Skocz do zawartości

Nowy Denon RCD-M38, buczenie, brzęczenie, przydżwięk z transformatora


mat

Recommended Posts

Witam, pierwszy raz na forum.

Chciałbym odświeżyć temat miniwieży Denon RCD-M38. Od krótkiego czasu jestem jej posiadaczem. Zakup był poprzedzony możliwością porównania urządzeń w podobnym przedziale cenowym, krótko mówiąc była możliwość odsłuchu, porównania, sprawdzenia. W końcu wybór padł na powyższą miniwieżę. Jakie było moje zdziwienie gdy w domowym zaciszu podłączyłem słuchawki. To jest coś niedopuszczalnego by tak buczał i szumiał ten wzmacniacz (na głośności ustawionej od 0 do około 7 na jakichkolwiek słuchawkach). Zacząłem przeglądać fora i temat szumu częściowo został wyjaśniony, faktycznie wyłączenie SDB usuwa szum ale gdybym już o tym wcześniej wiedział to wystarczyłoby mi aby zrezygnować z zakupu. O ile z tym szumem pogodziłem się to za cholerę nie mogę znieść przydźwięku z transformatora.

Zaskoczony całą sytuacją aż musiałem ponownie sprawdzić na wysłużonym, starym sprzęcie czy występuje takie zjawisko i tam nie ma ani szumu ani o zgrozo! buczenia z transformatora.

Proszę innych użytkowników o potwierdzenie lub zaprzeczenie czy na słuchawkach słyszą brzęczenie, buczenie bądź wyraźny przydźwięk z transformatora nawet przy ustawieniu dźwięku na zero (bez względu na źródło dźwięku).

Buczenie jest zagłuszane przez muzykę od około 7 w górę ale takie ustawienie nie wchodzi w grę gdy chce się posłuchać muzyki wieczorem nie tracąc kontaktu z otoczeniem np. z powodu śpiącego małego dziecka w pokoju obok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...