Skocz do zawartości

jaki telewizor 3d 40cali


Karol Jacek

Recommended Posts

witam wszystkich, planuję zakup telewizora z funkcją 3d, nie bardzo znam się na telewizorach (głównie znam się na monitorach), ale myślę że to się niedługo zmieni. szukam tv 3d najchętniej wielkości 40 cali, zastanawiam się jakiego rodzaku tv wziąć czy LCD, LCD led, lcd oled czy plazmę?

za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny, zwłaszcza że moja koleżanka też chce sobie kupić tv, a ja jej powiedziałem, że jestem ekspertem ^^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze odpowiedzieć na parę pytań:

Ile możesz wydać na zakup telewizora?
Czy masz już odtwarzacz BR z możliwością odtwarzania 3D?
Czy często będziesz oglądał filmy w 3D? Może to po prostu będzie "bajer" z którego będziesz bardzo rzadko korzystał...

Ile osób będzie równocześnie oglądało filmy w 3D?
Jeżeli 2 - to wystarczą Ci telewizory, które mają w standardowym wyposazeniu 2 pary okularów (zazwyczaj modele 40" i większe mają dołączone 2 pary okularów, czasami 1 parę). A jeżeli więcej - to będziesz musiał dokupić kolejne okulary (koszt rzędu 200zł za 1 parę, ale czasami więcej...).
Albo jeśli Twoja koleżanka kupi telewizor tej samej firmy - to będziecie mogli sobie nawzajem pożyczać okulary icon_wink.gif

W tej chwili dobrą cenę ma niezły TV SONY KDL-40EX720, o ile pamiętam to 2 pary aktywnych okularów w cenie (2890zł w Euro)
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-...0-3d.bhtml#opis

Inna możliwość - zdecydować się na telewizor, do którego pasują najtańsze pasywne okulary (np. LG daje do kompletu z telewizorem 7 par takich okularów).
Ale jakość obrazu w 3D będzie słabsza niż w telewizorach z aktywnymi okularami.
Np. LEDowy TV LG 42" model 42LW5500, w tej chwili za ok. 3300 w Euro
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-...0-3d.bhtml#opis

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzięki za podpowiedź, wyglądają ciekawie oba modele, widzę że LG jest droższy, pewnie dlatego że 2 cale więcej...

oj nie powiedziałbym że tylko bajer, chętny jestem do oglądania obrazu 3d, w miarę możliwości oczywiście. myślę, że średnio będe spędzał 2 godziny przy oglądaniu obrazu 3d dziennie,

pasuje mi opcja wymieniania się okularami z koleżanką, z telewizora raczej będzie korzystać większa liczba osób 5-7, kurcze to tam dają 7 okularów, 7*200 to fura kasy

kasa, nie sądziłem że 3 tys trzeba wydać, koleżanka ma około 3 tysięcy, ja trochę mniej, a co tańszego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro potrzebujesz dużą ilośc okularów - to powinieneś jednak sprawdzić osobiście, czy odpowiada Ci jakość obrazu z TV LG i pasywnymi okularami.
Jeżeli tak - to masz problem z głowy i na spokojnie zmieścisz się poniżej 3 tysięcy z modelem TV 3D LG 42LW5500...
A jeżeli będzie kiepsko z kasą - to taniej kupisz niższy model, czyli 42W4500 ...

A jeżeli jednak będziesz wolał obraz z TV z aktywnymi okularami - to warto popatrzeć, do jakiego modelu masz tańsze okulary (na razie nie są wymienne między różnymi firmami...) i np. zerknąć na Soniaka KDL-40EX720, bo jest w dobrej cenie (trochę powyżej 2500zł)

Ważne, byś się dopytał czy w komplecie dostajesz 2 pary okularów, bo różnie może być... Informacje w internecie to jedno, a życie to drugie icon_rolleyes.gif

W każdym razie może być tak, że Soniak + kilka par okularów wyjdzie podobnie jak w LG...
http://allegro.pl/okulary-3d-sony-tdg-br20...2196475025.html
Nowe okulary masz po ok. 170zł...
A w dodatku ważne jest to, że możesz stopniowo dokupować kolejne okulary icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:
1. 3D LG 42LW5500
2. lg 42W4500
3. soniak KDL-40EX720

pierwsza pozycja najbardziej mi chodzi po głowie, chociaż widzę, że soniak jest tańszy około 300zł, i te okulary, 170 to dalej dużo, jak dostanę do tv parę okularów to dalej mi będzie brakowało przynajmniej 4, można je kupić w jakiejś hurtowni?

masz może specyfikacje lg 42W4500, nie mogłem jej wygooglać, można go kupić na tej stronie, ale nie ma tam specyfikacji http://neoagdrtv.pl/product-pol-13001-TELE...00-LCD-42-.html

wybieram się jutro do sklepu porównać sobie i zobaczyć na oczy typy 3d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

pierwsza pozycja najbardziej mi chodzi po głowie, chociaż widzę, że soniak jest tańszy około 300zł, i te okulary, 170 to dalej dużo, jak dostanę do tv parę okularów to dalej mi będzie brakowało przynajmniej 4, można je kupić w jakiejś hurtowni?


Ale gdyby Twoja koleżanka kupiła TV tej samej firmy - to można by trochę mniej par kupić... Ty dodatkowe 2 pary (razem 4 z tymi co z TV w komplecie), ona też 4 pary i da się przeżyć icon_wink.gif

A poza tym - w ten weekend w Saturnie za każde 500zł masz bon na 50zł do wykorzystania (czyli jakieś 10% kasy wraca do Ciebie).
Warto zerknąć i porównać ceny - może wyjdzie taniej.

A co do instrukcji do LG 42W4500 to niestety tylko jest ogólna (do kilkunastu modeli) na stronie LG i trudno się połapać w konkretach icon_cry.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda:
jak za TV zapłacisz 3199zł (za tyle jest Samsung UE40D6500), to dostaniesz bony warte 300zł do wykorzystania w dowolnym Saturnie w trakcie następnych zakupów (prawdopodobnie może to być od razu, tzn. nawet za chwilę - jakby Twoja koleżanka kupowała po Tobie, to już może wykorzystać Twój kupon).
Czyli nie jest tak, że zamiast 3000 płacisz 2700zł.
Za każde 500zł masz bon na 500zł -
czyli nieważne, czy wydasz 3000 czy 3499 - dostajesz bon na 300zł
wydasz między 2500 a 2999zł - masz bon na 250zł ...
i tak dalej icon_razz.gif

o ile wiem, to górnego limitu nie ma - jak wydasz 10 tysięcy, to dostaniesz tysiąc w bonach.
Tylko musisz sprawdzić, czy taniej wyjdzie w ramach tej promocji - czy w sklepach internetowych...


Instrukcja do LG 42LW4500
Poniżej masz link do strony LG z modelem LW4500 - co prawda 55", ale to jest właśnie ta instrukcja zbiorcza do kilkunastu (lub więcej) modeli LG,
na stronie 104 (i nie tylko...) masz dane techniczne
http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/telewi...tv-55LW4500.jsp
na tej stronie po prawej stronie masz "Telewizory Instrukcja obsługi" polski - angielski
jak wybierzesz polski to zacznie Ci się ściągać plik pdf 17MB

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się nigdzie logować na stronie LG icon_razz.gif

to jeszcze raz – krok po koku:
1) strona http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/telewi...tv-55LW4500.jsp

2) wybierasz „SERWIS I WSPARCIE” (po prawej stronie)

3) następnie „DOKUMENTY” wymaga programu Acrobat Reader
Telewizory instrukcja obsługi
Polski English

i po wybraniu „Polski” możesz otworzyć lub zapisać plik (ściąga Ci się i uruchamia instrukcja w pdf-ie)

Może mrugać u góry pasek z informacją o zablokowaniu wyskakujących okienek – więc daj „zezwalam” i zacznie się uruchamiać/ściągać instrukcja do TV.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry telewizor LG 42LW4500 i ma znacznie lepsze 3d niż aktywne w Sony EX720. Niestety aktywne 3D działa porządnie dopiero w wyższych modelach Sony m.in. NX720, a różnicy w rozdzielczości (bo w LG jest mniejsza w 3D) normalne ludzkie oko nie zauważy. Rozważałem zakup tego LW4500 bardzo poważnie, ale kupiłem Sony 40EX720, głównie z uwagi na inne funkcje, (m.in. Bravia Internet, czy możliwość sterowania tv moim laptopem Sony Vaio) a 3D będę oglądał sporadycznie (sądzę, że nie więcej niż 1-2 filmy na miesiąc), więc na jakości 3D nie zależało mi aż tak bardzo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za dokładny opis icon_smile.gif, nie skojarzyłem że to pod serwisem jest, moja głowa chyba w nocy gorzej wyciąga wnioski z przesłanek,

wracając do tv, zdecydowałem się na 3D LG 42LW5500, szukam tylko gdzie najbardziej opłaca się go kupić, żeby cena była dobra i brak problemów z ewentualnym oddawaniem na gwarancję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że dzięi linkom w końcu udało Ci się dotrzeć do instrukcji!

Dość często są różne promocje (np. jak pisałem o ostatnim weekendzie w Saturnie) w dużych sieciach z RTV-AGD.
W tym momencie nie mam problemów z gwarancją icon_razz.gif

Tym niemniej nie znaczy to, że będzie to rzeczywiście najniższa cena...
Musisz poszperać po sieci szukając konkretnego modelu (np. ceneo) i czekać (albo jesli sie śpieszy - popatrzeć na najblizsze weekendowe gazetki i porównać ze sklepami ineternetowymi - i najlepiej w Twojej okolicy, by samodzielnie odebrać od nich sprzęt).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gwarancją to różnie bywa, na szczęście z LG raczej nie ma problemów z tego co widzę po sieci, ludzie nie narzekają na współpracę w kłopotliwych chwilach z nimi, mój znajomy to też potwierdził, poszperam na pewno bo chce fajną cenę znaleźć zanim kupie, może jakaś promocja wpadnie przy okazji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytne, choć podłe. icon_razz.gif Jak już inwestujesz w taki sprzęt powinieneś chyba jeszcze rozeznać się w temacie pod tytułem [***]

Na większości for ostatnio czytam, że plazma. LCD nie bo jakość, LED nie bo się płaci za nowość, a właściwie to to samo co LCD, tylko podświetlenie inne (o wadach podświetlenia już nie wspominam), no i tak dalej, i tak dalej. Może coś jest na rzeczy z tą plazmą? Edytowano przez RoRo
*** Wyrzuciłem link do sklepu internetowego. Nie dość że nic nie wnosi - to jeszcze nieporzebna reklama!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
a może i to jest w tych starszych jedynie, w sumie wypadało by usunąć takiego wałka ze sprzętu. pewnie już tego nie ma, ale pewności nie mam, więc mogę sobie tylko gdybać,

btw, byłem wczoraj u koleżanki na imprezie, oglądaliśmy avatara w 3d, kurcze, 3d to fajny bajer, ...tak więc 3D LG 42LW5500 to dobry model, jak do tej pory działa świetnie i mam go na 1 miejscu do zakupu, widziałem go i używąłem, fajny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gdyby ktoś szukał jeszcze TV z 3D to z czystym sumieniem mogę polecić Led-owego SAMSUNG UE40ES6100. Jest obecnie w dobrej promocji w jednej z dużych sieci sklepów RTV.
Do zestawu dodają 2 pary aktywnych okularków i fajne bajerki do przeglądania z netu wprost na ekranie (najlepiej za pomocą dokupionej myszy i klawiaturki bezprzewodowej).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory z 3D to zazwyczaj lepiej wyposażone modele,
często tuner telewizyjny i ogólnie zwykły obraz jest lepszy niż w prostszych modelach.
Więc niektóre osoby z tego powodu kupują TV 3D - mimo iż raczej nie będą korzystały z trójwymiaru...

Jest to kwestia ceny - jak jest rozsądna i niewiele większa od zwykłych modeli to może to być dobre wyjście.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...