Skocz do zawartości

zmiana kolumn


Adamc

Recommended Posts

Tyle tu ciągle czytam, że stary sprzęt lepszy od nowego (za tę samą kasę) , że pomyślałem o ewentualnej zmianie.
Jakie używane kolumny radzilibyście w miejsce Elac FS67, które mam teraz. Grają teraz z Rotelem RA04 (i RCD 06).
Pokój 20 m2. Muzyka to dużo rocka progresywnego, bluesa, starego dobrego rocka (LZ, DP), często lżejsze klimaty (Sting, Fado, itp).
Lubię dość dynamiczne, jednocześnie jasne granie. Bas zrównoważony (kontrola/głębia).
W Elac-ach musiałem ostatnio zatkać otwory BR - są z tyłu, a nie chcę odstawiać ich od ściany bo stoją w pokoju dziennym, nie w odsłuchowym i nie chcę zdominować umeblowania sprzętem icon_wink.gif
Chodziłoby więc o konstrukcje zamknięte lub z BR z przodu.
Zukzuk kusi Infinity chwaląc ich zalety tu i tam ale nie wiem czy nie za mały pokój na takie basowe monstra icon_wink.gif
Wdzięczny będę za sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


UPSS.., Dopiero po napisaniu mojego posta zauważyłem że celujesz w używane kolumny. Nie kasuję, tego co napisałem, bo się trochę rozpisałem i może kto inny z tego skorzysta.
-------------------------------------------------------------------------------------------


Znam ten sam ból, tzn. nieprzepartą chęć do spróbowania innego brzmienia kolumn. Sam go nosiłem w sobie przez ostatnie kilka miesięcy.

Rozumiem, że celujesz w podobny poziom cenowy jak Twoje obecne kolumny.

Moje propozycje:

- Epos Epic 5. Mam pewien sentyment do kolumn firmy Epos. Dotychczas miałem podłogówki ELS303 i podstawkowe M12i
Ponoć nowe kolumny z serii Epic zostały przekonstruowane od zera. Możesz też jeszcze poczekać i zobaczyć co przyniesie jeszcze nowsza seria głośników ELAN.
Seria ELAN jeszcze nie trafiła do sprzedaży, ale już wkrótce tak się stanie. Strona Epos Acoustics

- Boston Acoustics A360. Amerykańska firma, przejęta ostatnimi czasy przez grupę kapitałową, pod której skrzydłami są już Denon i Marantz.
Seria kolumn A, to mocna próba wejścia na światowy rynek, a zwłaszcza europejski. Same doskonałe recenzje

- Tannoy Revolution DC6T. Mało brakowało abym kupił te kolumny bazując na doskonałych recenzjach i obniżonych cenach w wielu sklepach.
Z tego co wiem, to przez dłuższy czas nie było dystrybutora Tannoy'a w Polsce, ale to się zmieniło.

Inne "wałkowane-rozważane" prze ze mnie kolumny to: Mordaunt Short Mezzo 6 i Monitor Audio RX6.

Aaaa... i nie bierz ze mnie przykładu (patrz wątek "Recenzje sprzętu i ból głowy" . To co zrobiłem jest głupie, ale mam nadzieję, że nie będę tego żałował.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi icon_smile.gif
Tych Reneissance 80 nie mogę nigdzie znaleźć, tzn bliższych danych. Są za to Kappa 8.2 - za duże do mojego pokoju? Duże ryzyko dudnienia?
Rotela chętnie bym nie ruszał, choć pomysł wymiany całego sprzętu też nie jest niemożliwy.
Kusi mnie wyższa jakość za podobne pieniądze icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ ponadto flagowce Cantona, Digital 1 lub nieco mniejsze Digital 2/98.

Jeśli zakup nie jest zbyt pilny, poczekaj na stosowną aukcję w Niemczech. Ostatnio sprzedało się parę modeli za 850 - 900 Euro. Jedynki brzmieniowo odpowiadają modelowi VENTO REFERENCE 1, czyli kolumnom za jedyne 60 tys. PLN (jak mnie pamięć nie myli). Tych 2/98 nie miałem okazji posłuchać, tutaj jednak wiem, iż były testowane przez nasze Audio to i jakaś recenzja jest do zdobycia. Był okres, w którym w Audio prezentowano listę konstrukcji typowanych przez redakcję jako wzorcowe i model Digital 2/98 zaliczał się do tej prestiżowej grupy.

Oba z w/w modeli posiadają w komplecie procesor sygnałowy + mikrofon pomiarowy, kilka programów stałych + taki do ustawienia przez użytkownika. Dzięki temu masz możliwość zniwelowania wpływu pomieszczenia na odsłuch.

Nie wspominałeś nic o budżecie na 'nowe' stare kolumny, tu trzeba by zarezerwować ok. 1000 Euro + max. 800 zł na paliwo. Na te kolumny moim zdaniem WARTO!

Podsyłam Ci link do aukcji, cena oczywiście znacznie wyższa, ale zobacz fajne zdjęcia i dane techniczne tych kolumn:

KLIK

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...