Skocz do zawartości

jak uzyskac dzwiek przestrzenny w moim przypadku?


pesiu89

Recommended Posts

Witam posiadam ampli: STRK740P kolumny 5.0 sony-ss-f6000p podpiete wszytsko OK> gdy daje na pilocie test tone dzwiek jest we wszytskich kanałach. nie wiem puszczam filmy z dvd przez swiatłowody kablem ustawiam w menu dvd pro logic i nic dzwiek mam stereo głośny! a na tylnych minimalne odgłosy ,ale to nie to co mam sie spodziewac,prawda??
odtwarzacz dvd mam z niskiej półki manta.od czegrmaty ac3o to zalezy czy film musi byc w super jakosci czy jak jak sprawdzam we własiwosciach filmu w kompie format AC3 ma 6kanałowy dzwiek a avi. filmy 2kanałowy,czy ampli nie rozdzieli nawet avi na przestrzenny?

dvd ma takze wejscie cinche specialne na 5.1 umieszczone na zdj tylko amplituner nie ma tyle wejsc cinch na 5.1 zdj 2 . jedynie coaxial lub swiatłowodem zeby było 5.1 ale dzwieku nie ma! powinnien byc! te cinche da rade jakos podpiac? kabel światłowód słyszałem ze jest najlepszy jakościowo...

ust dzwieku:
1 ust.głosników:
-downmix :lś/pś , stereo, 5.1
-ust. SPDIF: spdif wył, spdif/raw, spdif/pcm
-przetwarzanie 3d: prologic2-wł wył, auto
-HDCD-1x, 2x wył
2 ustawienia dolby
-podwujne mono
-dynamika

to są ustwienia w dvd : a na ampli mam prologic i nie ma przestrzennego film puszczam w ac3

ust. Amplitunera głosniki :
L i R large , C -small, SL i SR Large . s.w-no
L i R 1,3m , C -0,1 SL i SR- 1,3m
PL BEHD-MID i Side nie wiem co to za ust. i jakie maja znaczenie?
HGT. High i ght. low ?
c.mode,av1 c.mode.av2 ?
a.mode prologic wszystko i wtedy mam przestrzenny ale te tylnie odbite są głosy: c.st.es i są a,b c lub hall,jazz itp
2ch- to na 2 głosniki
a,dec to moj wybór własny chyba?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem wszystko jest ok, tyle że tylne głośniki są głośnikami efektowymi czyli tworzą przestrzeń sceny. Napewno słychać w nich dźwięki drugiego planu np. przejeżdżający samochód, szmery rozmów ludzi, przelatujacy z tył helikopter itp... Co do avi i dzwięku 2 kanałowego stereo to amplituner ma wbudowany procesor dźwięku i raczej rozdzieli dźwięk ale pewnie nie bedzie to juz to co z oryginalnej wielokanałowej ścieżki.
Ps. Włacz sobie jakiś dobry film usiądź w spokoju i oceń czy są efekty przestrzenne( ja zrobiłem to na filmie helikopter w ogniu i moje obawy znikneły).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no myslałem ze tylne głosniki powinny głosniej grac z przodu to naprawde słychac dzwiek przewyzsza tylni! ! !
dopiero jak dam ucho do tylnich kolumn słychac co dalej???

głosniki są ok co mozesz mi powiedziec jaka jest ich moc całkowita?
amplituner -jakosciowo i funkcionalnosc chyba ok?
te dvd mam marne z niskiej pułeczki moze to ono cos nie tak.jakis słaby przetwornik? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź - zamiast pisać kolejne posty bezpośrednio jeden po drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ps. Włacz sobie jakiś dobry film usiądź w spokoju i oceń czy są efekty przestrzenne( ja zrobiłem to na filmie helikopter w ogniu i moje obawy znikneły).



Kolega Chemikost ma racje to zależy od filmu wczoraj na chyba tvn7 nadawany był film dolby digital 5.1,nie było żadnego efektu.Jakiś czas temu leciał film oszukać przeznaczenie też 5.1,jak nie było akcji to było tak sobie ,ale jak zaczęła jechać kolejka górska to dźwięk pojawił się we wszystkich głośnikach ,bas był dużo mocniejszy ,choć nie mam subwoofera (5.0) ,był super efekt.Więc film ma duże znaczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć głośniej w tylnych głośnikach, to je podgłoś.Powinna być regulacja głośności każdego głośnika osobno, nie wiem czy we wszystkich amplitunerach tak jest. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

głosniki są ok co mozesz mi powiedziec jaka jest ich moc całkowita?

Dane techniczne kolumn masz w kilku miejscach - wystarczy odrobina chęci i jak wrzucisz je w wyszukiwarkę masz wyniki.
Chociażby na stronie SONY ...
http://www.sony.pl/product/hfc-speaker/ss-f6000#/Overview

Fronty przenoszą pasmo 40 Hz – 50 kHz
podwójny głosnik niskotonowy 16cm,
średniotonowy 8cm
wysokotonowy 2.5cm
moc maksymalna 180W

a resztę kolumn to już sobie sam znajdziesz icon_mrgreen.gif

Co do rozstawienia kolumn tylnych - wszystkie kolumny powinny być ustawione symetrycznie (lewa/prawa względem osi symetrii przechodzącej przez kolumnę centralną). Baza tyłu powinna być zbliżona do bazy frontów (baza - czyli odległość lewej od prawej kolumny).

Amplitunery kd Sony (nawet proste modele jak Twój) mają możliwość regulacji wzmocnienia i balansu lewy/prawy oraz przód/tył.
Podłącz sygnał stereo (tuner czy CD) i włącz efekt wielokanałowy (np. którąś z sal koncertowych) i sprawdź, czy słychać tyły.
Poza tym zapewne kolumny frontowe mają większą skuteczność niż tyły i co za tym idzie grają głośniej.

Pozdrawiam
PS. Ciekawe czemu tak często pytający (zakładający wątek) jest tak niechętny, by zaufać instynktowi i wyszukiwarce przy rozwiązywaniu prostych wątpliwości???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...