Skocz do zawartości

Wkładka do H/K T35c


Recommended Posts

Witam
Chciałbym wymienić moją wysłużoną me95ed na bardziej "basową" wkładkę, nawet dużo bardziej basową icon_smile.gif Słucham przede wszystkim muzyki elektronicznej ( np. drum and bass, trance, itp. ) więc potrzebuję sporej dawki basu ale chcę też aby grało czystko. Proszę bardzo o propozycje.
Pozdrawiam, SzD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy/koleżanki jakiekolwiek propozycje ? Chociaż może poradźcie jak szukać wkładek, które będą pasować do mojego gramofonu, czym się sugerować w wyborze ? Pierwszy raz będę wymieniał wkładkę więć nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Wiem, że potrzebuję wkładki MM i tylko tyle. Nie wiem czy wkładki MM mają uniwersalne rozmiary/sposoby mocowania do ramienia gramofonu, czy muszę wybrać jakiś szczególny typ do mojego gramofonu. Proszę o info
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, no tak, żeby nikt tu nie pomógł to nie będzie icon_smile.gif
Z tego co sprawdziłem w sieci Twój gramofon ma standardowe mocowanie wkładki czyli 1/2". TUTAJ masz całą masę wkładek - niestety mizernie opisują charakterystykę dźwięku icon_sad.gif (cokolwiek o dźwięku w opisach konkretnych wkładek - nie na stronie z listą).
Ja słucham na Shure M97xE - basu mi nie brakuje ale też innej muzyki słucham i preferencje co do dźwięku mam pewnie trochę inne.
Jeśli wierzyć cyferkom podawanym przez producenta to ta SUMIKO powinna grać bardziej basowo - pasmo przenoszenia od 18 Hz (jeśli nie ma opisu brzmienia to możesz się tą wartością kierować).
Natomiast to GRADO pasmem przenoszenia bije wszystkie wkładki - od 10 Hz do 50.000 Hz. Sprawdziłem z wrażenia zakres słyszalnych przez człowieka częstotliwości -
Cytat

zakres częstotliwości słyszalnych przez człowieka od 20 Hz do 20 - 22 kHz (częstotliwości w przedziale 16-20 Hz są wyczuwane przez człowieka

(za Wikipedia), więc większości możliwości wkładki nie usłyszysz ale nietoperze będą wstrząśnięte na pewno icon_wink.gif (jeśli cyfry mówią prawdę ...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...