Skocz do zawartości

Wybór głośników...


doman18

Recommended Posts

Hejka! Jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o sprawy audio i jest to mój pierwszy post na tym forum. Wiem że wy raczej doradzacie sprzęty za tysiące ale nie zawracałbym wam gitary gdybym mógł zapytać kogoś kto sie zna na tych tańszych . Ostatnio wyremontowałem wzmacniacz Fisher CA M100. TUTAJ (argentyna)) jest jego opis i parametry albo TUTAJ (niemiecki).Chciałbym dobrać do niego głośniki do 250zł max bo nie chce do tak starego wzmacniacza wydawać wiecej. Wiem że w branży audio stare nie znaczy złe ( a często jest wręcz odwrotnie) ale z tego co mi mówiono to do tego wzmacniacza nie opłaca się inwestować więcej. Widziałem ALPHARDA ale widziałem też jak nejeżdżali ludzie na tą firmę w innym na innym forum icon_smile.gif. Co do muzyki którą słucham to jest to trance i progressive z tym że nie jestem fanem typu technodres w bmw z "superzajebiaszczym" bum bum bum w głośnikach. Krótko mówiąc wbrew pozorom nie chodzi mi o sam bass (choć bass jest chyba najważniejszy) ale dobre brzmienie całości. Nie jestem audiofilem ale dla mnie bass musi przede wszystkim brzmieć, tętnieć a nie dudnić broń boże i zagłuszać resztę, bo nie na tym polega słuchanie muzyki elektronicznej (przynajmniej dla mnie). Najcześciej słucham Armina van Buurena, czasem coś Tiesto fajnego pogra a na półkach kurzą się jeszcze Orbital, prodigy, Juno Reactor albo Infected
mushroom do których czasem wracam żeby "odetchnąć" od czystego trance'u. Nie wiem czy do końca zrozumiecie o co mi chodzi ale i tak podradźcie . Czy do tego stareńkiego wzmacniacza da się wybrać coś przyzwoitego za tą cenę?

PS Czy taka (gigantyczna) cena na ebay (400$) to normalka za ten sprzęt czy sprzedawca szuka naiwniaków?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zainteresowanie. Sęk w tym jednak że nie znam się na głośnikach, nie wiem które stare modele sa warte uwagi a które omijać szerokim łukiem. Może krótko podradziłbyś mi na jakie firmy zwracać uwagę a czego się wystrzegać (parametry, firmy itd) żeby wybrać głośniki. Jedyne nazy które coś mi mówią to Tonsil i Manta a z nowszysch to Creative i Logitech. Krótko mówiąc chciałbym dobrać takie głośniki żebym później nie mówił "kurczę za tą cenę co dałem za ten bubel mogłam mieć tamte dużo lepsze" Będę bardzo wdzięczny za radę.

PS. Zapomniałem dodać że mieszkam w bloku więc nie zależy mi na bardzo głośnym słuchaniu muzyki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doman18
Z kolumn w cenie do 250zł niezłe są:
TONSIL - np. Samba/Sounfinder 130 (lub model 250, ale będzie problem w tej cenie), Perfect 150 (jak będziesz miał szczeście to trafisz za tyle).
Unikaj wynalazków typu Manta, Beng, BRX, CAT, STX, VoiceKraft, M-Audio bo dużo lepiej gra używany sprzęt firmowy niż takie kolumny.
Generalnie na Allegro jest w czym wybierać, parę niezłych propozycji masz juz od Rafal975r.
Sporo jest kolumn regałowych (dwu i trzydrożnych) Jamo, JVC, Pioneera, Technicsa itp, a będą tańsze od dużych kolumn podłogowych icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Wielkie Dzieki!!! za zainteresowanie chłopaki. Przynajmniej będe miał jako takie pojęcie czego szukać. Co prawda rafał tamte to są wszystko aukcje więc wątpie czy cena sie utrzyma poniżej 300zł jeżeli one są tak dobre jak mówicie ale nie szkodzi próbować. Też myślałem o kolumnach regałowych bo raz że nie mam za duzo miejsca w pokoju a 2 że może sąsiedzi z dołu będą się skarżyć (podłoga przeniesie basy). Zresztą nie wiem nie znam się. Ale będę szukał, teraz przynajmniej lepiej wiem o co mi chodzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe monitory HECO PRO 200 (60/90W, dwudrożne, bassreflex z przodu) cena 240zł
http://www.allegro.pl/item283558482_kolumn...co_pro_200.html

Z tanich kolumn używanych masz m.in. JVC 55 za 170zł
http://www.allegro.pl/item284107151_kolumn...x80w_japan.html
No i zawsze na Allegro coś się pojawia z Technicsa czy Pioneera

Noob
Jest sporo małych kolumn efektowych (jak wspomniane S602), które nie nadają się na przód w KD lub do stereo, a jedynie do współpracy z subwooferem w KD.
Możesz spokojnie przyjąć, że dolne pasmo przenoszenia powinno schodzić poniżej 80Hz, a głośnik nisko-średniotonowy to min. 13cm.

Unikaj też plastikowych kolumienek i niedużych z MDFu od miniwieży, zresztą sama waga i wygląd od razu mówią do czego się nadają icon_eek.gif

Z niedrogich nowych kolumn podstawkowych warto zwrócić uwagę na modele Magnat Monitor 220 (cena 300-350zł za parę)
http://www.allegro.pl/item281641039_magnat...gro_czarne.html
słabsze Monitor 110 (głośnik nisko-średniotonowy 11cm) za 190-250zł będą chyba jednak za słabe
http://www.allegro.pl/item282449650_magnat...lowe_100_w.html

No i przy okazji - niektórzy producenci przesadzają z podawanymi parametrami kolumn (m.in. z pasmem przenoszenia, impedancją).
Polecam też dział SPRZEDAM na naszym Forum icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...