Skocz do zawartości

Kolumny Stereo do Rotel-a.


gremo

Recommended Posts

Gremo, nie możesz tak podchodzić do sprawy. Owszem miałeś lepsze propozycje, wybrałeś nie wiedzieć czemu te Dali. Ale jak już wybrałeś, kupiłeś to słuchaj. Nie są to takie złe kolumny. Na razie proponowałbym nie wykonywać zbyt nerwowych ruchów. Tym bardziej kupować równie przeciętnych Roth Oli 40. Za radą Patiaro proponuję składać pieniądze i tymczasem przygotować się mentalnie na zmianę sprzętu. Ale musi to być świadome. Powinieneś wiedzieć czego chcesz. Proponuję pojeździć po salonach audio, posłuchać różnych dobrych zestawów, nawet takich na jakie Cię na razie nie stać. Pojedź sobie w listopadzie na Audio Show do Warszawy, na dwa dni. Posłuchaj, popatrz, zastanów się co Ci się podoba, co nie. To powinno być marzenie, jasno zaznaczony cel. Wówczas sam będziesz wiedział czego chcesz a dopytasz najwyżej o szczegóły. Poważnie to piszę, przemyśl. Nie kupuj na razie nowego sprzętu na łapu capu.
Patiaro z tego co piszesz i jak piszesz, wydaje mi się, że czytałeś "Sekret". Czy tak? a może coś innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patiaro

Jastem laikem w temacie HiFi ale wolałbym aby Twoje odpowiedzi dotyczyły bardziej technicznych zagadnień. Nie sądzę żeby ktoś na forum potrzebował tego pseudo filozoficznego bełkotu. Bez urazy:) ale to jest forum poświęcone sprzętowi audio, Twoje odpowiedzi nic nie wnoszą do wątku i w żaden sposób nie pomagają osobom które je czytają.

Cytat

moja rada jest taka wymyśl sobie jakąś markę o której marzysz której pragniesz która będzie twoim celem i wizualizuj na maksa, wyobrażaj sobie że jest że stoi u ciebie w domu i gra z rotelem przepięknie 100 % gwarancji tak się stanie w ciągu roku !!!!



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpisałem w poście wyżej ... jak nie znasz i angielskiego to trzeba przetłumaczyć sobie jakieś Google czy co tam na podoredziu ... jest tez kilka ładnych ppolskich recenzji ....

a poza tym jak do kupy wszystko poskladasz - każdego mojego posta i poczytasz ,,F1angela,, posty oraz ,,Okatgona,, to może troszkę zmienisz zdanie o moich pseudo filozoficznych wywodach to był taki ,, magiczny,, wieczór na tym forum hehe a ja z reguły nie zabieram głosu wole czytać... choć czasem nerwy puszczają ... Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jo joj (jakby to powiedziała moja córka) - się porobiło icon_wink.gif
A tak poważnie.
Dzięki wielkie za wszystkie rady. Pozwoliły mi zrozumieć błąd, który popełniłem - zagalopowałem się w zakupach myśląc (jak zapewne niejeden z miłośników tego forum), że lepszy/droższy sprzęt pozwoli usłyszeć coś innego, magicznego itp. I owszem zapewne tak jest tyle tylko, że nie każdy od razu to usłyszy.
Tak więc tak jak radzicie będę słuchał, słuchał i po 100 kroć słuchał a jak już będę jasno wiedział co chcę zmienić wtedy poproszę Was o poradę i za radą kolegi patiaro i f1angel obiorę sobie jakiś cel i będę dążył do sfinansowania go.
Taka moja mała lekcja pokory icon_smile.gif
Dziękuję jeszcze raz wszystkim za zainteresowanie moim wątkiem - może ktoś z podobnymi rozterkami kiedyś go przeczyta i nie popełni mojego błędu icon_razz.gif
A póki co zmykam posłuchać muzyki i spędzić uroczy (za oknem deszcz ze śniegiem icon_mad.gif) dzień z ukochanymi osobami czego również życzę wszystkim miłośnikom tego forum icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj !!! napiszę krótko.... nie pomyliłeś się wybrałeś takie kolumny jakie chciałeś i jakie na teraz są najlepszym wyjściem, ale gdzieś w głowie jest plan skąd ja to znam i moja rada jest taka wymyśl sobie jakąś markę o której marzysz której pragniesz która będzie twoim celem i wizualizuj na maksa, wyobrażaj sobie że jest że stoi u ciebie w domu i gra z rotelem przepięknie 100 % gwarancji tak się stanie w ciągu roku !!!! tak było z moimi elacami pojawiły się niespodziewanie za praktycznie 1/4 ceny nabyłem pięknie grające cacka!!!! nowe z drugiej ręki tylko 3 miesiące miały moje nowe dzieci hehe
pozdrawiam!


Przyzwyczajanie sie do czegos jest baz sensu. Do Fiata 126p tez mozna sie przyzywczaic tylko co z tego?

gremo jezeli chcesz poprawic jeszcze cos w swoim sprzecie to mozesz pokombinowc z tymi kablami czy odtwarzaczem, ale z glowa. Nie wydajac na to duzych sum, bo poprostu teraz bedzie to bez sensu. Pomysl tez nad czyms uzywanym, bo z drugiej reki mozna trafic duzo lepsze klocki za rozsadne pieniadze. Juz za 1000zl mozna miec bardzo przyzwoicie grajacy odtwarzacz CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hub, trzeba również umieć czytać między wierszami. Jeśli nie potrafisz, nie kupuj też pism o tematyce audio, bo tam w recenzjach to podstawa. Przysłowia "nie wkładaj palca między drzwi, to ci go nie przytną" nie rozumiesz chyba dosłownie by nie wkładać tam palca?
A Patiaro napisał trochę filozoficznie, trochę po swojemu, ale ciekawie. Ja zrozumiałem, co dałem wyraz w następnym poście.
Sądzę, że założyciel wątku też wie o co chodzi. Jeśli chcesz czysto technicznych, suchych informacji możesz je znaleźć na Elektrodzie.
Rafal735r, ja właśnie namawiam kolegę na trochę namysłu, osłuchania. Może na pewno kupić dobry odtwarzacz czy kable. Możemy mu doradzić, ale to mu się wcale nie musi spodobać. Jak pisałem wcześniej dobrze byłoby by wiedział czego (jakiego brzmienia) naprawdę chce.
A póki nie pozna dobrze swojego obecnego zestawu, nie rozejrzy się, nie posłucha dobrze dobranych systemów radzę właśnie na razie się wstrzymać z pochopnymi zakupami. Można też na zasadzie szybkich zakupów i jeszcze szybszej odsprzedaży stracić spore sumy nim się przypadkowo wpadnie na wymarzone brzmienie.
Gremo do tego czasu aby poprawić brzmienie tego co masz, o ile Ci się nie podoba, rób jedynie tak, by słuchać przed ew. zakupem rzeczy, które możesz oddać w razie gdyby Ci dobrze. Wiele salonów to umożliwia. Nawet gdyby zażądali drobnej opłaty, to i tak warto. Także życzę wiele przyjemności ze słuchania muzyki i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gremo, nie możesz tak podchodzić do sprawy. Owszem miałeś lepsze propozycje, wybrałeś nie wiedzieć czemu te Dali. Ale jak już wybrałeś, kupiłeś to słuchaj. Nie są to takie złe kolumny. Na razie proponowałbym nie wykonywać zbyt nerwowych ruchów. Tym bardziej kupować równie przeciętnych Roth Oli 40.


radzę najpierw posłuchać a nie wydawać opinie z góry na podstawie ceny, bo to jedyne co łączy te dwa modele... podejrzewam że cena jest podobna tylko i wyłącznie z powodu popularności a raczej nieznajomości marki (ja np nigdy wcześniej o Oli Roth nie słyszałem)
w porównaniu z Dali to w Oli Roth wszystko gra lepiej, bas w ogóle nieporównywalny, trochę lepsza przestrzenność, detaliczność, więcej powietrza w Roth a przy tym analogowość brzmienia, kolumny grają lekko efektownie i nie męcząco... Dali gra też co prawda dość przestrzennie i detalicznie ale bardziej z powodu balansu tonalnego przesunięty w kierunku średnicy i góry, brakuje w nich tzw. masy, dobrej podstawy basowej, dźwięk jest lekki i trochę suchy, nie ma tak łagodnego przekazu przy podobnej detaliczności
miałem możliwość postawić u siebie w pokoju Roth 40 i z powodu sporej oszczędności planowałem sobię od dłuższego czasu zmianę moich Monitor Audio BX6 (które swoją drogą też uważałem za bdb w swojej cenie), porównywałem je bezpośrednio i uważam że w niczym im nie ustępują, to podobna klasa, a są o 50% tańsze, więc to chyba wystarczy za cały komentarz jak się ma ich jakość do ceny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!
Roth OLi słuchałem, modele 40 i 50 i uczciwie powiem że było to jakiś czas temu, jak pamięć nie zwodzi to kolumienki spod znaku 40 przeciętnie bez polotu no takie kloce w dobrej cenie mało szczegółowe w wysokich partiach, kiepską srednicą i dobrym basem oczywiście mówię o kilkunastominutowym odsłuchu w sklepie nie wiem nic o kablach jakie zastosowano, wzmacniacze to napewno dwie yamahy as500 i as1000 oraz chyba NAD ale który to nie pamiętam... wracając do paczek to miło zaskoczyły OLi50 zasługa wstęgowego głośnika wysokotonowego !!!! oraz ponad przeciętna ilość średnich tonów przyjemnie zgrana z wysokimi a i bas fajny był choć jak dla mnie za wielki no ale ja zawsze podstawkowe kolumienki lubiłem więc i zupełnie inne brzmienie basu preferuję choć od czasu do czasu słucham u znajomych podłogowych no a le to zuuuuuuuuupełnie inna klasa kolumienek icon_smile.gif A więc kończąc te moje wypociny to:... jak Roth OLi to tylko 50 -------moim skromnym zdaniem!
Pozdrawiam Serdecznie icon_smile.gif
ps: znalazłem jakiś czas temu niesamowitą promocje na OLi50 z 800 funtów na 300 !!! sprawdziłem jeszcze jest aktualna !!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam !!!
Roth OLi słuchałem, modele 40 i 50 i uczciwie powiem że było to jakiś czas temu, jak pamięć nie zwodzi to kolumienki spod znaku 40 przeciętnie bez polotu no takie kloce w dobrej cenie mało szczegółowe w wysokich partiach, kiepską srednicą i dobrym basem oczywiście mówię o kilkunastominutowym odsłuchu w sklepie nie wiem nic o kablach jakie zastosowano, wzmacniacze to napewno dwie yamahy as500 i as1000 oraz chyba NAD ale który to nie pamiętam...


hmm dwie Yamahy + Nad w czasie kilkunaście minut odsłuchu (5 minut na jeden wzmacniacz ? icon_wink.gif)
z tego co piszesz to wg Ciebie dobre kolumny to takie co robią wrażenie na początku, najlepiej wielką ścianą dźwięku i wyrazistością przekazu, ale to nie do końca tędy droga, mi też się bardzo podobały na początku B&W i Triangle, przestrzeń i góra niesamowita, tyle że przez pierwsze pół godziny, potem już nie było tak wesoło bo zaczynało to męczyć
oczywiście każdy ma swój gust i swoje preferencje, ale jeśli po tych kilkunastu minutach piszesz jakiś ogólnik, że średnica jest słaba i góra to albo porównujesz do kolumn za grube pieniądze albo to jest efekt pierwszego wrażenia o jakim pisałem wyżej
takie coś zrozumiałbym jakbyś napisał o jakichś JBL ES albo tanich Magnatach, tu faktycznie średnica i góra jest kiepska, dźwięk przyklejony do kolumn i męczący
słuchając 40-stek przez tydzień mogę stwierdzić na pewno, tak jak pisałeś - bas jest świetny, ale wg mnie nie on zwraca na siebie największą uwagę tylko właśnie średnica, jest nawet nieco lepsza niż w Monitor Audio BX6, jest więcej przestrzeni, góry jest również więcej i jest analogowa, łagodna (tu jakościowo mimo wszystko lekka przewaga Monitor Audio), nie jest tak dobitna i krzykliwa jak 95% kolumn w tym budżecie, mi się bardzo taki styl grania podoba, można słuchać kolumn godzinami bez zmęczenia (ideałem tu wg mnie jest brzmienie Vienna Acoustics)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!
Jeszcze o kolumnach Rotha icon_smile.gif
A więc było to około 8 -10 miesięcy temu, lazilem sobie po sklepach i odsłuchiwałem ... było to w sklepie w Londynie byłem z kolegą Nickiem po 2 piwach poszliśmy na rekonesans piliśmy niedaleko sklepu więc było blisko gmeraliśmy w sprzęcie jakieś 2 godziny no i po kilkanaście minut na jednej wzmak ... szukałem nowych klocków do mojej yamahy a moj kolega przekonywał mnie do podłogowych nie udało mu sie hehe były jeszcze inne klocki ale nie pamietam chyba B&W i monitor Audio ... napisałem tylko tyle że nie zrobiło na mnie wrażenia granie Oli 40 tak jak kilku innych pisałem z perspektywy zwykłego sklepowego klienta icon_smile.gif no nie masz czasu zwykle na wielo godzinne odsłuchy w sklepach ...
ps: 1. zostałem przy moich bx2 miałem malutki pokoik dosłuchowy...
2. uwielbiam brzmienie BX2 i RothOli40 nie dał rady przekonać mnie za to 50 były super ale za drogie .....
pozdrawiam icon_smile.gif
3. jak tak lubisz Roth to może zamien na 50 moge pomoc w zakupie i przesłaniu do Polski 300 funtów to jakieś 1500 zł przesyłka jakieś no niewiem moge sie dowiedzieć pozdrawiam (podam adres sklepu na PW)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Hej
Zgonie z obietnicą słucham icon_smile.gif
Ale też staram się coś zmienić/ulepszyć mój zestaw i tak Dali Concept6 zastąpiły Paradigm studio 20v5 oraz źródło zamiast Rotel-a, Audiolab 8000CD.
Różnica ogromna - zestaw gra zupełnie inaczej (tyle tylko, że nie bardzo wiem nadal jak to ubrać w słowa)
Nadal uczę się usłyszeć to czego nie potrafiłem wcześniej.
Różnice - miękkość, większa detaliczność większe oddalenie sceny icon_cry.gif,
większa przestrzenność,
niskie tony o dziwo zaskakująco dobrze (w przyszłości mam nadziej niedalekiej, porządne podstawki zanabyć drogą kupna),
wysokie cóż BAJKA - w końcu dowiedziałem się dlaczego po kilku godzinach słuchaniu muzyki byłem rozdrażniony icon_biggrin.gif Rotel jednak jest niekoniecznym dobrym wyborem jeśli ktoś szuka ciepłego i miękkiego brzmienia icon_razz.gif ale i tak go KOCHAM
średnica-cóż dla mnie idealna, pewnie do czasu jak nie usłyszę lepszej icon_biggrin.gif
Ogólnie na wielki plus ale
Mam nadzieję jeszcze ugościć kolegę, który sprzedał mi kolumny z ,,Lampucerą" w celu stwierdzenia organoleptyczego zastosowania Dac-a w moim zestawie icon_biggrin.gif
Kable głośnikowe cały czas takie same czyli Audioquest type 8

Pochwalić się chciałem icon_redface.gif
Ps. Jeśli z tego bełkotu coś zrozumieć się dało, to o odpowiedz forumowiczów na zadane w ukryciu pytania prosić bym chciał icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic z tego nie zrozumiałem. A tak naprawdę, to o co panu chodzi? icon_wink.gif
Zupełnie poważnie, to napisz czego chcesz. Moim zdaniem Paradigm Studio to już niezłe kolumny, ale wciąż nie to jeśli chodzi o muzykalność.
Nie wiem czego szukasz. Napisz na czym Ci naprawdę zależy.
Wiesz, ja mam często kłopot z wyłuskaniem tego jak ktoś pisze, że zależy mu na jakości/muzykalności dźwięku. Bo inaczej to rozumieją nuworysze a inaczej Ci, którzy przesłuchali już kilku systemów grających bardzo ofensywnie i sprawiających wrażenie (dla niedoświadczonych słuchaczy) niezwykle dobrych, dynamicznych, mocnych. Ale po pewnym czasie męczących, zbyt mocno, ostro grających, zbyt mączących.
Naprawdę nie wiem na jakim jesteś poziomie. Ale jeśli zaczynasz coś "przebąkiwać", że Rotel to nie to , może jednak potrzeba Ci czegoś co gra a nie tylko odtwarza muzykę. Mnie dojście do tego zajęło kilka lat. Zrozumiałem na czym rzecz polega po kupieniu zestawu CD Micromega Stage 5 (później 6), wzmacniacz Densen Beat B-100 i Kolumn Sonus Faber Minuetto. Kable interkonekty: VdH The Second i Siltech SQ28s3, głośnikowe VdHul CS-122 (góra) i DNM Reson (dół). Sieciówki Vincent Power do wzmacniacza i Neel N7 ES Gold. O filtrach sieciowych nie napiszę, bo pewnie niewiele osób wierzy w ich działanie.
A tak zupełnie poważnie, to sprecyzuj pytania. Ludzie na tym forum są bardzo lotni, inteligentni, ale dlaczego ktoś ma zgadywać o co Ci chodzi? Lepiej napisz wyraźnie co jest Twoim priorytetem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...