Skocz do zawartości

Zestaw 2.1 SONY MHC-GTZ3I


borys

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem tego zestawu. Obecnie posiadam starszy model MHC-RG475S, który jest wyposażony w podwójne głośniki niskotonowe 13 cm. Natomiast model MHC-GTZ3I ma pojedyńczy głośnik niskotonowy 16 cm. Oba zestawy mają też oddzielny woofer, lecz z niego korzystam czasem przy okazji jakiejś imprezy. głównie więc chodzi mi o dźwięk z samych kolumn bez woofera. Myślę że czym więkrza średnica niskotonowego tym lepiej. Co Wy o tym sądzicie? Czy pojedyńczy 16 cm zagra lepiej niż podwójny 13 cm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Ogólnie zagra lepiej lepszy jakościowo głośnik napędzony lepszym wzmacniaczem i wysterowany dobrej jakości sygnałem.
Poza tym to nie są proste i jednoznaczne sprawy i wszystko trzeba by rozpatrywać w wielu aspektach.
Wydawało by się, że większy głośnik zapewni niższe zejście basu a dwa mniejsze uczynią go szybszym, dynamiczniejszym. Ale pewnie nie zawsze. Generalnie celowałbym w jakość. A za tym idzie najczęściej cena.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazja? Hmmm. http://www.ceneo.pl/2697569
Przepraszam ale mnie takie urządzenia nie interesują. Mają dla mnie raczej wartość użytkową. Ewentualnie można spytać, czy się podobają z wyglądu, czy nie. Wolałbym za te pieniądze złożyć "duży" zestaw używany.
Jak mam ochotę na spaghetti, to robię sam do niego sos. Te odgrzewane ze słoiczka mi nie smakują. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.
Może ktoś inny Ci podpowie. Dla mnie takie rzeczy jeśli już, zaczynają się od Yamahy PianoCraft.
Albo można by kupić dla poprawy brzmienia jakieś dobre, markowe monitorki, które nie byłyby zbyt dużym obciążeniem dla tej elektroniki, którą masz, ale tam raczej niezbyt dobry wzmacniacz siedzi. Choć na początek mogło by być takie rozwiązanie. Niektórzy właśnie wymieniają kolumienki od swoich mini wież na coś lepszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...