + kolumny, ale będzie to najniższy model i kolumny niezbyt wysokich lotów.

Pozdrawiam
PS. A co do głośników komputerowych to wg mnie najlepiej je sprzedać i dołozyć do amplitunera, jak już wcześniej wspomniałeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No chyba, że nie masz wygórowanych wymagań i po prostu ma grać lepiej niż TV...



dokładnie tak icon_smile.gif

a może zakupić osobno amplituder i osobno głośniki + sub? Często na allegro można upolować jakieś okazje tylko za jakim amplitunerem się rozglądać? A za jakimi głośnikami? Na jakie cechy zwracać uwagę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką powierzchnię jak Twoja to raczej szukaj większych kolumn - podłogowych.

Możesz na początek kupić tylko 2 kolumny frontowe (lub 5.0), a z czasem dokupić subwoofer (lub centralny i satelitki oraz subwoofer).

Musisz się zastanowić, jakich funkcji i złączy potrzebujesz: jeśli USB i HDMI, to jesteś zdany na stosunkowo świeże konstrukcje (tak do roku - 3 lat) i niezbyt wysokie modele (tzn. raczej najniższy model z serii).
Jeżeli zaś nie potrzebujesz tego (np. dokupisz z czasem DVD czu BR z gniazdem USB), to można trafić starsze, ale wyższe modele.

Czego szukać - zadbanych firmowych sprzętów, najlepiej z Twojej okolicy (bo możesz wtedy osobiście sprawdzić i przywieźć do dom sprzęt, nie bojąc się o zderzenia/zdarzenia losowe w wykonaniu kurierów czy poczty. Poza tym często dostaniesz wtedy krótką gwarancję uruchomieniową icon_razz.gif

Kolejna rzecz - warto kupić amplituner z oryginalnym pilotem (bo czasem są sprzedawane bez pilota lub z zamiennikiem), bo ile w przypadku stereo piloty miały kilk apodstawowych funkcji - to w przypadku kd (kina domowego) funkcje są już zdecydowanie bardziej rozbudowane, a niektóre funkcje mogą być wywoływane tylko z pilota. No a firmowe uniwerslane piloty (jak np. modele Logitech Harmony) to już wydatek 100 i więcej złotych (w zależności od modelu, są też takie po 500zł).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...