Skocz do zawartości

JBL E100 vs Yamaha RX-V559


ArasNet

Recommended Posts

Harman Kardon AVR 445 odpada nie jestem wstanie wyłożyć 4000-4500 tys zł.
Za Yamaha RX-V559 dałem 1 tys zł (nówka).Kupiłem po przeczytaniu recenzji w audio.
Była bardzo dobra ocena dla Yamahy za tą cenne lepszego nie było.
JBL E100 teraz 2250zł (2 szt) Wiem za AVR 445 bedzie najlepszy dla JBL ale cenna poza zasięgiem !!! .
A bardzo mi sie podobają JBL E100 no i potrzebuje duże głośniki pokój 40m2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Była bardzo dobra ocena dla Yamahy za tą cenne lepszego nie było.
JBL E100 teraz 2250zł (2 szt) ...
A bardzo mi sie podobają JBL E100 no i potrzebuje duże głośniki pokój 40m2

ArasNet
Bez przesady z tą słabością Twojej Yamahy...
JBL E100 nie są aż takim obciążeniem dla wzmacniacza, przy dwóch dziesięciocalowych basach mają niezłą skuteczność i dobry dźwięk w swojej klasie cenowej.
Poza tym moc ciągła JBLów to 125W, więc porównywalna z Twoją V559 w trybie stereo icon_lol.gif

Swoje E90 napędzałem m.in. stereofonicznym wzmacniaczem o mocy 2x60W oraz różnymi amplitunerami KD o mocach rzędu 60-130 W na kanał i bardzo fajnie grały! Zresztą podłączałem zarówno dość słabe kolumny pod mocne wzmacniacze i na odwrót i nigdy nie miałem problemu (no ale nie przekraczam 50% mocy - sąsiedzi by mnie chyba zabili...a i sprzęt niekoniecznie by przeżył mimo zabezpieczeń).
A swoją drogą - chyba nie będziesz grał cały czas pełną mocą...

Przy normalnych odsłuchach kolumny mogą być mocniejsze od wzmacniacza i jest to wręcz zalecane! Już bardziej niebezpieczny (przy głośnym słuchaniu) jest wzmacniacz mocniejszy od kolumn.

Przy okazji proponowałbym odsłuch nowszego modelu - ES90. To już wyższa jakość i choć są minimalnie słabsze i bazują na podwójnej ośmiocalówce, to również powinny bez problemu poradzić sobie z powierzchnią 40m^2. Co prawda kosztują 600zł więcej, ale warto przynajmniej posłuchać. Kolejny model to L890 (też 2x 20cm), ale i 1500 zł więcej, więc pewnie bliżej już są ES100 za ok.3200 icon_rolleyes.gif
Zobaczyć i wysłuchać zawsze można, a i tak kupisz co Ci najbardziej pasuje brzmieniowo/cenowo...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, macie rację. Jednak zastosowanie E100 do RX-V559 da taki sam efekt, jakby podłączyć E80. Czy jest więc sens wyrzucać pieniądze? Podejrzewam, że ES80 sprawdzą się w tym połączeniu lepiej niż E100. ArasNet - sądzę, że powinieneś koniecznie posłuchać obu konfiguracji przed zakupem kolumn. Ja też jechałem do sklepu zdecydowany na Beta50 (śliczny wygląd) a po odsłuchu kupiłem E100.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...