Skocz do zawartości

YAMAHA RXV 371 + Magnat Quantum 555


Andrewarm

Recommended Posts

Witam

Posiadam zestaw YAMAHA RXV 371 + kolumny frontowe Magnat Quantum 555 podłączone ze sobą 2 kablami po 2 mtetry 2,5 mm średnicy ( dokładnie takie jak pod linkiem http://stx.pl/przewod-glosnikowy-beztlenow...c-2x2-5mm.html)

Porónując wymieniony zestaw w muzyce , kinie domowym z komputerowymi głośnikami creative T6060 5.1 nie odczuwam różnicy w jakości dzwięku. Powiem więcej, większość utworów jak i filmów lepiej wypadają na komputerze. Czy np podłączenie głośników z yamahą poprzez podwójne okablowanie Bi-Wiring coś da, a może zmiana kabli ?

Brat zakupił ostatnoi komputerowe Creative I-Trigue 3000( 300-400 zł) i aż mi głupio bo jego głośniczki, śmiesznych wymiarów grają o wiele czyściej , suptelniej i z większą rozdzielczością od mojego zestawu za 2600 icon_sad.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic jakiej wielkości masz pokój, jakiej muzyki słuchasz, ale też czego używasz jako źródła dźwięku?
Ale to nic w porównaniu z połączeniem. Kto Ci polecił tę Yamahę i Magnaty?
Zdajesz sobie sprawę, że Magnaty to duże kolumny z dość dużymi (i trzema) głośnikami. Czyli trzeba kawałek wzmacniacza by to napędzić.
Dodatkowo Magnaty mają średnią efektywność, są 4ohmowe i mają metalowe membrany. A to już moim zdaniem (mówcie co chcecie) trzeba już nie kawałek, ale kawał wzmacniacza. WZMACNIACZA a nie amplitunerka 5.1 do kina domowego. W przeliczeniu (litościwie pominę koszt tunera i dekoderów) 900zł. podzielić na 5 (kanałów) i razy 2 kanały (do stereo) równa się 360zł (słownie trzysta sześćdziesiąt złotych).
Czego więc chłopie oczekujesz za takie pieniądze? A, że gra nieczysto? Ciesz się, że nie spaliłeś głośników wysoko-tonowych. A może już spaliłeś? Przyłóż ucho i posłuchaj.
Pomijam tu charakter brzmienia kolumn, które na pewno potrzebują innego typu wzmacniacza, by ukazał ich (nieliczne zresztą) zalety.
A kabelki? Jak to kabelki. Pewnie, że lepsze mogłyby być, ale to nie jest w tej chwili Twoim podstawowym problemem. Już lepiej schowaj do szuflady blaszane zworki a zamiast nich sekcję nisko i wysoko-tonową połącz kawałkami (15-20cm, odizolowanymi tylko na końcach - do połączenia) nawet tego kabelka, który masz. Uważaj jednak abyś nie zwarł plusa z minusem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jet to mój pierwszy amplituner. Pokój ma jakieś 35 m2. Źródło dźwięku to mp3 puszczone z media playera Ferguson Ariva, podłaczony do amplitunera przez HDMI. Ogólnie jeśli chodzi o czystość dźwięku to jest ok. Co do mocy to nie narzekam , amplituner daje radę. Bardziej narzekałbym na rozdzielczość dźwięku, na komputerze słyszę o wiele więcej szczegółów. Głośniki wysoko-tonowe działają.
Zauważyłem że jak podłączyłem mniejsze głośniki od starego KD to jest lepiej.
Zgodzę się z tobą że kolumny słabsze , mniejszej mocy mogą zagrać znacznie lepiej niż magnaty bo one rzeczywiście potrzebują innego amplitunera.
Dla porównania miałem wcześniej kolumny Microlab Solo 7 c . Jedną z nich podłączyłem do amplitunera i muszę przyznać że dźwięk mnie powalił (druga miała wbudowany wzmacniacz więc nie dało rady).
Wniosik, źle dobrane kolumny do tego wzmacniacza. Odpowiednio mniesze i słabsze głośniki powinny zagrac z wiekszą precyzją , szczegułowoscią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrewarm i jakie wnioski, co dalej? Ja nie krytykuję, bo jestem złym skurczybykiem pastwiącym się nad adeptami audio, tylko chcę pomóc.
Może nieraz jestem mało delikatny, ale to chyba z racji tego, że mój zodiakalny znak, to skorpion. Taka już moja natura, muszę ukąsić icon_wink.gif

Taki off... od kilku dni słucham "Audiofilskich Zajawek" dołączanych do każdego wydania "Audio" już od ? (nie chce mi się liczyć ale od trzech, czterech lat?). Bardzo fajna muzyka. I na ogół dobrze nagrana. Taki miał być zamysł tych "zajawek" I tu pytanie. Jaki jest najlepszy polski zespół rockowy? wiele osób pewnie odpowie: Coma. A moim zdaniem zdecydowanie Riverside :!:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój cel pierwotny to kino domowe 2.0 + odsłuch muzyki w stereo. Tu ma zagwozdkę. Na pewno chciałbym posłuchać tych głośników pod innym wzmacniaczem z drugiej strony szkoda mi sprzedać amplituner. Co byście doradzili ? Co może sprostać moim wymaganiom ? Jaki ampli , wzmacniacz stereo byście polecili do tych zastosowań ( może być stereo lub 5,1, ) ? Tyko proszę tak do 1500 zł icon_smile.gif A może zmienić głośniki ( to pewnie odpada ) ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...