Skocz do zawartości

Jakie Kolumny stereo + HK3490


Madas

Recommended Posts

Jak w tytule :

Jakie kolumny polecacie do Harmana Kardona HK 3490 podłączonego do BR,CD oraz TV,

zależy mi na klarownym brzmieniu szczegółowości oraz dobrym basie z kontrolą,

- kwota do wydania total max 1200 zł ( dużego wyboru w tej cenie niestety nie ma ale ... )
- pokój 15 m2 (3.5m/4.3m)
- odsłuch głównie muzyka z TV( smart TV ), muza z BR/CD, telewizja i czasem film z BR
- styl muzyczny : muzyka instrumentalna gitarowa ( Satriani,Vai ), Pink Floyd, Reggae, Blues-Rock ( Dżem, Nalepa, Clapton, Purple, Zepelini )


Moje typy to

1 Heco Victa 501
2 Roth OLI 3 ( 1250zł )
3. Jamo 506
3 Jamo 606
4 KODA K-5300
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

oczywiście posłucham bo wcześniej nie brałem ich w ogóle pod uwagę ... na dzień dzisiejszy wygrywają Heco Victa 501 najbardziej szczegółowo zagrały , Jamo przy Floydach robi trochę bałagan ...

jeśli chodzi o okablowanie to celuje w Profigold lub Klotz 2x2.5 Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj na odsłuchu Heco Victa, Roth Oli 3 Magnat Supreme 2000 oraz Jamo 606 i tak:

Najlepsze wrażenie zrobiło na mnie Heco Victa 501 oraz Roth OLI 3 w połączeniu z Onkyo oraz Harman 3390(nie mieli 3490) zagrały ładnie szczegółowo do tego bas nie męczący dosyć nisko schodzący z lekką przewagą na OLI 3 ale wokale i instrumenty z lekką przewagą na Heco ... jak dla mnie ten sam poziom jakości dźwięku ale różny wygląd obie kolumny mi się podobają ... w sumie na OLI i Heco zwróciłem uwagę czytają posty don111 i cieszę się z tego

reszta zestawów to daleko z tyłu jeśli chodzi o Jamo 506 i 606 to miałem wrażenie dużego bałaganu dźwięków jedynie bas był fajny a Magnaty jakoś grały płasko mimo iż to jedna stajnia z Heco.

raczej kupię te na które dostanę lepszą cenę pomiędzy OLI a HECO

niestety nie miałem okazji posłuchać Pylon Audio Pearl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem dobrą cenę na Heco o 200 mniejszą niż na OLI 3 więc zdecyduje się na Heco ....

czy jak postawie kolumny na komodzie która ma u mnie 2.65 m szer i wysoka na 25 cm do tego kolumna 95 cm to nie będzie ubytku na jakości dzwięku dodam że mam 185 cm wzrostu więc niski nie jestem ... teoretycznie mogę postawić je na podłodze ale odległość między nimi będzie już spora ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko jedyna! Na komodzie? icon_rolleyes.gif A słuchać zamierzasz stojąc, skoro piszesz o wzroście? Przecież to są kolumny podłogowe. Powinny stać na podłodze a słucha się siedząc. Przy czym głośnik wysoko-tonowy powinien być mniej więcej na wysokości uszu siedzącego słuchacza. Nieraz stawia się podłogówki na płytach granitowych lub marmurowych. W podstawy można wkręcić kolce albo nóżki (np. gumowe). Czasem da się regulowanymi nóżkami (jeśli takie są lub się zamontuje) zbyt niskie kolumny pochylić nieco do tyłu. Nie chce mi się tu pisać o korzyściach i efektach takiego czy innego postępowania, bo to temat na osobny wątek.
Na blacie biurka lub wysokiej komody albo półce stawia się nieraz specjalnie do tego przystosowane kolumny regałowe, choć i tak trudno uniknąć interakcji głośników z blatem/półką.
Myślę, że podstawowe zasady akustyki i ustawiania sprzętu się kłaniają http://www.waldek.sewera.pl/audio1.htm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w sumie, to postaw na komodzie. A później na podłodze. Przekonasz się jak gra. Czy stawiając na komodzie zmieni się balans tonalny, czy będzie tak samo słychać jak przy ustawieniu na podłodze? Naprawdę bardzo ciekawe doświadczenie. Polecam.
Kto wie, może się nawet okazać, że taki dźwięk z komody jest tym czego szukałeś. A wówczas nic nikomu do tego.
Możesz napisać o efektach doświadczenia. Poważnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem tak jak radziłeś i dla mnie wysokość na komodzie 25 cm wysokiej jest odpowiednia, wysoko-tonowy idealnie na wysokości uszu a z racji tego że komoda ma blat bardzo solidny gruby 4,2 cm nic się złego z dźwiękiem nie dzieje ...fajna średnica, bas dość szybki nie męczący podoba mi się, wysokie ładnie cykają ....

zostaną na podłodze ponieważ sam nie jestem w domu żona i dziecko ale jeśli chodzi o dźwięk to tak: średnica niemal identyczna bardzo fajne wrażenie, wysokie cykają super ale basy przy niektórych utworach czuję na panelach na dłuższą metę mogą zmęczyć ... wkręcę kolce i myślę że będzie dobrze ....

teraz poczekam aż się wygrzeją ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele są bardzo wredne dla niskich tonów. Oczywiście wkręć kolce. Jeśli nie pomoże, trzeba by zamówić granitowe lub marmurowe płyty pod kolumny. Jak nie chcesz ponosić kosztów a pragniesz spróbować jak będzie, kolumny można tymczasowo postawić na betonowych płytach chodnikowych. Zresztą gdybyś takie płyty pomalował na jakiś ciekawy kolor, to mógłby to być niezły efekt designerski.
Wygrzanie, to oczywiście podstawa. Napisz za jakiś czas co i jak, bo jestem ciekaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolce wkręcone zdecydowana poprawa .... teraz wygrzewanie .....jak najlepiej słuchać żeby optymalnie wygrzać kolumny bo opinie czytałem różne ja słucham w miarę możliwości różnego materiału muzycznego jak i również TV ... głownie na umiarkowanej głośności 20-30% skali ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszczaj normalną muzykę, czy nawet dźwięk z telewizora. Może być tak jak teraz. Po ok 100 godzinach możesz stopniowo zwiększać głośność. Są specjalne płyty (samplery), które mają nagrane sekewncje do wygrzewania sprzętu (chyba firmy Isotek o ile dobrze pamiętam), ale bez przesady. Tak się też wygrzeją. Najważniejsze, by sprzęt pracował.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję F1angel tak też będę realizował wygrzewanie jeszcze z tydzień i będą wygrzane, A czy za głośne słuchanie muzyki ma negatywny wpływ na dopiero wygrzewane kolumny - pytanie z ciekawości ?

RoRo mógłbym spróbować ale mam takiego zbója w domu że muszę pod nieobecność modlić się o jak najmniejsze straty w domu ... a ma dopiero 2 lata już się boję co będzie potem .... icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałeś są różne opinie na ten temat. Ja wychodząc z założenia, że lepiej zawsze uważać niż później żałować. Proponuję nie grać zbyt głośno. I raczej chodzi tu o maksymalne poziomy. W nowych głośnikach spasowanie cewki i rdzenia może być ciaśniejsze. Zanim to się dobrze dotrze, dopasuje może podczas pracy wydzielać się więcej ciepła i to co wygrzany (dotarty) głośnik "przeżyje", dla nowego może być końcem drogi. Pomijam fakt, że nowe głośniki nie będą brzmiały tak dobrze jak takie, na których grało się już dłuższy czas.
Po tym jak się już wygrzeją (napisałem ok. 100 godzin, ale dla jednych głośników jest to nieco krócej, dla innych nawet dużo dłużej), możesz napisać jak odbierasz brzmienie zestawu. Zawsze można wprowadzić drobne korekty a to jakąś zmianą w akustyce pomieszczenia a to ustawieniem albo kabelkami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie ... na początek chciałem powiedzieć że po wygrzaniu pewnie jeszcze nie finalnym kolumny grają na prawdę zaskakująco dobrze jak na swoją klasę cenową .... wszystkie pasma są klarowne .... a basu jest tyle że każdego zadowoli ...

Mam mały dylemat ponieważ odsłuch kolumn był głównie na HK3490 a przy okazji Onkyo chyba 9155 i Denon pma 710 i sparwa wygląda tak że HK3490 którego użytkowałem jakiś czas był mojego brata a on wraca z Anglii na śwęta i chce go z powrotem .... teraz pytanie czy celować w ten sam ampli czy do Heco Victy można coś znaleźć w dobrych pieniądzach z bardzo dobrym brzmieniem ... co byś podpowiedział F1angel ? aaaa i chyba zależałoby mi na optyku bo mój TV Samsung nie posiada analogowego icon_sad.gif

z góry dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już chyba o tym pisałem, ale jeśli chcesz słuchać również z telewizora, to jak nie ma wyjścia analogowego (słuchawkowego też nie ma ?) wówczas dźwięk bierzesz z tunera satelitarnego, czy odtwarzacza DVD/Blu-ray. Gorzej jak to jest z kabla, czy tylko z anteny naziemnej.
Ja wolałbym raczej wymienić telewizor niż kupować ampli do kina domowego, bo raczej tylko taki będzie miał wejście optyczne, ale niestety brzmienie dużo gorsze. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę. A może jest jakieś inne wyjście z tej sytuacji?
Czyli o wzmocnieniu zdecyduje jak się sprawy mają i co wybierzesz. A jeśli chodzi o wzmacniacz, to nie wiem co to znaczy w dobrych pieniądzach. Bo jak zwykle, co dla jednego będzie dobre, dla innego nie do przyjęcia. Konkretnie ile kasy masz na to (i tu nie wiem, jeśli wzmacniacz stereo, to pewnie pomogę, jeśli wzmacniacz/amplituner KD, to pytaj raczej w innym dziale tego forum)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV jest nowy - Samsung D6500 i jedynie ma wejście słuchawkowe oraz oczywiście optyczne, HK 3490 miał optyka więc nie było problemu a jeśli chodzi o tuner sat nie posiadam bo mam moduł cam (polecam).

Jeśli chodzi o tzw dobre pieniądze to myślałem o kwocie do 1000-1200 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma innej opcji wzmak lub ampli musi być tylko i wyłącznie w stereo. Ampli KD już dawno mi mięły ... tylko stereo i HK3490 to stereo z optykiem ale cena nowego to spory wydatek na dzień dzisiejszy.
Jakie wzmacnacze lub ampli stereo polecilibyście do tych wymagań z pierwszego posta plus Heco Victy 501 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale próbuję Ci uświadomić, że niepotrzebnie ograniczasz się tym wejściem optycznym. Oczywiście o ile muzyka jest dla Ciebie najważniejsza, bo jeśli ma grać równie dobrze z telewizora albo dźwięk z niego jest wręcz ważniejszy dla Ciebie, to rzeczywiście masz problem.
Pewnie jest jakieś inne, być może proste i tanie wyjście, ale jak na razie nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, chyba nie napisałem swojej wypowiedzi dość precyzyjnie ... już się poprawiam .... będę szukał wzmacniacza lub ampli stereo żeby zagrał na bardzo dobrym poziomie a TV mogę sobie podłączyć tak jak wcześniej pisałeś jack-cinch pod słuchawkowe .... zależy mi na muzyce zdecydowanie najbardziej a dźwięk z TV ma być miłym dodatkiem do całości....

wstępnie czytam opinie o HK 970 lub HK 980, NAD C315BEE no i oczywiście HK3490 ale ceny trzymają a używek brak ... do świąt myślę że z Waszą pomocą coś wymyślę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...