Skocz do zawartości

Subwoofer


Unreal159

Recommended Posts

Witam, mam pytanko co do podłączenia suba. W ampli mam wyjście pre out na subwoofer a we wzmacniaczu w sub mam wejście liniowe na 2xRCA (kanał prawy i lewy) więc podłączyłem to w taki sposób że dałem rozgałęźnik na wyjściu pre out na 2xRCA no i kablem 2xRCA-2xRCA prosto do wzmacniacza w sub. Czy to jest dobry sposób ? bo po wyłączeniu ampli subwoofer mi zaczyna buczeć jakoś po ok 30 sek. Prosze o szybką odp bo nie wiem czy mam dzwonić do kolesia który mi sprzedał ampli czy to moja wina.
PS. Po odłączeniu ampli z prązu( to znaczy z gniazdka) bo sub ucicha a po wyłączeniu przyciekiem dalej se buczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym raczej trochę pograć na 1 kanale...
Sprawdź, czy widzisz różnicę przy wpięciu w L oraz w R.
Jeżeli jest tak samo i sub gra dobrze, to zostań przy takim podłączeniu.

Masz jakiś firmowy sub czy czyjąś samodzielną twórczość?
Masz inne wejścia w subie czy tylko parę RCA?

Pozdrawiam
Ps. Jak robisz literówki - to masz możliwość poprawienia postu korzystając z funkcji (przycisku) EDYTUJ icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to dobry pomysł, nie pomyślałem o nim wcześnie.
Moge jeszcze podłączyć go przez zwykłe kable głośnikowe tylko wtedy musi być podłączony prawy i lewy kanał bo jak któryś się odłączy to gra słabiej.
Jest to Elac bass 100 active. Raczej renomowana firma tylko swoje lata on już ma icon_smile.gif
Sory ale to z nerwów bo ampli mam świeżo kupione i nie wiem czy dzwonić do kolesia czy jak.
A to buczenie może być też spowodowane zakłóceniami przez kabel ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącząc kablami głośnikowymi - musisz podłączyć oba kanały, jak słusznie zauważyłeś.

Może coś zwierać jak łączysz RCA.
Jak się uprzesz, to w wolnej chwili możesz spróbować jeszcze kabla typu Y (z jednej strony 1x RCA, z drugiej 2xRCA). Czasami taki sposób jest praktykowany w połączeniu amplitunera z subem...

Spróbuj wygooglać w sieci, może znajdziesz instrukcję do swojego ELACa...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...