Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sloncezdeszczem

Wkładka do H/K T35c

Recommended Posts

Witam
Chciałbym wymienić moją wysłużoną me95ed na bardziej "basową" wkładkę, nawet dużo bardziej basową icon_smile.gif Słucham przede wszystkim muzyki elektronicznej ( np. drum and bass, trance, itp. ) więc potrzebuję sporej dawki basu ale chcę też aby grało czystko. Proszę bardzo o propozycje.
Pozdrawiam, SzD

Koledzy/koleżanki jakiekolwiek propozycje ? Chociaż może poradźcie jak szukać wkładek, które będą pasować do mojego gramofonu, czym się sugerować w wyborze ? Pierwszy raz będę wymieniał wkładkę więć nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Wiem, że potrzebuję wkładki MM i tylko tyle. Nie wiem czy wkładki MM mają uniwersalne rozmiary/sposoby mocowania do ramienia gramofonu, czy muszę wybrać jakiś szczególny typ do mojego gramofonu. Proszę o info

Eee, no tak, żeby nikt tu nie pomógł to nie będzie icon_smile.gif
Z tego co sprawdziłem w sieci Twój gramofon ma standardowe mocowanie wkładki czyli 1/2". TUTAJ masz całą masę wkładek - niestety mizernie opisują charakterystykę dźwięku icon_sad.gif (cokolwiek o dźwięku w opisach konkretnych wkładek - nie na stronie z listą).
Ja słucham na Shure M97xE - basu mi nie brakuje ale też innej muzyki słucham i preferencje co do dźwięku mam pewnie trochę inne.
Jeśli wierzyć cyferkom podawanym przez producenta to ta SUMIKO powinna grać bardziej basowo - pasmo przenoszenia od 18 Hz (jeśli nie ma opisu brzmienia to możesz się tą wartością kierować).
Natomiast to GRADO pasmem przenoszenia bije wszystkie wkładki - od 10 Hz do 50.000 Hz. Sprawdziłem z wrażenia zakres słyszalnych przez człowieka częstotliwości -
Cytat

zakres częstotliwości słyszalnych przez człowieka od 20 Hz do 20 - 22 kHz (częstotliwości w przedziale 16-20 Hz są wyczuwane przez człowieka

(za Wikipedia), więc większości możliwości wkładki nie usłyszysz ale nietoperze będą wstrząśnięte na pewno icon_wink.gif (jeśli cyfry mówią prawdę ...)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować